Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Możecie mnie zarąbać, ale mordy mi nie zamkniecie!” Jurek Owsiak klął na potęgę na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Jurek Owsiak argumentował, że przekleństwa są częścią utworu muzycznego.
Jurek Owsiak argumentował, że przekleństwa są częścią utworu muzycznego. Jakub Pikulik
Jerzy Owsiak kilkadziesiąt razy klął na zakończenie Pol'and'Rock Festiwalu 2019. Zaapelował do uczestników, aby wstawili się za nim przed słubickim sądem, do którego może zostanie skierowany wniosek o grzywnę dla szefa WOŚP.

- Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k***a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach – mówił na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu 2019 Jurek Owsiak.

I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy?

Przypomnijmy, po poprzednich edycjach festiwalu szef fundacji WOŚP miał sprawy w sądzie za używanie wulgaryzmów. Dostał za to karę grzywny. Na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu niecenzuralnych słów użył kilkadziesiąt razy.

Czytaj także: Jurek Owsiak ma zapłacić mandat. Chodzi o jego wystąpienie podczas 24. Pol'And'Rock Festival. "Odwołuję się!"
Posłuchaj, jak Jurek Owsiak zareagował na kolejny mandat za przekleństwa na Pol'and'Rock Festival

Trwa głosowanie...

Uważasz, że Jurek Owsiak słusznie otrzymał mandat?

Błoto to jeden z elementów, które wyróżniają Pol'and'Rock Festiwal (wcześniej Przystanek Woodstock) na tle innych ogromnych festiwali.Szalone kąpiele przy Dużej Scenie to już festiwalowa tradycja. Zobacz, jak uczestnicy jubileuszowego, 25. Pol'and'Rock Festiwalu, taplali się w błocie. Zabawy było co niemiara. Kąpiele błotne to już festiwalowa tradycja. Szczególne w upalne dni cieszą się one ogromną popularnością.  W 2020 r. Pol'and'Rock Festiwal odbywa się w internecie, więc woodsrockowych kąpieli na festiwalowej łące w Kostrzynie nie będzie. Dlatego powspominajmy, jak wyglądały one przed rokiem. Ależ to była zabawa! Zobaczcie sami.Zobacz też wideo: Rozpoczęcie Pol'and'Rock Festiwalu 2019

Jedyna taka kąpiel w Polsce. Przeżyjmy to jeszcze raz. Tak w...

- Czemu nie karzecie polityków, którzy zap***dalają samolotami za moje k***a pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich! Składacie wieniec pod przypadkową tablicą – mówił ze sceny Jurek Owsiak.

Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy!

- Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Od***dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka – mówił Jerzy Owsiak na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu 2019.

- Stwórzmy społeczeństwo obywatelskie. Niech ta siła nie skończy się w niedzielę, w poniedziałek. Idźcie na wybory i zmieniajcie tę rzeczywistość. Nie ma dla nas szacunku, świat się śmieje z nas. Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców. A nie za Oceanem. Ocean nas nie wyżywi, nie pomoże nam. Sorry, jeśli kogoś uraziłem. Ale się k***a wylewa z człowieka – mówił J. Owsiak.

- Bądźcie z nami, kiedy jest finał WOŚP. 176 mln. A wy k***a ile wywalacie pieniędzy na loty? 176 mln zł na służbę zdrowia. Stoimy w kolejkach do służby zdrowia. Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy k***a do nas macie? – krzyczał prezes WOŚP na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu.

Impreza zakończyła się przed godziną 5 nad ranem. Zamknął ją koncert Piotra Bukartyka. Jerzy Owsiak zaapelował też do uczestników imprezy, aby bezpiecznie i spokojnie wracali do domów. Prosił też, aby teren festiwalu pozostał możliwie najbardziej czysty.

Owsiak na Facebooku "Idę prosto"
4 sierpnia Jerzy Owsiak na swoim facebookowym profilu opublikował post. Pisze w nim m.in. "Jeśli kogoś uraziłem, jeśli zraniłem czyjeś uczucia – przepraszam".

Oto cały wpis: (pisownia oryginalna)
"Jeśli ktoś zna słowa tej pieśni Kultu, to wszystko w nich pasuje także do mnie. Może z tą różnicą, że ja „swoje” dźwięki nagrywam u Dzikiego, na Ursynowie, który od początku jest z nami i który właśnie wypuścił mi pierwsze fragmenty koncertów zarejestrowane podczas tegorocznego Pol’and’Rock Festival. Uraczył mnie dosłownie kilkoma utworami, a ja dosłownie odleciałem. Muzyka, jaka przeleciała nad naszymi głowami, zabrzmiała wielką potęgą, poleciała nieprawdopodobnym oddechem wolności, nieskrępowanych myśli, ubranych w słowa mądre, ciepłe, poważne, ale także zatrważające. Wszyscy, którzy byli z nami na Festiwalu, doświadczyli rzeczy niezwykłych, które w jednym miejscu, w jednym czasie przyszły do nas całą swą przeogromną mocą. A przecież to nie tylko muzyka, ale także słowa, które przez te w sumie cztery dni słyszeliśmy podczas Akademii Sztuk Przepięknych.
Wracam do początku. Idę prosto, nie biorę jeńców żadnych. Nie da się wypić duszkiem gorącej herbaty, żeby się nie poparzyć, więc przykładam swoje usta do szklanki i zaczynam ten wrzątek sączyć. Idę prosto!
Jurek
P.S. Jeśli kogoś uraziłem, jeśli zraniłem czyjeś uczucia – przepraszam. Mogę to jednak wytłumaczyć jednym zdaniem - byliście wszyscy naszymi gośćmi. My, jako Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zorganizowaliśmy ten Festiwal, otworzyliśmy drzwi tego naszego domu bardzo szeroko, a Wy dokonaliście wyboru - być tu, albo zostać u siebie. 750 000 ludzi wybrało to miejsce. Jeśli poczuliście się jak w domu, chylę czoła, bardzo dziękuję. Jako gospodarz powiem tak – nie nabałaganiliście, a wręcz przeciwnie. Wypełniliście ten dom fantastyczną energią. Feng shui powinno w swoich wszystkich znakach i symbolach wprowadzić pojęcie Pol’and’Rock Festival jako obowiązkowy sposób na uzyskanie równowagi psychicznej."

Polecamy wideo: Publika Pol'and'Rock Festiwalu 2019 dziękuje Majce Jeżowskiej za koncert

ZOBACZ:

Dziewczyny Pol'and'Rock Festiwalu 2019. Są piękne, roześmian...

Kult nie zawiódł. Kult ściągnął do Kostrzyna tłumy. Kult rozgrzał pol'and'rockowa publiczność do czerwoności. Na tym koncercie było kilkaset tysięcy ludzi. Było ich tak dużo, że do akcji musiał wkroczyć Pokojowy Patrol i ochrona. Takie sytuacje mają miejsce tylko na najbardziej licznych koncertach na Pol'and'Rock Festiwalu. Na koncercie zespołu Kult przed Dużą Scenę wyszedł Pokojowy Patrol i ochrona. Uczestników imprezy odsunięto od sceny. Służby organizatora utworzyły żywą barierę, która zatrzymywała setki osób. Ci, którzy poczuli się słabo, albo zostali przyniesieni na rękach, byli sprawnie wyławiani przez Pokojowy Patrol i odsyłani na festiwalowe pole.Było gorąco. W przenośni i dosłownie. W czasie koncertu zarówno patrolowcom, jak i publiczności, rozdano kilkaset butelek wody mineralnej.Polecamy: Pol'and'Rock Festival 2019 - line-up, koncerty, program, data. Jak dojechać na festiwal Kostrzynie nad Odrą? PolAndRock pociągi, mapa

Myślicie, że Pokojowy Patrol na Pol'and'Rock Festiwalu ma ła...

Pol'and'Rock 2019. Katarzyna Nosowska na ASP: - Człowiek, kt...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska