MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Możemy dostać e-skierowanie do specjalisty. NFZ nagrodzi za to przychodnię

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
E-skierowania na razie zostały wprowadzono pilotażowo, będą obowiązywać od 8 stycznia 2021 roku
E-skierowania na razie zostały wprowadzono pilotażowo, będą obowiązywać od 8 stycznia 2021 roku Mariusz Kapała, Leszek Kalinowski
E skierowania - Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, które będą odchodziły od skierowań wystawianych w formie papierowej na rzecz e-skierowań.

Jak nas informuje Joanna Branicka z lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - możliwość e-skierowań wprowadzają j nowelizacje zarządzeń prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

E-skierowania pilotażowo, od 8 stycznia obowiązkowo

O tym, że pilotażowo e-skierowania są już wprowadzane, mówiono podczas niedawne debaty o e-zdrowiu, zorganizowanej przez lubuski oddział NFZ i Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich.
- Pracujemy nad e-skierowaniami, one staną się obowiązkowe od 8 stycznia 2021 roku – zauważył. Michał Oleksy, kierownik Wydziału Wdrożeń E-skierowania CSIOZ. – Będzie to dotyczyło wizyt u specjalistów, w szpitalu czy niektórych badań diagnostycznych. Już teraz – każdego dnia wystawianych jest 3 tysiące e-skierowań.
Trwają też prace nad wprowadzeniem elektronicznej dokumentacji medycznej. Pilotaż rozpocznie się już w sierpniu br.

Więcej pieniędzy, jeśli placówki wystawią e-skierowania

Zmiany dają możliwość premiowania poprzez zwiększenie poziomu finansowania tych placówek POZ, których lekarze będą wystawić e-skierowania na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne oraz leczenie szpitalne, w miejsce dotychczas stosowanych tradycyjnych, papierowych skierowań. Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady w AOS na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu 2 godzin od momentu jego wystawienia.
W przypadku AOS - zmiany polegają na zwiększeniu poziomu finansowania określonych świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w sytuacji zwiększenia obsługi e-skierowań w miejsce dotychczas wystawianych skierowań w formie papierowej.

ZOBACZ TEŻ

Debata pod hasłem "e-Zdrowie" zorganizowana przez lubuski oddział NFZ oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich

Trudno wyobrazić sobie, by w czasie pandemii koronawirusa ni...

DEBATA O E-ZDROWIU

POLECAMY TEŻ

Trwają prace związane z modernizacją sieci ciepłowniczej na terenie szpitala. Trzeba się z utrudnieniami w ruchu i ograniczeniem miejsc na parkingach

Uwaga! Parking przy szpitalu w Zielonej Górze zamknięty. Trw...

PARKING PRZY SZPITALU ZAMKNIĘTY

WIDEO: LEKARZ RADZI ODCINEK 4 ZABIEGI KOSMETOLOGICZNE, 10.03.2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska