Możemy dostać e-skierowanie do specjalisty. NFZ nagrodzi za to przychodnię

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
E-skierowania na razie zostały wprowadzono pilotażowo, będą obowiązywać od 8 stycznia 2021 roku
E-skierowania na razie zostały wprowadzono pilotażowo, będą obowiązywać od 8 stycznia 2021 roku Mariusz Kapała, Leszek Kalinowski
E skierowania - Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, które będą odchodziły od skierowań wystawianych w formie papierowej na rzecz e-skierowań.

Jak nas informuje Joanna Branicka z lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - możliwość e-skierowań wprowadzają j nowelizacje zarządzeń prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

E-skierowania pilotażowo, od 8 stycznia obowiązkowo

O tym, że pilotażowo e-skierowania są już wprowadzane, mówiono podczas niedawne debaty o e-zdrowiu, zorganizowanej przez lubuski oddział NFZ i Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich.
- Pracujemy nad e-skierowaniami, one staną się obowiązkowe od 8 stycznia 2021 roku – zauważył. Michał Oleksy, kierownik Wydziału Wdrożeń E-skierowania CSIOZ. – Będzie to dotyczyło wizyt u specjalistów, w szpitalu czy niektórych badań diagnostycznych. Już teraz – każdego dnia wystawianych jest 3 tysiące e-skierowań.
Trwają też prace nad wprowadzeniem elektronicznej dokumentacji medycznej. Pilotaż rozpocznie się już w sierpniu br.

Więcej pieniędzy, jeśli placówki wystawią e-skierowania

Zmiany dają możliwość premiowania poprzez zwiększenie poziomu finansowania tych placówek POZ, których lekarze będą wystawić e-skierowania na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne oraz leczenie szpitalne, w miejsce dotychczas stosowanych tradycyjnych, papierowych skierowań. Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady w AOS na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu 2 godzin od momentu jego wystawienia.
W przypadku AOS - zmiany polegają na zwiększeniu poziomu finansowania określonych świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w sytuacji zwiększenia obsługi e-skierowań w miejsce dotychczas wystawianych skierowań w formie papierowej.

ZOBACZ TEŻ

Debata pod hasłem "e-Zdrowie" zorganizowana przez lubuski oddział NFZ oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich

Trudno wyobrazić sobie, by w czasie pandemii koronawirusa ni...

DEBATA O E-ZDROWIU

POLECAMY TEŻ

Trwają prace związane z modernizacją sieci ciepłowniczej na terenie szpitala. Trzeba się z utrudnieniami w ruchu i ograniczeniem miejsc na parkingach

Uwaga! Parking przy szpitalu w Zielonej Górze zamknięty. Trw...

PARKING PRZY SZPITALU ZAMKNIĘTY

WIDEO: LEKARZ RADZI ODCINEK 4 ZABIEGI KOSMETOLOGICZNE, 10.03.2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie