MŚ: Prost koszmarem Polaków

(szyly)
facebook.com
Reprezentacja Polski odniosła pierwszą porażkę w trzecim meczu mistrzostw świata. Polacy ulegli Słowenią 24:25.

W pierwszej połowie gra naszych reprezentantów wyglądała całkiem nieźle. Polacy grali skutecznie i widowiskowo. Na przerwę schodzili z wynikiem 14:11, a Słoweńcy chyba nie wierzyli, że są w stanie pokonać dobrze dysponowanych rywali.

A jednak. Druga połowa to zupełna odmiana polskiej drużyny. Bielecki i spółka zatracili gdzieś skuteczność, a znakomicie w słoweńskiej bramce grał Primoz Prost. Znakomicie to nawet za mało powiedziane, bo zawodnik Montpellier bronił nieprawdopodobne sytuacje.

Ambitna pogoń w końcówce to za mało, żeby pokonać Słowenię. Ostatecznie Polacy zdołali zbliżyć się na punkt do rywali, ale przegrali całe spotkanie 24:25.

Słowenia - Polska 25:24 (14:11)

Słowenia: Gorazd Skof, Primoz Prost - Borut Mackovsek (8), Jure Dolenec (7), Dragan Gajić (5), Luka Zvizej (2), Uros Zorman (2), Miha Zvizej (1), Nenad Bilbija, Jure Dobelsek, Vid Kavticnik, Marko Bezjak, Sebastian Skube, Uros Bundalo, Matej Gaber, Gasper Marguc.

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Michał Jurecki (5), Bartosz Jurecki (4), Krzysztof Lijewski (4), Bartłomiej Jaszka (4), Adam Wiśniewski (2), Robert Orzechowski (2), Michał Bartczak (1), Kamil Syprzak (1), Michał Kubisztal, Karol Bielecki (1).