MŚ W Falun 2015. Rune Velta mistrzem świata na skoczni normalnej. Dobry występ Jana Ziobro! (wideo)

(m. korn), źródło: TVP 1
Rune Velta został Mistrzem Świata na skoczni normalnej w Falun.
Rune Velta został Mistrzem Świata na skoczni normalnej w Falun. YouTube
W pierwszym konkursie indywidualnym Mistrzostw Świata w Falun 2015 sensacyjnie zwyciężył Rune Velta. Pokonał on reprezentanta Niemiec, Severina Freunda o zaledwie 0,4 punktu. Podium zamknął Austriak Stefan Kraft. Wśród Polaków bardzo dobry występ zaliczył Jan Ziobro, który ostatecznie zakończył zawody na 8. miejscu.

Dzięki dwóm bardzo równym i ładnym stylowo skokom na 91,5 m najlepszy z biało-czerwonych**Jan Ziobro zajął ostatecznie ósmą lokatę. Podobnie w pierwszej serii bardzo dobrze poradził sobie Klemens Murańka lecąc na 92,0 m. Niestety drugi skok zupełnie mu nie wyszedł i osiągając 88,0 m zapewnił sobie miejsce ex aequo z Kamilem Stochem**, który zaliczył dwa bardzo przeciętne skoki (90,0 m, 89,0 m). Obaj panowie zajęli 17. miejsce.

MŚ w Falun 2015. W pierwszym konkursie skoków zobaczymy komplet Polaków (gdzie na żywo, za darmo)

Bardzo szybko i niespodziewanie sen o mistrzostwie skończył się dla miewającego huśtawki formy Piotra Żyły. Nasz najsympatyczniejszy reprezentant uzyskując odległość 89,5 m, przez niespokojny lot i zachwiane lądowanie nie zdołał zakwalifikować się do serii finałowej. Zawody skończył na 33. miejscu.

Do nieudanych swój pierwszy skok zaliczyć może również zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Szwajcar Simon Ammann. Z pierwszym słabym wynikiem 88,0 m i drugim znacznie lepszym 94,5 m został sklasyfikowany na 16. miejscu. Ponadto walka o mistrzostwo zupełnie nie wyszła Gregorowi Schlierenzauerowi. Austriak podobnie jak nasz mistrz olimpijski z Sochi oddał dwa niespecjalne skoki na odległość 89,0 m i 88,5 m, zajmując tym samym dopiero 22. miejsce.

Przeczytaj też:KSW 30 Mańkowski vs Bahari. Relacja ze wszystkich walk na żywo na naszym portalu!