MŚ w strzelectwie. Drugi medal Tomasza Bartnika!

Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Andrzej Banas / Polska Press
Tomasz Bartnik zdobył w Kairze srebrny medal strzeleckich mistrzostw świata w konkurencji karabinu sportowego 300 m leżąc. To drugi krążek zawodnika Legii Warszawa w tej imprezie. Wcześniej był drugi w karabinie 50 m w trzech postawach.

W środę Bartnik uzyskał 598 punktów. O punkt więcej zdobył Norweg Simon Claussen, a brąz wywalczył Austriak Alexander Schmirl - 597. Siódme miejsce zajął Daniel Romańczyk z wynikiem również 597 punktów. O kolejności na miejscach 3-8 decydowały tzw. wewnętrzne dziesiątki. Maciej Kowalewicz został sklasyfikowany na 27. pozycji - 590.

Panie tuż za podium

Wśród kobiet mistrzynią świata w tej konkurencji została Szwajcarka Anja Senti - 599, wyprzedzając swoją rodaczkę Silvię Guignard Schnyder - 597 oraz Austriaczkę Olivię Hoffmann - 595. Karolina Kowalczyk zajęła ósme miejsce - 593, Sylwia Bogacka była 13. - 591, a Paula Wrońska 18. - 587.

Wcześniej w środę Kowalczyk, Wrońska i Bogacka uplasowały się tuż za podium w rywalizacji drużynowej pań w karabinie 300 m w trzech postawach, przegrywając mecz o brąz z Niemkami 13:17. W finale Norweżki pokonały Szwajcarki 16:12.

W środę odbędzie się jeszcze finał mikstów w karabinie 300 m w trzech postawach.

Szansę na medal w karabinie 300 m w postawie leżąc w drużynie zachowują panowie. W czwartek, ostatnim dniu mistrzostw, Bartnik, Romańczyk i Kowalewicz będą walczyć z Austriakami o brąz.

W stolicy Egiptu Polacy wywalczyli dotychczas trzy medale. Oprócz dwóch srebrnych Bartnika, po brąz sięgnęli Katarzyna Klepacz i Szymon Wojtyna w konkurencji pistoletu 50 m par mieszanych. (PAP)