Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Belgia - Anglia 2:0 [BRAMKI, WYNIK]

etc
screen TVP Sport
Mundial 2018: Belgia - Anglia BRAMKI, WYNIK. Za nami przedostanie spotkanie na mundialu 2018 w Rosji. Belgia wygrała z Anglią i została trzecią drużyną świata. Bramki zdobyli Thomas Meunier i Eden Hazard. Zobacz skrót meczu Belgia - Anglia.

SKRÓT MECZU: Belgia - Anglia BRAMKI, WYNIK. Historyczny sukces Belgów

Belgia zagrała po raz drugi z Anglią podczas mundialu w Rosji i po raz drugi okazała się zespołem lepszym. Pierwszy raz te zespoły spotkały się w fazie grupowej i wówczas Belgowie wygrali 1:0. Tym razem zwyciężyli 2:0, a ta wygrana jest na wagę tytułu trzeciej drużyny świata i brązowego medalu. To pierwszy, historyczny, medal Belgów na mistrzostwach świata.

Mundial 2018. Belgowie odebrali brązowe medale

SKRÓT MECZU: Belgia - Anglia BRAMKI, WYNIK. Szybki gol ustawił mecz

Belgowie od początku meczu byli zespołem bardziej dojrzałym i kontrolowali to spotkanie. Już w 4 minucie świetnie akcję rozpoczął Romelu Lukaku, ze skrzydła zagrał Nacer Chadli, a Thomas Meunier skutecznie wykończył akcję. Właśnie tego dynamicznego piłkarza zabrakło Belgom w półfinale, bo musiał pauzować za żółte kartki. Prowadzenie po pierwszej połowy mogło być wyższe, ale bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Lukaku. Z drugiej strony szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Harry Kane, ale nie trafił w bramkę.

Mundial 2018. Belgia – Anglia 1:0: gol Thomasa Meuniera

SKRÓT MECZU: Belgia - Anglia BRAMKI, WYNIK. Hazard dobił Anglików

Początek drugiej połowy to spokojna gra Belgów i czekanie na okazję do kontry. Świetnej szansy na drugiego gola nie wykorzystał ponownie Lukaku i znowu kapitalnie podawał Kevin De Bruyne. Świetnie grał Eden Hazard, ale i jemu brakowało szczęścia w polu karnym rywali. W końcówce spotkania Anglicy zaatakowali i szukali okazji do zdobycia wyrównującego gola. Gorąco robiło się w polu karnym i Belgowie momentami byli w dużych opałach. Potrafili jednak rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Kolejnym znakomitym podaniem popisał się De Bruyne, a całą akcję wykończył Hazard pieczętując zasłużony medal reprezentacji Belgii na mundialu w Rosji. Dla Hazarda, jednego z najlepszych piłkarzy na mundialu, to był trzeci gol w Rosji i kolejny świetny występ.

Materiał oryginalny: Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Belgia - Anglia 2:0 [BRAMKI, WYNIK] - Gol24