Muszkieterowie wygrali i walczą o awans do pierwszej ligi

Andrzej Flügel
sxc.hu
Po zwycięstwie w Międzychodzie Muszkieterowie znaleźli się w czołowej czwórce grupy D drugiej ligi.

Sokół Marbo Międzychód - Muszkieterowie Nowa Sól 66:71 (14:20, 24:17, 13:11, 15:23)
Muszkieterowie: Pogoda 16 (2), Ponitka 13 (2), Szymański i Trubacz po 7, Zywert 5 oraz: Der 19 (4), Chorągwicki i Krawczyk po 2, Mołek 0.

Po porażce u siebie, w Nowej Soli Sokół pokonał gospodarzy i wszystko miało się rozstrzygnąć w środowy wieczór. Faworytem zdawali się gospodarze. Jednak goście, dla których wynik otworzył Marcel Ponitka pokazali, że przyjechali z myślą o zwycięstwie. Wyglądało to bardzo dobrze, bo w 9 min, po rzucie Jakuba Dera prowadzili już 20:12. Miejscowi jednak się pozbierali. W drugiej kwarcie dogonili nowosolan, a nawet objęli prowadzenie. Do przerwy po trafieniu wychowanka Zastalu Jarosława Kalinowskiego różnicą jednego punktu prowadził Sokół. Potem była zacięta walka kosz za kosz. Sokół utrzymywał niewielkie prowadzenie. Na 6 min przed końcem po trafieniu Sebastiana Szymańskiego Muszkieterowie wygrywali 58:57. I tak już było do końca. Nowosolanie utrzymali je do końca, choć rywale byli bardzo blisko. Teraz przed nimi następny etap walki o awans. Rywalem Muszkieterów będzie AGH Kraków. Pierwszy mecz 2 kwietnia w hali rywala, rewanż tydzień później w Nowej Soli, ewentualne trzecie spotkanie w Krakowie.