Muzeum w Drzonowie zaprasza młodych do wzięcia udziału w...

  Muzeum w Drzonowie zaprasza młodych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Pokażmy nasze "Drogi do niepodległości"!

  Natalia Dyjas

  Gazeta Lubuska

  Do wzięcia udziału w konkursie zachęca dyrektor muzeum, Piotr Dziedzic.

  Do wzięcia udziału w konkursie zachęca dyrektor muzeum, Piotr Dziedzic. ©Mariusz Kapała

  W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Wojskowe w Drzonowie zaprasza młodych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
  Do wzięcia udziału w konkursie zachęca dyrektor muzeum, Piotr Dziedzic.

  Do wzięcia udziału w konkursie zachęca dyrektor muzeum, Piotr Dziedzic. ©Mariusz Kapała

  To już czwarta edycja konkursu plastycznego „Drogi do niepodległości”, na który zaprasza Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie razem z Towarzystwem Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego.

  Kto może wziąć udział w zmaganiach? Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego. Organizatorzy czekają na prace w dowolnej technice plastycznej (np.
  rysunek, collage, praca malarska – format nie większy niż 70 cm x 100 cm; dioramy o maksymalnych wymiarach 50 cm x 50 cm). Co powinno się na nich znaleźć? Dzieła mogą poruszać zagadnienia związane z drogą Polski do odzyskania niepodległości, budową niepodległego państwa polskiego, rolą wybitnych mężów stanu, a także polskich zrywów narodowych.

  Organizator wyznaczył kategorie: Klasy I-III szkoły podstawowej; Klasy IV-VI szkoły podstawowej; Klasy VII, VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum; Praca zbiorowa (wykonana od 2 do 4 uczniów).

  Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych odbędzie się 11 listopada 2018 roku w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie.
  Warto się pospieszyć, ponieważ organizatorzy czekają na prace już tylko do 20 października (decyduje data stempla pocztowego)! Pracę można złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie
  Drzonów 54, 66-008 Świdnica z dopiskiem: „Drogi do niepodległości”. Do czytelnie podpisanej pracy należy dołączyć podpisany przez rodzica lub opiekuna formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu i upowszechnianie jego wizerunku.

  Zobacz też wideo: Europejska Noc Muzeów w Drzonowie
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia