Tegorocznej edycji Festiwalu przyświecać będzie hasło „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Cztery niedziele października stworzą cykl muzycznej uczty. W niedzielę, 9 października w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się prelekcja ks. dr hab. Grzegorza Chojanckiego. Inauguracją Festiwalu będzie koncert w wykonaniu zespołu męskiego Gregorianum – Agnus Dei, który zaprezentuje program „Zapomniane skarby kapeli rorantystów – pieśni Maryjne” - kompozycje należące do repertuaru krakowskiej Kapeli Rorantystów.
W niedzielę 16 października Festiwal przeniesie się do kościoła pw. św. Michała Archanioła. „Zależy nam, by Festiwal był wspólnym dziełem wszystkich świebodzińskich parafii” wyjaśnia Rafał Wojtkiewicz, współorganizator Musica Misiericordia. O godzinie 19.00 rozpocznie się tradycyjna msza łacińska, podczas której o oprawę muzyczną zatroszczy się schola składająca się z kursantów z szkoły Św Anny. „Po mszy natomiast odbędzie się koncert wybitnych młodych artystów pochodzących ze Świebodzina.
W przedostatnią niedzielę miesiąca zaprezentuje się Zespół Muzyki Dawnej IL Tempo z Warszawy. Koncert odbędzie się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ponadto wystąpią również nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.
Festiwal zakończy się 30 października mszą św. o miłosierdziu „Missa de Misericordia” według pomysłu kompozytora Pawła Bębenka. „W koncercie finałowym z orkiestrą i chórem udział weźmie ponad 100 wykonawców, w tym gość specjalny Andrzej Bator, baryton, śpiewak operowy – uczeń słynnych śpiewaków, takich jak Luciano Pavarotti, Bruno Pola czy Athena Lampropulos” zachęca pan Rafał.
Tegoroczna edycja Festiwalu wzbogacona będzie zajęciami warsztatowymi, poprowadzonymi pod nazwą „Missa de Misericordia”. Poprowadzi je Paweł Bębenek i Andrzej Bator. W programie ujęto m in. ćwiczenia emisyjne, oddechowe, techniczne, dykcyjne, czy też interpretacja utworów. Zainteresowani mogą zapisywać się na warsztaty kontaktując się z przedstawicielem stowarzyszenia Arsfamilia – Rafałem Wojtkiewiczem.
Gmina i Powiat od 6 lat obejmują Festiwal swoim mecenatem, który w tym roku potrwa cztery tygodnie i zostanie wzbogacony o część warsztatową. Stawia to organizatorów również przed dużym wyzwaniem finansowym. Osoby, które zechciałyby wesprzeć to wyjątkowe dzieło pozwolą w efekcie na zrealizowanie wszystkich zamierzonych projektów i sprawią, że Świebodzin już po raz kolejny stanie się ostoją muzyki liturgicznej.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?