Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mysz Matylda i jej przygody. Władysław Wróblewski z Witnicy pisze opowiadania, których można wysłuchać w internecie

OPRAC.:
Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Przygód myszy Matyldy można wysłuchać w internecie.
Przygód myszy Matyldy można wysłuchać w internecie. materiały Władysława Wróblewskiego
Władysław Wróblewski uczynił bohaterką swoich opowiadań mysz, która mieszka w norce za regałem. Żywi się książkami i okruszkami ze stołu. Ma rodziców i starszego brata Błażeja, z którym czasem się sprzecza.

Mysz Matylda przyjaźni się z gumką „Myszką” mieszkającą na biurku Helenki. Helenka jest najmłodsza w rodzinie ludzi. Ona również ma rodziców i starszego brata. Bardzo lubi swoją szarą współlokatorkę, którą nazywa Klarą. Poświęciła jej całe wypracowanie. Ukazał się trzeci audiobook z przygodami sympatycznej chrobotki. Od 10 października można go wysłuchać na platformie GOcast.

Mysz Matylda i jej przygody

W tej mówionej książce Matylda zwiedza cały dom – od piwnicy po strych. Poznaje przy okazji czworo nowych przyjaciół: szczura, pająka, muchę i nietoperza. Konfrontuje się z chomikiem i kompanią karaluchów. Po raz kolejny staje oko w oko ze swoim śmiertelnym wrogiem – kotem Kacprem. Dwa teksty przenoszą słuchacza do czasów Władysława Łokietka. Przyjaciel Matyldy, szczur Gryzomir, opowiada w nich o zasługach gryzoni w zjednoczeniu Polski po rozbiciu dzielnicowym.

Myszka „z przeszłością”

Przedpremierowymi prezentacjami przygód Matyldy były dwa filmiki zamieszczone na YouTubie w czasie epidemii. Zostały nagrane jako „Poczytajki” w ramach projektu zielonogórskiej Biblioteki Wojewódzkiej „Non stop Norwid”. Opowiadania o perypetiach domowego gryzonia czytali Monika Simonjetz i Paweł Ptaszyński.

Później Paweł Ptaszyński nagrał dziewięć „mysich” historii i zamieścił je jako audiobook „Przygody myszy Matyldy” na platformach GOcast i Spotify. W tym samym miejscu można wysłuchać drugiej książki o przygodach sympatycznej chrobotki. Są to „Пригоди мишки Матильди”- opowiadania przetłumaczone na język ukraiński przez Annę Ptaszyńską, a przeczytane przez Wiktorię Szafrańską. Twórcy mają nadzieję, że nagranie pozwoli młodym słuchaczom, choć na chwilę zapomnieć o grozie wojny.

Władysław Wróblewski jest dyrektorem biblioteki w Witnicy. Opowiadania dla dzieci pisze od lat. Otrzymał już pierwsze zaproszenia na spotkania promujące „mysie” audiobooki. Jedno z nich odbędzie się w bibliotece w Kostrzynie nad Odrą. O przygodach bibliotecznej chrobotki można również przeczytać na jego stronie internetowej www.bajkiwitnika.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska