MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na jednym z ważniejszych skrzyżowań w Nowej Soli prace przyhamowały. A tymczasem w planie są remonty nastepnych dróg w mieście

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Co z remontami ulic w Nowej Soli? Miasto nie rezygnuje
Co z remontami ulic w Nowej Soli? Miasto nie rezygnuje Eliza Gniewek-Juszczak
Nie wiadomo, czy przebudowa skrzyżowania dróg w pobliżu przejazdu kolejowego w Nowej Soli skóńczy się w terminie. W planie są też inne inwestycje drogowe w mieście. Część już trwa, inne mają się zacząć.

- W związku z epidemią koronawirusa przyhamowały prace przy rozbudowie skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Kościuszki i ul. Waryńskiego. Mam nadzieję, że wkrótce znów nabiorą tempa - poinformował prezydent Jacek Milewski i podkreślił, że bardzo liczy na cierpliwość i zrozumienie mieszkańców.

Co nowego będzie na skrzyżowaniu ul. Kościuszki, Wojska Polskiego i Waryńskiego?

  • z ul. Kościuszki będzie wyodrębniony prawoskręt w Wojska Polskiego (w stronę torów), zostaje pas do jazdy na wprost w kierunku Waryńskiego
  • z ul. Wojska Polskiego będzie wyodrębniony prawoskręt w Kościuszki (zostają dwa pasy na wprost z możliwością skrętu w lewo w Waryńskiego)
  • z ul. Waryńskiego będzie wyodrębniony lewoskręt w Wojska Polskiego (zostaje pas do jazdy na wprost w stronę Kościuszki)

Inwestycje w Nowej Soli. Remont uliczek na os. Fredry

W planie miasta jest modernizacja uliczek na osiedlu Fredry, pomiędzy ul. Fredry, Staszica, Matejki i 1 Maja. Przetarg wkrótce zostanie rozstrzygnięty.

Wszyscy oferenci zaproponowali 84 miesiące gwarancji na wykonane prace.

- W wyznaczonym w przetargu terminie wpłynęło dziewięć ofert od 4,82 do 10,34 miliona złotych. Wszyscy oferenci zaproponowali 84 miesiące gwarancji na wykonane prace - poinformował prezydent Jacek Milewski.
Miasto czeka jeszcze na potwierdzenie przyznania rządowego dofinansowania na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych.

CZYTAJ TEŻ: Będzie nowe oświetlenie na jednej z ulic w centrum miasta

Komunikacja w Nowej Soli. Budowa ul. Słonecznikowej

Trwają prace przy budowie ulicy Słonecznikowej. To zadanie jest współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Jednocześnie likwidowana jest napowietrzna linia energetyczna i powstaje oświetlenie drogowe. Ta część inwestycji jest finansowana z budżetu miasta.
W zakresie inwestycji jest przebudowa skrzyżowania z ul. Głogowską oraz czterech skrzyżowań z drogami gminnymi. Jezdnia będzie miała nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Powstają chodniki i zjazdy indywidualne, a także kanalizacja deszczowa.
Na koniec powstanie oznakowanie poziome i pionowe, a pasy zieleni zostaną obsiane trawą. Oświetlone zostanie też przejście dla pieszych na ul. Głogowskiej.
Termin zakończenia prac został wyznaczony na 31 lipca 2020 roku.

DZIEJE SIĘ

ZOBACZ WIDEO: Rozmowa z prezydentem Nowej Soli

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska