Na ratunek dzikim zwierzętom

Reklama
Podlot raniuszka jeszcze w tym samym dniu, w którym trafił do Azylu, został odwieziony rodzicom, którzy zjawili się po nawoływaniach malucha.
Podlot raniuszka jeszcze w tym samym dniu, w którym trafił do Azylu, został odwieziony rodzicom, którzy zjawili się po nawoływaniach malucha. azylzgora.pl
Udostępnij:
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat funkcjonowania nowego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Zielonej Górze.

Coraz częściej na terenie miast można spotkać dzikie zwierzęta. Związane jest to ze stopniowym przyzwyczajaniem się zwierząt do środowiska miejskiego oraz wkraczaniem zabudowy miejskiej w ekosystemy, będące siedliskiem dzikich zwierząt. Niestety zdarza się, że wolno żyjące zwierzęta giną lub zostają ranne w wyniku kolizji z samochodami. Co możemy zrobić i jak powinniśmy zachować się w takiej sytuacji?

Od niedawna na terenie Zielonej Góry funkcjonuje Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Ośrodek znajduje się przy Ogrodzie Botanicznym (ul. Botaniczna 50A). Celem „Ptasiego Azylu" jest pomoc zwierzętom dziko żyjącym. Ośrodek specjalizuje się głównie w ptakach, jednak na pomoc mogą liczyć również inne dzikie zwierzęta. W zielonogórskim Azylu znajdą pomoc medyczną oraz schronienie, a jeśli zajdzie potrzeba opiekę i odchowanie.

Misją i ważnym założeniem Azylu jest także podniesienie świadomości i edukacja ludzi, jak właściwie pomagać dzikim zwierzętom oraz jak ingerować, aby nie zaszkodzić naturze i samym poszkodowanym.

zobacz więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie