Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze powstaje strefa relaksu. To będzie ciekawe miejsce do odpoczynku. Zobaczcie!

Budowa nowej strefy relaksu przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze.
Budowa nowej strefy relaksu przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze. Mariusz Kapała / GL
Lubimy obserwować prace, które postępują w niezłym tempie. Tak było w przypadku terenu po dawnym boisku przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze. Już wcześniej zerwano dawny asfalt, a teraz powstała tu strefa relaksu. Ma być zielono, przytulnie i dla każdego.
  • Przez lata obok zielonogórskich wieżowców przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze znajdowało się charakterystyczne, okrągłe boisko.
  • Lata świetności miało już jednak za sobą. Najpierw więc boisko zlikwidowano, a teraz, w ramach kolejnego projektu budżetu obywatelskiego, przestrzeń doczeka się nowych nasadzeń czy atrakcji dla starszych i młodszych.
  • Sprawdziliśmy, co się dzieje na placu budowy. Już widać zmiany!

Każde dosadzenie drzewa w mieście, stworzenie miejsca do odpoczynku, gdzie będzie królować zieleń, bardzo nas cieszy.
W ostatnich tygodniach w Zielonej Górze, nieopodal parku Poetów powstał społeczny sad. Nie tylko stanęły tu stoliki, ławki i leżaki, ale dosadzono też owocowe drzewa i krzewy, o które wspólnymi siłami mają zadbać mieszkańcy.

Powstał społeczny sad. Możesz tu odpocząć, a w przyszłości najemy się tu owoców z drzew i krzewów.

Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze. Było nierówne boisko, powoli wyłania się nowa strefa relaksu

Więcej zieleni ma być też w okolicy ruchliwej ulicy Wyszyńskiego. A dokładnie przy Rydza-Śmigłego. W ramach budżetu obywatelskiego powstaje tutaj strefa relaksu. Projekt koordynuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Przed wielu laty w tym miejscu, pomiędzy wysokimi blokami, powstało sporych rozmiarów okrągłe boisko. Jednak z biegiem lat coraz bardziej niszczało.

- Administracja osiedla Łużyckie złożyła przed paroma laty pomysł na zagospodarowanie terenu - wyjaśniał nam wcześniej Paweł Wysocki, z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który koordynuje kolejną inwestycję w tym miejscu. - Wtedy okazało się, że 200 tys. zł starczy na rozbiórkę tego boiska. Bo aż metr w głąb ziemi znajdował się cement, beton, który trzeba było wywieźć i zutylizować. Przy remoncie okazało się, że jest też w tym miejscu szlaka. Konieczne było nawiezienie nowej ziemi. Ostatecznie posadzono tam trawę.

Trwa głosowanie...

Czy w Twojej okolicy brakuje zieleni?

Ale na wywiezieniu asfaltu i betonu się nie skończyło. Potem zarówno radny z tego okręgu - Robert Górski (Zielona Razem) i przedstawiciele spółdzielni złożyli podobne wnioski, dotyczące zmian w tym rejonie miasta. Siły więc połączono.

- Inwestycja realizowana jest dzięki projektom mojego i administracji osiedla Łużyckie autorstwa - tłumaczył Robert Górski. - Robimy teren rekreacyjny: ścieżki, ławki, leżaki, kosze, stojaki rowerowe.

Budowa nowej strefy relaksu przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze.
Budowa nowej strefy relaksu przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze. Mariusz Kapała / GL

Nie zabraknie też innych atrakcji dla dzieci, młodzieży, starszych, ale i zwierzaków. Co ważne rosnąć tu będzie:

  • 59 klonów kulistych,
  • 20 forsycji,
  • 6 hortensji,
  • 9 jaśminowców,
  • 480 sztuk lawendy.

Okoliczne osiedla w Zielonej Górze mają zyskać kolejne miejsca do relaksu

Okazuje się, że radny ma pomysł na stworzenie w tej okolicy kolejnych takich miejsc do wypoczynku. Mieszczą się tu duże osiedla, warto, by mieszkańcy zyskali przestrzeń, gdzie będą mogli wypocząć. Stąd pomysł, by w ramach budżetu obywatelskiego realizować kolejne takie zielone miejsca do rekreacji.

Jak prace oceniają mieszkańcy?

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa prac - mówili nam spotkani na miejscu zielonogórzanie. - Razem z sąsiadami nie możemy się doczekać, kiedy wreszcie tu usiądziemy i odpoczniemy.

Tak wcześniej postępowały tutaj prace:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska