reklama

Na sesji w Drezdenku doświadczeni radni docinali tym nowo wybranym

Krzysztof Korsak, 95 722 57 72, kkorsak@gazetalubuska.pl
- Szczerze mówiąc, to trzęsą mi się kolana – mówił nam świeżo upieczony przewodniczący Rady Miejskiej Adam Kołwzan.
- Szczerze mówiąc, to trzęsą mi się kolana – mówił nam świeżo upieczony przewodniczący Rady Miejskiej Adam Kołwzan. fot. Krzysztof Korsak
Dwa obozy - doświadczeni radni z komitetu Pietruszaka, wytykający pomyłki nowicjuszom od Tyranowicza i mała niespodzianka w wyborach szefa, czyli jak przebiegła pierwsza sesja Rady Miejskiej.

17.00, czwartek, sala sesyjna w Urzędzie Miejskim. Przy długim stole siedzi 15 radnych: siedmiu z Komitetu Macieja Pietruszaka, pięciu z Komitetu Edwarda Tyranowicza, dwóch z Komitetu Lecha Cabla i jeden z Komitetu "Młodzi dla Drezdenka". Z tego tylko czterech radnych poprzedniej kadencji (plus Sapór i Kołwzan, którzy doszli w ostatnim roku)!

Najważniejszy moment sesji to wybór nowego przewodniczącego. Włodzimierz Zarzyński zgłasza kandydaturę Adama Kołwzana. Jednak nie argumentuje jej. Z kolei przewodniczący poprzedniej kadencji Jerzy Skrzypczyński proponuje Włodzimierza Sapóra. - Zdobył największą ilość głosów spośród nas wszystkich (513 - przyp. red.), to poważany człowiek, idealnie nadaje się na to stanowisko - wyjaśnia. Gdy wydawało się, że to już koniec kandydatur, Henryk Majzlik wystawia do głosowania J. Skrzypczyńskiego. Ten jednak odmawia.

Chwilę przerwy na procedury formalne wykorzystuje Skrzypczyński. Otwiera "Gazetę Lubuską" i przywołuje nasz środowy artykuł "Jest winny czy niewinny?", w którym pisaliśmy o akcie oskarżenia dla A. Kołwzana. Mówi, że to precedens w historii rady, żeby osoba z aktem oskarżenia w niej zasiadała. - To jest bardzo dziwne. Ja nie twierdzę, że pan jest winny, ale jakaś rzetelność nas obowiązuje - ocenia Skrzypczyński.

Gdy w końcu specjalna komisja od wyborów przewodniczącego, której szefował Zarzyński (z komitetu Tyranowicza), zarządza głosowanie, odzywa się W. Sapór (z komitetu Pietruszaka). - Został naruszony porządek obrad. Nikt mnie nie zapytał, czy ja wyrażam zgodę na kandydowanie - mówi. Ale po chwili on i Kołwzan zgadzają się na walkę o stanowisko przewodniczącego. Wtedy odzywa się Skrzypczyński, który mówi, że nie ma warunków do głosowania, że komisja nie przygotowała żadnego miejsca. W końcu jednak udało się przeprowadzić wybory.

Już we wtorek pisaliśmy o tym, że pięciu radnych z komitetu Tyranowicza dogadało się z dwoma od Cabla i z Kołwzanem. To oznaczało, że Kołwzan zostanie przewodniczącym głosami osiem do siedmiu. Ale po głosowaniu mieliśmy małą niespodziankę. Co prawda wygrał Kołwzan, ale dziewięć do sześciu. Czyli ktoś z komitetu Pietruszaka musiał się wyłamać. Prawdopodobnie zrobił to ktoś z dwójki nowych radnych: Katarzyna Czerwińska lub Karol Chyba, bo z nimi najłatwiej byłoby się dogadać ludziom z komitetu Tyranowicza. Choć niektórzy podejrzewali także Henryka Majzlika.

Kołwzan mówi, że nie spodziewał się takiego wyniku. - Jestem bardzo mile zaskoczony - tłumaczy. I dodaje, że ta funkcja to dla niego ogromna odpowiedzialność. - Chciałbym, żeby ta rada nie wyglądała tak jak do tej pory, czyli "my" i oni". Myślę, że troszeczkę czasu trzeba będzie na to poświęcić. Radni muszą się nauczyć, że my współpracujemy, a nie walczymy ze sobą - mówi Kołwzan.

Do zgody między radnymi jednak ciągle daleko. Na kolejną uszczypliwość zdecydował się radny Krzysztof Siuda, który pracę komisji określił jako cyrk.

Na sesji wybrano także zastępców przewodniczącego. Zostali nimi Włodzimierz Zarzyński i Eugeniusz Nawrot.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

c
ciekawy

??????

j
ja
Kiedy druga sesja?????? Napiszcie czy wszystko było ok.

we wtorek
K
Kiedy ?

Kiedy druga sesja?????? Napiszcie czy wszystko było ok.

o
obserwator
Wstyd ,ledwo wygrali wybory ledwo złożyli przysięgę i już sobie przysrywają, starzy nie mogą darować sobie że przegrali z młodymi , a na kogo mieliśmy głosować na emerytów którym się wydaje że przyrośli do krzeseł w urzędzie. Zamiast podzielić się wiedzą i wprowadzić młodych w arkana pracy radnego to czynią złośliwości jak by mieli żyć i rządzić wiecznie LUDZIE WASZ CZAS SIĘ POWOLI KOŃCZY era kopiowego ołówka też przeminęła teraz jest czas komputera,laptopa ,internetu i ołówka elektronicznego , to nie na wasze poszarzałe i sklerotyczne komórki. Idżcie na tę urzędniczą emeryturę bo tę z pracy już dawno macie a to znaczy , że macie zwolnione przetwarzanie danych .Dziękujemy za Wasze dokonania i starczy,został wam tylko honor i nie utraćcie go .komu po drodze to z Bogiem ,kto niewierzący to dużo zdrowia HEJ!

Trwa wojna drezdenecko - drezdenecka . Każdy pretekst jest dobry. Insynuacje, absurdalne oskarżenia, syndrom oblężonej twierdzy, bezkarne zohydzanie przeciwnika politycznego, spiskowa teoria zdarzeń, kwity i haki to dzisiaj norma zachowań po wyborach, niektórych niedowartościowanych dinozaurów radnyc

Wojna zwolenników i przeciwników Burmistrza od dawna toczy się w gminie Drezdenko. Wiele wskazuje, że po wyborach nabiera rumieńców. -
z
znawca
No to Seba zdemaskował andlessa . Widocznie jest z przegranej opcji i dla niego zabrakło stołka, skoro tak pluje jadem

albo tez w zwiazku ze zmiana wiatrów w radzie o swój stołek sie obawia...
g
gg

No to Seba zdemaskował andlessa . Widocznie jest z przegranej opcji i dla niego zabrakło stołka, skoro tak pluje jadem

Z
Zenon
Wstyd ,ledwo wygrali wybory ledwo złożyli przysięgę i już sobie przysrywają, starzy nie mogą darować sobie że przegrali z młodymi , a na kogo mieliśmy głosować na emerytów którym się wydaje że przyrośli do krzeseł w urzędzie. Zamiast podzielić się wiedzą i wprowadzić młodych w arkana pracy radnego to czynią złośliwości jak by mieli żyć i rządzić wiecznie LUDZIE WASZ CZAS SIĘ POWOLI KOŃCZY era kopiowego ołówka też przeminęła teraz jest czas komputera,laptopa ,internetu i ołówka elektronicznego , to nie na wasze poszarzałe i sklerotyczne komórki. Idżcie na tę urzędniczą emeryturę bo tę z pracy już dawno macie a to znaczy , że macie zwolnione przetwarzanie danych .Dziękujemy za Wasze dokonania i starczy,został wam tylko honor i nie utraćcie go .komu po drodze to z Bogiem ,kto niewierzący to dużo zdrowia HEJ!

Podzielam Twój punkt widzenia w sprawie promowania młodych w obsadzaniu stanowisk samorządowych, ale nie zgadzam się z twoim uzasadnieniem, które wydają się nawet obraźliwe dla starszego pokolenia.

To uogólnienie, które ma stanowić przesłankę do generalnej zasady – „głosuj za młodymi kandydatami”, jest z gruntu fałszywe, bo nie każdy młody Polak, żyjąc w wolnym kraju, ma stosowne wykształcenie, zna języki, nawiązuje kontakty z rówieśnikami Europy zachodniej i stał się demokratą. To są i będą tylko odsetki populacji obecnej młodzieży i to jeszcze nic nie znaczące, bez okazania swojego dorobku życiowego, który zdobyli dzięki tym pozytywnym przymiotom własnej osobowości.

Spójrz wokół siebie, na tych młodych Polaków i wówczas zadaj sobie pytanie, czym się różnią od swoich „zacofanych” przodków. Czasem wydaje się, że nie dorastają im do pięt, choćby w poziomie kulturze osobistej, wychowaniu, umiarkowaniu w piciu, czy odpowiedzialności za założoną rodzinę.

Jestem facetem, którego trudno zaliczyć do starego czy młodego pokolenia, ale nie popieram wyboru do samorządu, leciwych weteranów politycznych, skrytych komunistów czy solidaruchów – ale rozumiem ich i nie potępiam przekonań politycznych wyniesionych z ich skomplikowanej młodości.

Tak - stawiam na młodych! Na tych którzy wykorzystali swoje wrodzone talenty połączone z pracowitością i wolą do osiągnięcia ambitnych, osobistych celów. Stawiam dlatego, że od dziesięciu lat wypierają starych członków w zarządach czy radach nadzorczych poważnych firm. Stawiam na nich, za ich kreatywność w nowoczesnym zarządzaniu procesem produkcyjnym, wprowadzaniu innowacji technologicznych na światowym poziomie, wypierając w ten sposób ze stanowisk starszych kolegów z historycznym wykształceniem inżynierskim czy ekonomicznym.

Problem w tym, ze nasi młodzi kandydaci do RM, poza Radkiem Białasem, nawet nie byli łaskami powiedzieć coś więcej o sobie nie tylko na plakacie ale i na tym forum. A to już jest podejrzane.

A przecież tak łatwo byłoby zdobyć sympatię wyborców promując siebie, własne osiągnięcia i rodzinę, nawet prostym zaproszeniem; np.
„Ja, Jan Kowalski, kandydat na radnego, zapraszam wszystkich, pragnących mnie bliżej poznać na piknik pod gruszą w Lipcach koło mojego domu w dniu 10 listopada. Każdy chętny przynosi z sobą puszkę piwa i dwie kiełbaski roźnowe. Ze swej strony funduje wszystkim doskonała muzykę w rytmie polo – soul.” i dostęp do roźna.
-Pewnie bym skorzystał z takiego zaproszenia, a jeżeli nie, to i tak Jan Kowalski, były mi bardziej wiarygodny – dlatego, ze miał odwagę dać się bliżej poznać potencjalnym wyborcom.
S
Seba39
Wstydzić się powinnaś raczej Ty bo powtarzasz jak głupia tytuł który wymyślił Korsak - dziennikarz lubuskiej i kumpel Kołwzana po to żeby przykryć to co tam się działo naprawdę. Dziwne że Seba nie napisał o tym. Prawda wygląda tak że ci niby młodzi (średnia wieku ok. 50 lat) radni tak się spieszyli żeby poprzyznawać sobie stołki że zapomnieli iż obowiązuje jakaś procedura przy tych wyborach w Radzie. Mało się nie po...... aż odetchnęli gdy KAŻDY z nich miał już swój stołek jakiegoś przewodniczącego rady lub komisji. Widowisko było tak żenujące że sołtysi powychodzili bo to było więcej niż cyrk !!!!!!!!!! Ale czegóż się spodziewać po zbieraninie wśród której najbardziej godni stanowisk byli urzędas oskarżony o fałszowanie dokumentów i były esbek !!!!

Prawda jest taka, że sołtysi powychodzili po wyborach Przewodniczącego i zastępcy. Potem wyszedł p. Korsak, chwilę później ja i została na sali tylko p. Sylwia. Sołtysi nie uczestniczyli więc w etapie zgłaszania kandydatów do komisji i w samych wyborach do nich. Mnie też tam już nie było to nie pisałem o tym czego nie widziałem i nie słyszałem. Jeśli już rozpatrujesz to w kategoriach cyrku to będąc obiektywnym należy zaznaczyć w nim udział 15 radnych.
Ciekawy jestem skąd Twoja wiedza w tym temacie? Jeśli bezpośrednia z sesji to jesteś...
g
gosc

Brawo ,nie rzadza w Drezdenku nawet wiezniowie ,byle sie dobrze w tym miescie dzialo. Przyklad -prezydent Gorzowa, Burmistrz Miedzyrzecza teraz Drezdenko !!!!!

a
andless
Wstyd ,ledwo wygrali wybory ledwo złożyli przysięgę i już sobie przysrywają, starzy nie mogą darować sobie że przegrali z młodymi , a na kogo mieliśmy głosować na emerytów którym się wydaje że przyrośli do krzeseł w urzędzie. Zamiast podzielić się wiedzą i wprowadzić młodych w arkana pracy radnego to czynią złośliwości jak by mieli żyć i rządzić wiecznie LUDZIE WASZ CZAS SIĘ POWOLI KOŃCZY era kopiowego ołówka też przeminęła teraz jest czas komputera,laptopa ,internetu i ołówka elektronicznego , to nie na wasze poszarzałe i sklerotyczne komórki. Idżcie na tę urzędniczą emeryturę bo tę z pracy już dawno macie a to znaczy , że macie zwolnione przetwarzanie danych .Dziękujemy za Wasze dokonania i starczy,został wam tylko honor i nie utraćcie go .komu po drodze to z Bogiem ,kto niewierzący to dużo zdrowia HEJ!

Wstydzić się powinnaś raczej Ty bo powtarzasz jak głupia tytuł który wymyślił Korsak - dziennikarz lubuskiej i kumpel Kołwzana po to żeby przykryć to co tam się działo naprawdę. Dziwne że Seba nie napisał o tym. Prawda wygląda tak że ci niby młodzi (średnia wieku ok. 50 lat) radni tak się spieszyli żeby poprzyznawać sobie stołki że zapomnieli iż obowiązuje jakaś procedura przy tych wyborach w Radzie. Mało się nie po...... aż odetchnęli gdy KAŻDY z nich miał już swój stołek jakiegoś przewodniczącego rady lub komisji. Widowisko było tak żenujące że sołtysi powychodzili bo to było więcej niż cyrk !!!!!!!!!! Ale czegóż się spodziewać po zbieraninie wśród której najbardziej godni stanowisk byli urzędas oskarżony o fałszowanie dokumentów i były esbek !!!!
z
ziuta

Wstyd ,ledwo wygrali wybory ledwo złożyli przysięgę i już sobie przysrywają, starzy nie mogą darować sobie że przegrali z młodymi , a na kogo mieliśmy głosować na emerytów którym się wydaje że przyrośli do krzeseł w urzędzie. Zamiast podzielić się wiedzą i wprowadzić młodych w arkana pracy radnego to czynią złośliwości jak by mieli żyć i rządzić wiecznie LUDZIE WASZ CZAS SIĘ POWOLI KOŃCZY era kopiowego ołówka też przeminęła teraz jest czas komputera,laptopa ,internetu i ołówka elektronicznego , to nie na wasze poszarzałe i sklerotyczne komórki. Idżcie na tę urzędniczą emeryturę bo tę z pracy już dawno macie a to znaczy , że macie zwolnione przetwarzanie danych .Dziękujemy za Wasze dokonania i starczy,został wam tylko honor i nie utraćcie go .komu po drodze to z Bogiem ,kto niewierzący to dużo zdrowia HEJ!

o
obserwator

'obserwator'
Trwa wojna drezdenecko - drezdenecka . Każdy pretekst jest dobry. Insynuacje, absurdalne oskarżenia, syndrom oblężonej twierdzy, bezkarne zohydzanie przeciwnika politycznego, spiskowa teoria zdarzeń, kwity i haki to dzisiaj norma zachowań po wyborach, niektórych niedowartościowanych dinozaurów radnyc

Wojna zwolenników i przeciwników Burmistrza od dawna toczy się w gminie Drezdenko. Wiele wskazuje, że po wyborach nabiera rumieńców. -

o
obserwator

Trwa wojna drezdenecko - drezdenecka . Każdy pretekst jest dobry. Insynuacje, absurdalne oskarżenia, syndrom oblężonej twierdzy, bezkarne zohydzanie przeciwnika politycznego, spiskowa teoria zdarzeń, kwity i haki to dzisiaj norma zachowań po wyborach, niektórych niedowartościowanych dinozaurów radnych.

G
Gość

Po prostu wstyd. Dobrze, ze obrady są przy publiczności (szkoda że o tak wczesnych porach, ale liczę na jakieś relacje choćby na forum), wyborcy mogą zobaczyć, jak zachowuja się ich wybrańcy i będą mogli ich rozliczyć, niestety dopiero za 4 lata...
PS. Pan Siuda nazywa cyrkiem radę, w której sam zasiada, więc...

G
Gość

znow nacpany ?.... nie ?.w takim razie norma ....czyli burak

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3