Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na tej scenie rodziły się kariery. Nie tylko sceniczne

Dariusz Brożek
Dariusz Brożek
Prawie 30 młodych gwiazd estrady zaprezentowało swoje wokalne uzdolnienia podczas XXXI Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Przytocznej.

Wokaliści ufundowali publiczności ponad dwie godziny wyśmienitej zabawy. Stawką były nominacje na przeglądy powiatowe. Ich sceniczne talenty wychwalali i widzowie i jurorzy. - Jesteśmy pod wrażeniem wszystkich prezentacji. Byliście wspaniali. Organizowane tutaj festiwale słyną w całym regionie z wysokiego poziomu - zaznaczał przewodniczący komisji Mirosław Purzycki.

Tytuły laureatów wyśpiewały w poszczególnych kategoriach wiekowych Julia Czapiewska, Małgorzata Ren, Lena Kaczorowska, Alicja Kaczorowska, Maria Skierś, Julia Gabryelska oraz prowadzony przez Ewelinę Surmę zespół wokalny Music Angels (pol. Muzyczne Anioły) w składzie Natalia Milczyńska, Paulina Lewko, Julia Gabryelska, Anita Kosikowska, Anita Trojanek, Amelia Opas, Wiktoria Urbańska i Zuzanna Strzelewicz.

Wyróżnieniami uhonorowano Hanię Korczyńską, Miłosza Majchrzaka, Zuzię Tymę i Zuzannę Strzelewicz. Laureaci otrzymali nagrody, ale ważniejsze dla nich były nominacje na przeglądy powiatowe. J. Czapiewska, M. Ren, L. Kaczorowska i A. Kaczorowska zaśpiewają 17 kwietnia podczas powiatowego etapu Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Przytocznej, natomiast Marię Skierś, Julię Gabryelską i zespół wokalny Music Angels usłyszymy 9 kwietnia na festiwalu młodzieżowym w Międzyrzeczu.

Przegląd nie ograniczał się tylko do prezentacji młodych wokalistów. Serca widzów podbili tancerze z miejscowego zespołu T-Teens prowadzonego przez Agatę Smoleń. Wśród młodszej części publiczności i wykonawców prawdziwą furorę zrobiły występy solisty Andrzeja Kozajdy znanego jako Endrju oraz wokalisty zespołu Papa D. Pawła Stasiaka.

Oklaskami nagrodzono też występ Bożeny Borowiak, która debiutowała na tej scenie w pierwszych edycjach festiwalu. Organizowane od 30 lat w Przytocznej imprezy cieszą się zasłużoną marką w całym regionie. Ich laureaci wiele razy błyszczeli na przeglądach regionalnych i ogólnopolskich. Dla niektórych występy w Gminnym Ośrodku Kultury okazały się pierwszym krokiem do zawodowej kariery. Przykładem jest obecny dyrektor tej placówki Piotr Barski, który będąc małym chłopcem wygrywał przegląd za przeglądem. Oraz jego żona Joanna Kwapisz-Barska, która zasiadała w komisji konkursowej, zaś przed laty debiutowała na lokalnych festiwalach w Skwierzynie, Przytocznej i Międzyrzeczu.

Kolejnym przykładem może być wójt Bartłomiej Kucharyk, który dawniej debiutował na scenie GOK, potem został dyrektorem tej placówki, co otworzyło mu drogę do urzędu gminy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska