Nabór do żłobków w Zielonej Górze trwa. A placówki z powodu pandemii koronawirusa są zamknięte! Gdzie składać wnioski?

kali
Trwa nabór do miejskich żłobków. Z powodu koronawirusa przebiega on inaczej. Nabór do miejskich przedszkoli został przełożony o miesiąc
Trwa nabór do miejskich żłobków. Z powodu koronawirusa przebiega on inaczej. Nabór do miejskich przedszkoli został przełożony o miesiąc Mariusz Kapała
Mimo pandemii koronawirusa trwa nabór do miejskich żłobków w Zielonej Górze. Rozpoczął się on jeszcze przed zamknięciem placówek oświatowych. Rodzice małych dzieci pytają: - Jak mamy zanieść potrzebne papiery do żłobków, skoro one są nieczynne?

- Życie strasznie się nam skomplikowało. Na każdym kroku spotykam się z jakimiś ograniczeniami, utrudnieniami i ciągle zadaję sobie wiele pytań, na które nie mam odpowiedzi – napisała do nas pani Kamila. – Teraz znowu nie wiem, co mam robić, bo chcę zapisać dziecko do żłobka, by od września móc wrócić do pracy. Ale jak mam to zrobić? Nabór jest elektroniczny. Jednak jak czytałam wcześniej zasady rekrutacji, wypełniony wniosek należy zanieść do tego żłobka, który wskazuję jako pierwszą moją preferencję. Czasu zostało niedużo, a ja się denerwuję, bo przecież wszystkie placówki oświatowe zostały pozamykane.

Elektroniczny nabór do żłobków w Zielonej Górze

Jak informuje urząd miasta w Zielonej Górze, mimo obecnej sytuacji w kraju, nabór elektroniczny wciąż trwa. Deklaracje w formie pisemnej do żłobka pierwszej preferencji należy wrzucać do skrzynek podawczych umieszczonych na budynkach żłobków. Deklaracje powinny być zakopertowane.

Nabór do żłobków - ważne terminy

Przypomnijmy: Wnioski o przyjęcie malucha do miejskiej placówki przyjmowane będą do 27 marca. Komisja rozpatrzy je od 6 do 8 kwietnia. Wyniki pierwszego etapu rekrutacji wraz z listą zakwalifikowanych i listą niezakwalifikowanych poznamy 15 kwietnia o godz. 12.00. Do 30 kwietnia trzeba będzie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka i podpisać umowę (między placówką a rodzicami czy opiekunami prawnymi).

Trwa głosowanie...

Czy Zielona Góra potrzebuje nowych żłobków?

Co ważne, w związku z planowaną realizacją projektu „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, nabór do filii żłobka nr 1 przy al. Wojska Polskiego 116 odbędzie się do końca czerwca. Obowiązywać będą kryteria naboru związane z realizacją projektu.

Które dzieci mogą zostać przyjęte do żłobka?

Do żłobków publicznych przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Zielonej Góry, urodzone w latach 2018-2020 (od 20 tygodnia życia na dzień 1 września 2020 r. do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko kończy 3 lata). Rekrutacja odbywa się na podstawie uzyskanej liczby punktów. Rodzice, składając wniosek, mogą wskazać 3 żłobki:

  • Żłobek Miejski nr 1 – ul. Wandy 29,
  • Żłobek Miejski nr 4 – ul. Wiśniowa 8,
  • Żłobek Miejski nr 7 – ul. Braniborska 2a

wpisując swoje preferencje w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego.

Nabór do złobków - postępowanie rekrutacyjne

Wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka można wypełnić na dwa sposoby:

  1. elektronicznie na stronie internetowej: http://nabor.pcss.pl/zielonagora/zlobek. System wygeneruje dla Państwa nazwę użytkownika oraz hasło dostępu
  2. w formie papierowej

formularze dostępne w żłobkach publicznych oraz na stronie internetowej Miasta Zielona Góra: www.zielona-gora.pl w zakładce Nauka i Oświata.
wrzucać do skrzynek podawczych umieszczonych na budynkach żłobków. Deklaracje powinny być zakopertowane

Wypełniony wniosek podpisuje rodzic/opiekun prawny dziecka.

[WAŻNE!

Wypełniony i podpisany wniosek przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka należy wrzucać do skrzynek podawczych umieszczonych na budynkach żłobków. Deklaracje powinny być zakopertowane

Elektroniczny system NABORU nie posiada możliwości przekazywania wniosków za pomocą Internetu!
Wnioski wypełnione tylko w systemie Nabór 2020, a niezłożone w żłobku pierwszej
preferencji (niewrzucone do skrzynek) nie biorą udziału w procesie rekrutacji.

Kolejność składania wniosków nie wpływa na wynik rekrutacji.

Ważne! Wniosek musi być kompletny i złożony w terminie.
Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

POLECAMY TEŻ

ZIELONA GÓRA: Rodzice na bieżąco wiedzą, co robi ich dziecko...

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Domowe syropy

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
ja

Co to jest za kpina. Dwoje pracujących rodziców i płacące podatki w mieście nie ma szans z rodziacami którzy albo jedno nie pracuje, albo oboje są bezrobotni. To jest jakas kpina. Kiedy rodzice pracujacy będą mieli pierwszeństwo do żłobka i przedszkola.

Dodaj ogłoszenie