Nagradzamy wielkich ludzi...

  Nagradzamy wielkich ludzi

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Nagradzamy wielkich ludzi

  ©Jacek Katarzyński

  To było kolejne ogromne wydarzenie. Koncert Noworoczny i jego gwiazdy oraz Łukasz Michałkiewicz, Człowiek Roku Krono 2018, zachwycili wszystkich obecnych w żarskim kościele.
  Nagradzamy wielkich ludzi

  ©Jacek Katarzyński

  Nie ulega wątpliwości, że w ostatni piątek stycznia w Żarach miały miejsce dwa duże wydarzenia: światowego formatu zjawisko kulturalne, bo tym z pewnością był Koncert Noworoczny organizowany przez firmę SWISS KRONO oraz społeczne, którym nazwać należy wręczenie nagrody Człowieka Roku Krono 2018.

  Artyści występujący w koncercie przyjechali do Żar około południa, spokojnie więc przeprowadzili próbę. Już wtedy było widać, że będzie to przepiękny koncert. Goście zaczęli wchodzić do kościoła od 18.15 i zapełnili go po brzegi. O 19.00 prowadzący Szymon Hołownia zaprosił na scenę prezesa Macieja Karnickiego, który w tak szczególnym dla SWISS KRONO roku poinformował wszystkich o dokonaniach firmy w ciągu 25 lat. Później zebrani w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa poznali Człowieka Roku Krono 2018. Został nim Łukasz Michałkiewicz, 27-letni nauczyciel z Lubska, pracujący z dziećmi autystycznymi, społecznik aktywnie działający na rzecz swego sołectwa, ale i animator Lubskiego Domu Kultury.

  - Rozbroił nas wszystkich swoją szczerością i otwartością, gdy wspomniał, że kilka minut wcześniej był minionkiem i zabawiał dzieci w świetlicy koło Lubska. I tam czuł się doskonale, tutaj, na tak wielkiej gali, raczej niepewnie –opowiadał Jarosław Masina, kierownik działu marketingu i rzecznik prasowy żarskiej firmy.

  Sam Łukasz Michałkiewicz, Człowiek Roku Krono 2018, odbierając tak prestiżowe wyróżnienie powiedział: - To nagroda nie tylko dla mnie, ale dla pracujących w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku, w stowarzyszeniu Uśmiechnij się, w Lubskim Domu Kultury i sołectwie Janowice. Sam nie znaczę zupełnie nic, gdyby nie oni, nie zrealizowałbym tych wszystkich inicjatyw. Robię to, bo… chcę. Chcę, byśmy byli dla siebie i innych dobrzy, bo dobro wraca.

  Człowieka Roku Krono 2018 wybrała kapituła, spośród 206 osób zgłoszonych do projektu Osobowość Roku. To jedyna nagroda specjalna w tym plebiscycie. - Ujęło nas to, że tak młody człowiek już tyle osiągnął, stworzył tyle fantastycznych rzeczy. Naprawdę zaskakujące, a jednocześnie wspaniałe, że w młodym pokoleniu drzemie taki potencjał energii i pomysłów. Wierzę, że Panu Łukaszowi nie zabraknie „chęci” do dalszego tworzenia znaczących rzeczy dla innych – powiedział nam Maciej Karnicki, prezes firmy SWISS KRONO, nawiązując do słów laureata po odebraniu nagrody.

  Statuetkę i dyplom Łukaszowi Michałkiewiczowi wręczyli Maciej Karnicki, prezes firmy SWISS KRONO i Grzegorz Widenka, prezes Oddziału Polska Press w Zielonej Górze.

  Zobacz jak wyglądało wręczenie nagrody oraz relację z koncertu noworocznego firmy SWISS KRONO 2019
  www.gazetalubuska.pl/zary-statuetka-czlowieka-roku-krono-2018

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo