Nagrodziliśmy ,,Kobiety Przedsiębiorcze”

(staw)
Nasze laureatki: (od lewej) Irena Baran, Barbara Schroeder, Genowefa Fietz-Przybyłka, Zdzisława Walczak i Izabela Kumor-Pilarczyk (fot. Mariusz Kapała)
Nasze laureatki: (od lewej) Irena Baran, Barbara Schroeder, Genowefa Fietz-Przybyłka, Zdzisława Walczak i Izabela Kumor-Pilarczyk (fot. Mariusz Kapała)
Udostępnij:
Dziś na uroczystej gali w zielonogórskiej Palmiarni nagrodziliśmy panie, które wygrały nasz konkurs „Kobieta przedsiębiorcza 2010”. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestniczkom za udział w plebiscycie.

Nasz konkurs zakończyliśmy spotkaniem z wszystkim paniami w zielonogórskiej Palmiarni. Zwyciężczyniom zostały wręczone nagrody, a wszystkie zaproszone kobiety otrzymały dyplomy i upominki.

Konkurs zorganizowaliśmy po raz pierwszy, aby promować pełne energii kobiety z regionu. I rzeczywiście panie, które poznaliśmy dzięki plebiscytowi, są ciekawymi postaciami, które z pasją zmieniają swoje życie i innych. Jedne realizują się prowadząc firmę, inne niosąc pomoc potrzebującym lub w działając dla lokalnej społeczności.

Głosowanie sms-owe wygrały trzy panie: Barbara Schroeder z Gorzowa Wlkp., Zdzisława Walczak z Przylepu (pod Zieloną Górą) i Izabela Kumor-Pilarczyk z Żar.

Barbara Schroeder, prezes zarządu firmy „Chlebek” w Gorzowie Wlkp., prezes fundacji „Serce na dłoni”. Jest współwłaścicielką firmy, która zatrudnia kilkadziesiąt osób i cieszy się dobrą renomą na rynku. Zrealizowała jedno ze swoich marzeń i stworzyła klub „Na zapiecku” miejsce spotkań z interesującymi ludźmi, razem ze wspólniczką Bożeną Gralewską-Kieżun. Działa charytatywnie.

Zdzisława Walczak, jedną z ważniejszych umiejętności w życiu jest talent do gotowania. Od 20 lat prowadzi biznes kulinarny. Mimo wielu ukończonych kursów, szkoleń, wciąż w wolnej chwili szuka nowości w tej branży. Jest mamą siedmiorga dzieci w wieku od 17 do 37 lat. Przez wiele lat potrafiła pogodzić opiekę nad nimi i wychowanie z pracą i prowadzeniem domu. One dzielnie pomagały. Na dodatek pani Zdzisława ma dziwną zdolność przyciągania ludzi, którzy bardzo potrzebują życiowego wsparcia. Niejednego człowieka postawiła już na nogi. I właśnie ta pomoc daje jej energię i chęć do działania

Izabela Kumor-Pilaczyk, kanclerz Łużyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Jana Benedykta Solfy w Żarach oraz wiceprezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze. Jej karierę charakteryzuje długa lista ukończonych kierunków na różnych uczelniach, które uzupełnia jeszcze wykaz szkoleń. Od 2004 jest kanclerzem i udziela się w przedsięwzięciach na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Jest dumna z rodziny i uwielbia z nią spędzać czas wolny, którego oczywiście jej brakuje.

Dziś poznaliśmy kobiety wyróżnione przez kapitułę konkursową. Postanowiła ona, że w tym roku nagrodzi panie działające społecznie. Przyznała jedną nagrodę i dwa wyróżnienia. Wybór nie był łatwy, bo wśród uczestniczek jest wiele kobiet, które widzą wokół siebie potrzebujących i potrafią im pomóc. Zresztą dwie laureatki głosowania sms-owego także są mocno zaangażowane społecznie i charytatywnie.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy więc kobiety-społecznice: Genowefa Fietz-Przybyłka z Starego Dworku, Danuta Grabas z Pniew i Irena Baran z Zielonej Góry.

Genowefa Fietz-Przybyłka, teraz jest na emeryturze. Otrzymała nagrodę za to, że sama potrafiła zorganizować przez wiele lat atrakcyjne zajęcia dla dzieci i kobiet. Angażuje się w to także finansowo, aby spełnić marzenia dzieci o wypoczynku. Organizuje im rajdy rowerowe, wyjazdy, pikniki, małe obozy. Prowadzi dziecięcy zespół ,,Stokrotki", kółko teatralne ,,Teatrzyk nasz mały", śpiewa w zespole ,,Bledzewiacy".

Danuta Grabas, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Pniewie pod Międzyrzeczem, członkini rady sołeckiej. Otrzymała wyróżnienie za społecznictwo. Robi wielkie rzeczy na skalę wsi. Od 11 lat zasiada w radzie sołeckiej, od siedmiu kieruje Kołem Gospodyń Wiejskich. Za sukces uważa założenie koła w 2003 r. Postawiła je na nogi. Członkinie czynnie przygotowują każdą lokalną imprezę, a dobre wspomnienia uczestników są najlepszą promocją dla Pniew.

Irena Baran, pełnomocnik Fundacji Aktywna Rehabilitacja w Zielonej Górze jest wyróżniona za pomysłowość i zaangażowanie w działanie fundacji. Włożyła mnóstwo wysiłku, aby świadczyła ona praktyczną pomoc niepełnosprawnym i ich rodzinom. W tej chwili jest już na emeryturze. W stowarzyszeniu kilka lat pracowała jako wolontariusz, następnie cztery lata pełniła funkcje wiceprezesa. Od 2001 jest pełnomocnikiem fundacji w Lubuskim i Dolnośląskiem. Praca z niepełnosprawnymi daje jej ogromną satysfakcję.

 

NASZE LAUREATKI

Zwyciężyły w głosowaniu SMS

Barbara Schroeder, 1 miejsce

Zdzisława Walczak, 2 miejsce

Izabela Kumor-Pilarczyk, 3 miejsce

Nagrodzone za działalność społeczną:

Genowefa Fietz-Przybyłka, nagroda

Danuta Grabas, wyróżnienie

Irena Baran, wyróżnienie

Zobacz ZDJĘCIA z uroczystej gali

 

O konkursie piszemy też w zakładce Kobieta Przedsiębioprcza

 

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie