Najazd wikingów na Caelum Stal Gorzów

Redakcja
Rok temu zawodnikiem Stali został najlepszy duński żużlowiec - Nicki Pedersen
Rok temu zawodnikiem Stali został najlepszy duński żużlowiec - Nicki Pedersen Archiwum
Rok temu z Caelum Stal Gorzów parafował trzykrotny mistrz świata Nicki Pederson, teraz dołączyło do niego dwóch jego rodaków. Duńska koalicja ma pomóc żółto-niebieskim w wywalczeniu medalu, na który kibice czekają 11 lat.

Ostatni raz na podium drużynowych mistrzostw Polski gorzowianie stawali w 2000 r. Stal zdobyła wtedy brązowy medal. Wówczas nic nie zapowiadało, że będzie to, póki co, ostatni krążek w historii, a za dwa lata zespół spadnie z ekstraligi. Dziś Caelum Stal znowu rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywek, a z roku na rok rośnie apetyt działaczy, zawodników i przede wszystkim kibiców. Z myślą o ataku, na podium już trzy lata temu podpisano umowę z najlepszym polskim zawodnikiem Tomaszem Gollobem. Rok temu zawodnikiem Stali został najlepszy duński żużlowiec - Nicki Pedersen. Duńczyk.

Czy zatrudnienie Skandynawów okaże się receptą na sukces? Czy w tegorocznym finale ekstraligi dojdzie lubuskich derbów? O ambicjach gorzowskiego klubu przeczytasz w sobotę 26 marca w magazynowym, papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej".