Najlepsi w rywalizacji umysłów: za nami IV edycja Grand Prix Zbąszynia w szachach

(kurz)
W grupie koleżanek Edyta Skrzypczak - zwyciężczyni w grupie do lat 10
W grupie koleżanek Edyta Skrzypczak - zwyciężczyni w grupie do lat 10 fot. Robert Goździewicz
Ostatni finałowy turniej Grand Prix odbył się w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera. W rozgrywkach udział wzięło 63 zawodników ze Zbąszynia, Wolsztyna, Nowego Tomyśla, Leszna, Kopanicy oraz Siedlca. Najmłodszy zawodnik miał siedem lat, najstarszy blisko 80.

(fot. fot. Robert Goździewicz)

Zwycięzcą ostatniego turnieju został z dorobkiem 6,5 pkt. Dawid Śmierzchalski z MKS Wicher Zbąszyń, drugie miejsce wywalczył Daniel Drożdżyński z Nowego Tomyśla, na co dzień reprezentujący barwy UKS Szach Wolsztyn, na trzecim miejscu uplasowała się Żaklin Wojdyło (Wicher).

Do ostatniej rundy ważyły się losy końcowych klasyfikacji IV GP Zbąszynia. 13-letni Bartek Gajewski (Wicher), niespodziewany lider rozgrywek po pięciu turniejach tym razem miał słabszy dzień. Przed wielką szansą na zwycięstwo w generalnej klasyfikacji stanął Witold Glapa z Wieniawy Leszno. Jednak zwycięstwo w ostatniej rundzie, przy remisie W. Glapy, pozwoliło obronić Bartkowi pierwszą pozycję. B.

Gajewski stał się tym samym czwartym i najmłodszym triumfatorem Grand Prix.

Równie ciekawie i emocjonująco było w pozostałych kategoriach wiekowych. W grupie do lat 8 zwyciężył Adrian Kozłowicz (Wicher), drugie miejsce z identycznym dorobkiem punktowym zajął Oskar Basiński (Kopanica), trzecie wywalczyła najlepsza z dziewczynek Oliwia Goździewicz (Wicher).

W gronie 10-latków najlepsza okazała się Edyta Skrzypczak (Wicher), na drugim miejscu uplasowała się Anna Glapa z Leszna, trzecie Natalia Opic (Wicher). W grupie do lat 15 triumfował Kamil Stanicki (Wicher).

Łącznie w całych rozgrywkach startowało 165 zawodników z województwa Lubuskiego i Wielkopolski. Najmłodszy uczestnik turnieju miał siedem lat, najstarszy blisko 80.
Inaugurację V edycji GP zaplanowano na wrzesień 2009 roku. Można się odegrać!