Najpierw strach, potem radość gorzowskich waterpolistów

Robert Gorbat 95 722 69 37 [email protected]
Bramkę łodzian atakuje Oskar Szymonik (w białym czepku), broni Piotr Michalski. Młodzi gorzowianie zdołali wygrać jedno spotkanie z obrońcami tytułu mistrzów Polski. Bogusław Sacharczuk
Gorzowianie nie rezygnują z walki o medalową lokatę w rozgrywkach ekstraklasy. Podczas weekendu podejmowali w Słowiance obrońców mistrzowskiego tytułu z Łodzi. Podzielili się z nimi punktami, zachowując szansę na podium.

GKPW 59 GORZÓW WLKP. - ŁSTW UNIWERSYTET ŁÓDŹ 3:16 (0:3, 0:3, 0:5, 3:5) i 5:4 (0:0, 3:3, 0:1, 2:0)

GKPW 59: Szabłowski - Czapla 0 i 3, Kowalewski, Plust i Michał Kulis po 1 i 0, Walkowiak i Łuc po 0 i 1, Nowicki, Goździak, Szymonik, Roszak, Gorczyca i Marcin Kulis po 0 i 0.

ŁSTW UNIWERSYTET: Kawalewski - Bar 5 i 3, Michalski 4 i 0, Perka 2 i 1, Kułakow 2 i 0, P. Piątek, Krawczyk i Mielcarek po 1 i 0, Ścierwicki, Otrembski i M. Piątek po 0 i 0.

Sędziowali: Łukasz Król (Szczecin) i Janusz Gottschalk (Bytom). Widzów: 100 i 100.
- W ŁSTW występują sami seniorzy, w tym dwaj mocni Białorusini. A my mamy tylko dwóch dorosłych zawodników: bramkarza Jana Szabłowskiego oraz Karola Walkowiaka. Reszta to juniorzy - przypominał przed dwumeczem trener GKPW 59 Piotr Diakonów.

W sobotę gospodarze przestraszyli się renomowanych i silniejszych fizycznie rywali. Nie radzili sobie w obronie, zawodzili strzelecko w ataku. Po trzech kwartach przegrywali aż 0:11. W ostatniej zdołali trzykrotnie pokonać Konstantina Kowalewskiego, lecz i tak przegrali różnicą 13 bramek.

Przed niedzielnym rewanżem trema gorzowian wyparowała. Dwie pierwsze kwarty zakończyły się remisami, trzecią łodzianie wygrali zaledwie 1:0 i prowadzili 4:3. Trener przyjezdnych Edward Kujawa kręcił ze zdumienia głową, obserwując świetne interwencje naszego golkipera Jana Szabłowskiego. Goście byli mimo przekonani, że w ostatniej odsłonie obronią skromną przewagę. Zawiedli się, bo bohaterem czwartej kwarty okazał się Marcin Czapla. Trafił dwa razy po pozycyjnych atakach i zapewnił GKPW 59 sensacyjne zwycięstwo.

Pozostałe wyniki: WTS Bytom - Neptun Łódź 10:0 (wo) i 10:0 (wo), Arkonia Szczecin - UKPW 44 Warszawa 15:6 i 21:6.

1. Arkonia 10 20 134:49
2. Waterpolo 10 12 102:111
3. ŁSTW Uniwersytet 6 10 72:24
4. WTS 6 8 45:28
5. GKPW 59 10 6 76:99
6. UKPW 44 8 0 65:123
7. Neptun 6 -6 0:60

Najbliższe pojedynki gorzowian z Arkonią Szczecin zostały przełożone na 17 marca. Tydzień wcześniej odbędą się w Słowiance pływackie MP 15-latkow.