Napoli wygrywa, a Arek Milik strzela gola... brzuchem (WIDEO)

MS
eastnews
Napoli wygrało z Sassuolo 2:0 i awansowało do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Duża w tym zasługa Arkadiusza Milika, który dał prowadzenie ekipie spod Wezuwiusza strzałem... brzuchem. Polski napastnik zaliczył również asystę.

Trafienie reprezentanta Polski było jedynym golem w pierwszej połowie. W 15. minucie mocnym dośrodkowaniem popisał się Lorenzo Insigne. Lecąca wzdłuż linii piłka trafiła na nabiegającego polskiego napastnika. Prowadzenie Napoli mogło być bardziej okazałe, ale swoje okazje marnowali Insigne i Jose Callejon.

Gol Arkadiusza Milika w meczu Pucharu Włoch z Sassuolo

To mogło się zemścić w 35. minucie. Słabym wybiciem piłki popisał się bramkarz Napoli David Ospina, a do piłki dopadł Manuel Locatelli i wykorzystał sytuacje. Sędziowie po skorzystaniu z systemu VAR uznali, że Włoch przyjmował piłkę ręką. Goście dalej próbowali szczęścia i tworzyli kolejne bramkowe akcje, jednak w najważniejszym momencie zabrakło im skuteczności. Na kwadrans przed końcem Napoli "zabiło" mecz. Milik w przytomny sposób dostrzegł wbiegającego w szesnastkę Fabiana Ruiza i wystawił mu futbolówkę. Hiszpan pewnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Piotr Zieliński.

Do ćwierćfinału Pucharu Włoch dostał się również Inter, który rozgromił Benevento 6:2 i Fiorentina, która wygrała na wyjeździe z Torino 2:0.

Materiał oryginalny: Napoli wygrywa, a Arek Milik strzela gola... brzuchem (WIDEO) - Sportowy24