MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nareszcie! Przetarg na budową Sceny Lalkowej Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze ogłoszony. Nowy obiekt powstanie na pl. Teatralnym

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Scena Lalkowa Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze: fragment obiektu – wizualizacja z 2017 r.
Scena Lalkowa Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze: fragment obiektu – wizualizacja z 2017 r. WIZUALIZACJA
W piątek, 24 lipca 2020 r., tuż przed premierą musicalu „Słodkie lata 20., 30…”, dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski mógł obwieścić, że przetarg na budową Sceny Lalkowej został ogłoszony.

Dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski informacje o ogłoszonym w piątek, 24 lipca 2020 r., przetargu na budową Sceny Lalkowej obwieścił w obecności wiceprezydenta Zielonej Góry Dariusza Lesickiego i pełnej widowni na pl. Teatralnym.

Scena Lalkowa dopełni przestrzeń na pl. Teatralnym

Dyrektor LT Robert Czechowski wskazał też miejsce, gdzie stanie obiekt Sceny Lalkowej na pl. Teatralnym – będzie to mniej więcej ta przestrzeń z trawnikiem, na której stoi teraz plenerowa scena tymczasowa. Czyli tak jak było w planach przestawianych dziennikarzom w 2017 r.

W pierwszym etapie – fragment litery L

Jak wyjaśnił jednak GL dyrektor R. Czechowski, ze względu na finanse, nie będzie można wybudować od razu całego planowanego obiektu Sceny Lalkowej. Z budynku w kształcie litery L w pierwszym etapie powstanie jego dłuższa odnoga, ze sceną uniwersalną. – Drugą część zrealizujemy później– deklaruje dyrektor Lubuskiego Teatru.

Kiedy pierwsza premiera na Scenie Lalkowej

- Maksymalny termin zakończenia budowy to koniec listopada 2022 roku – mówi Robert Czechowski. Zatem trochę jeszcze trzeba będzie poczekać na pierwszą premierę w nowym obiekcie. A czekać warto – spektakle dla dzieci, których Lubuski Teatr ma sporo w swoim repertuarze, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. A pamiętajmy, że najmłodszym widzom towarzyszą podczas przedstawień ich rodzice czy dziadkowie. Zatem to oni wszyscy będą w 2022 roku szturmować nową Scenę Lalkową.

Zapowiedź rozbudowy Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze – budowy Sceny Lalkowej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska