Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Narodowa Loteria Paragonowa. Weź paragon i wygraj samochód!

oprac. (paw)
Narodowa Loteria Paragonowa. Weź paragon i wygraj samochód!Weź paragon i wygraj samochód - Narodowa Loteria Paragonowa zachęca, by pamiętać o prawach klienta
Narodowa Loteria Paragonowa. Weź paragon i wygraj samochód!Weź paragon i wygraj samochód - Narodowa Loteria Paragonowa zachęca, by pamiętać o prawach klienta Janusz Wójtowicz
1 października ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa. Można wygrać samochód, laptopa lub ipada. Wystarczy pamiętać o paragonie i zarejstrować go na stronie internetowej.

Samochody Opel Insignia i Astra oraz nowoczesne laptopy i ipady czekają na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej. Najnowsza akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów zachęca Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma im uświadomić, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury.

Wiceminister finansów Izabela Leszczyna: - To innowacyjny i nowatorski projekt Ministerstwa Finansów, nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiliśmy. Naszą loterię nazywany „narodową", ponieważ dotyczy nas wszystkich. Każdy przecież korzysta z tego, że podatek VAT jest odprowadzany do budżetu państwa

 

Wiceminister finansów, pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej zaznaczyła także, że projekt ma charakter przede wszystkim edukacyjny, ponieważ Polacy mają niewielką wiedzę na temat związku między wydawaniem paragonów fiskalnych a budżetem państwa. - Jak wskazują badania przeprowadzone przez Ministerstwo Finansów, ponad połowa respondentów nie ma zdania, czy wydawanie bądź niewydawanie paragonów w jakikolwiek sposób wpływa na dochody państwa z tytułu podatków. A jedna trzecia stwierdziła wręcz, że to nie ma wpływu na dochody budżetu.Dodatkowo dzisiaj tylko 7 proc. Polaków przy zakupie towarów i zaledwie 5 proc. przy zakupie usług upomina się o paragon, w sytuacji kiedy go nie otrzymuje - wyjaśniła minister Leszczyna.

Uczciwym przedsiębiorcom dużo trudniej jest konkurować na rynku z tymi, którzy nie płacą podatków lub płacą tylko ich część. Dzięki temu mogą sobie pozwolić na niższe ceny za te same towary lub usługi i zwiększać swoją konkurencyjność. A uczciwi sprzedawcy każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku grając nieuczciwie. - Zyskujemy świadomość i propaństwową postawę naszych obywateli – podsumowała Izabela Leszczyna założenia Narodowej Loterii Paragonowej.

Już w pierwszych godzinach zarejestrowano ponad 3.000 paragonów fiskalnych. - Strona loterii jest przygotowana do przyjęcia minimum 250 tys. zgłoszeń paragonów na godzinę - zapewnił wicedyrektor Departamentu Informatyzacji Usług Publicznych Robert Kietliński.

Loteria paragonowa trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Ministerstwa Finansów

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska