Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasi uczniowie wygrali konkurs w akcji "Szkoła bez przemocy" (zdjęcia)

Redakcja
Reprezentacja SP-11 w Zielonej Górze. Na dole od lewej: opiekun samorządu szkolnego Dominika Szumalo, Oliwia Bzowy, Karolina Gruchociak, Oliwia Fałek i opiekun samorządu Magdalena Szczęśniak. Na górze od lewej: Mikołaj Dudzic, Daniel Hossa, Oskar Makarski i Ryszard Rosikiewicz.
Reprezentacja SP-11 w Zielonej Górze. Na dole od lewej: opiekun samorządu szkolnego Dominika Szumalo, Oliwia Bzowy, Karolina Gruchociak, Oliwia Fałek i opiekun samorządu Magdalena Szczęśniak. Na górze od lewej: Mikołaj Dudzic, Daniel Hossa, Oskar Makarski i Ryszard Rosikiewicz. Karolina Wołotowska
Uczniowie SP-11 z Zielonej Góry wygrali konkurs na Kodeks Fair Play w ogólnopolskiej akcji "Szkoła bez przemocy". Pokonali ponad 800 rywali! We wtorek nasz kodeks podpisał prezydent Bronisław Komorowski i trzej wybitni sportowcy.

Szósta edycja programu "Szkoła bez przemocy" w Warszawie

SP-11 od początku bierze udział w programie. Dzięki temu uczniowie mogą konkurować z innymi, dostawać plakaty i różne zadania do wykonania, jak choćby projekty koszulek czy haseł w poprzednich latach. Nauczyciele otrzymują materiały, szkolą się.

Ponieważ w tym roku najważniejszym wydarzeniem jest Euro 2012, mocny akcent położono na kibicowanie fair play. Stąd konkurs na kodeks, na który nadesłano ponad 800 prac.
Zwycięski dekalog SP-11 powstał w wyniku uczniowskiej burzy mózgów. Młodzi układali wiersze, hasła, luźne zdania. W końcu na plakacie pojawiło się dziesięć rymowanych punktów etycznego zachowania kibica. Potem było ogólnopolskie głosowanie na finalistów. Na nasz kodeks oddano ponad sześć tysięcy głosów. Drugi w kolejności miał o tysiąc mniej.

We wtorek w Warszawie, poza głową państwa, podpisy pod dekalogiem SP-11 złożyli m.in.: bramkarz reprezentacji Polski i Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej Leszek Blanik.
Prezydent dziękował pomysłodawcom społecznego programu "Szkoła bez przemocy", a są nimi: "Gazeta Lubuska" i inne dzienniki grupy wydawniczej Mediów Regionalnych oraz Polskapresse, a także Fundacja Orange. Przypomniał, że fair play to zasada, która powinna być realizowana na boisku, w czasie zawodów, ale także w całym życiu!

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska