Nasi zawodnicy wywalczyli brąz i złoto na mistrzostwach sumo (zdjęcia)

Dariusz Brożek
Błażej Sadowski z Kaławy (z lewej) wywalczył brązowy medal.
Błażej Sadowski z Kaławy (z lewej) wywalczył brązowy medal. Dariusz Brożek
Aż 231 zawodników z kilkunastu klubów wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Sumo Młodzików. Gospodarzami byli młodzicy z klubu Korona ze szkoły podstawowej w Kaławie, którzy wywalczyli dwa medale.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa 2012 - Strefa A Młodzików  w SUMO w Międzyrzeczu.

Mistrzostwa młodzików w sumo (Międzyrzecz)

Mistrzostwa rozegrano w sobotę w hali sportowo-widowiskowej w Międzyrzeczu. Gospodarze sprawili miłą niespodziankę miejscowym kibicom i trenerowi Krzysztofowi Idzikowskiemu. W kat. 55 kg Paulina Szymczak zdobyła złoty medal. Jej kolega Błażej Sadowski walczył w kat. 75 kg i wrócił do domu z brązowym krążkiem.

- Trenuję od trzech lat. Zdobyłem już medale na zawodach w Warszawie i Gorzowie - mówi B. Sadowski.

Sumo to dalekowschodnia sztuka walki, ma japoński rodowód. Polega na wypchaniu rywala poza krąg o kilkumetrowej średnicy, lub na obaleniu go na matę. W przypadku młodzików większość walk kończyła się już po kilkunastu sekundach. Najbardziej doświadczeni toczyli jednak zacięte pojedynki, trwające nawet kilka minut.