Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasza nagroda za najlepsze dyktando trafiła do Ani Olechnowicz

Bożena Bryl
- Dostałam tyle książek i jeszcze taki ładny komplet do pisania - cieszyła się Ania Olechnowicz
- Dostałam tyle książek i jeszcze taki ładny komplet do pisania - cieszyła się Ania Olechnowicz fot. Bożena Bryl
- Ale super! - powiedziała szóstoklasistka po otwarciu kompletu do pisania, który dostała od naszej redakcji. Dziewczynka w dyktandzie "O złote pióro starosty" zrobiła tylko dwa drobne błędy interpunkcyjne.

W piątek do powiatowego dyktanda w auli sulęcińskiego I Liceum Ogólnokształcącego usiadło 45 uczniów. Każda ze szkół powiatu wystawiła swoją trzyosobową drużynę, po wcześniejszych eliminacjach u siebie. To była już ósma edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O złote pióro starosty".

Wygrana niespodzianką

Współzawodnictwo odbywało się w trzech kategoriach: na poziomie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Teksty dyktand dla poszczególnych kategorii ułożyli gorzowscy metodycy. Nagrodą główną była przechodnia statuetka pióra, przyznawana szkołom, których reprezentanci uzyskali łącznie największą liczbę punktów w danej kategorii. My postanowiliśmy uhonorować tego, kto wypadnie po prostu najlepiej.

- Nie spodziewałam się, że wygram - cieszyła się A. Olechnowicz, uczennica Szkoły Podstawowej im Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. - Może dlatego robię mało błędów, bo dużo czytam no i chodzę na kółko ortograficzne - wyjaśniała z powagą. - Cała nasza drużyna wypadła świetnie, bo w swojej kategorii też wygraliśmy - podkreślała dziewczynka.

Ptaki najtrudniejsze

Wśród gimnazjów powiatu sulęcińskiego najlepiej w konkursie ortograficznym wypadła drużyna z Krzeszyc z liderką Moniką Szczepanik. Natomiast w kategorii szkół średnich tradycyjnie wygrali gospodarze, czyli I Liceum Ogólnokształcące. Tu najlepiej z ortografią poradziła sobie Kasia Matuszewska.

- Dyktanda nie były łatwe, a mimo to poziom we wszystkich kategoriach był wysoki i wyrównany - powiedziała nam polonistka z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie Elżbieta Czerwińska, która była w komisji konkursowej. - Najwięcej problemów gimnazjalistom, bo sprawdzałam prace w tej kategorii, sprawiła pisownia rozdzielnie złożona, były też kłopoty ze słowem: złorzeczyć i z poprawną pisownią niektórych nazw ptaków - dodała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska