Nasza-klasa i facebook są portalami próżności?

Redakcja
- Nie wchodzę już na naszą-klasę czy facebook, żeby sprawdzić "co słychać u ludzi". U wszystkich słychać dokładnie to samo!

- Może jestem wybredny, złośliwy i małoduszny, ale nie mogę się opędzić od wrażenia, że ludzie nie piszą o sobie nic ciekawego. Wszyscy przeżywają te same, standardowe zjawiska, a kiczowate podpisy, jakie właściciele profili sami redagują pod zdjęciami, tylko wbijają gwóźdź do trumny powagi, zamordowanej przez próżność - pisze na swoim blogu Mieszko Sibilski.

Wejdź, aby przeczytać cały artykuł

Wideo

Komentarze 30

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 24.02.2010 o 20:47, szalony0511 napisał:

Twój wybór.


szto ty gawarisz szaljony?
s
szalony0511
W dniu 24.02.2010 o 14:15, Gość napisał:

zgadzam się że "N.K' to portal który już się "wypalił" w swych założeniach jakie mia na samym początku.Ja jużnawet nie zaglądam do niego 'bo i po co mam się tylko denerwować?



Twój wybór.
s
szalony0511
W dniu 24.02.2010 o 13:02, observer napisał:

Napisal ten artykul jakis nieudacznik zyciowy, ktoremu najwidoczniej brakuje w zyciu wszystkiego! tzn.: przyjaciol, rodziny i osiagniec! Nikt nikogo nie zmusza sie tam "zapisywac" tym bardziej juz jesli mi sie cos nie podoba to czy od razu musze o tym pisac artykuly? To mowi samo przez sie o takich ludziach jakim jest autor artykulu>>>> zgorzknialy nieudacznik! Wszystko w temacie!



Każdy sam decyduje,czy zaistnieć.
s
szalony0511
W dniu 24.02.2010 o 12:58, ~fox~ napisał:

Mieszko Powinien Się Leczyć !! - FoX



To jest Twoje zdanie.
s
szalony0511
W dniu 24.02.2010 o 12:57, Stalker napisał:

nasza-klasa... zenujacy portal..



Nie zgadzam się.
s
szalony0511
W dniu 24.02.2010 o 17:41, God of War napisał:

Maksymalna liczba znajomości jaką człowiek jest w stanie aktywnie utrzymywać to 150 osób - to są badania jakiegoś doktorka, a moim zdaniem nawet tyle znajomości jest niezmiernie ciężko aktywnie utrzymywać, że nie wspomnę już o ponad 200, 500 czy 1000 - żenua, popisówka czy jak to nazwać, nie wiem? Nasza Klasa...jaka była idea tego portalu, a jaki jest efekt to widzi raczej każdy. Mimo to fajnie być w kontakcie ze starymi znajomymi, szczególnie jak dzielą setki czy tysiące kilometrów.



Podzielam zdanie.
s
szalony0511
W dniu 24.02.2010 o 12:27, ktoś!!! napisał:

W 100% się zgadzam, mam na myśli naszą klasę!Najbardziej śmieszą mnie laski i kolesie którzy robią sobie zdjęcia z góry telefonem,nie mówiąc nic już o opisach!Same snoby są na tej naszej klasie.I to juz nie jest NASZA-KLASA TYLKO FOTKA!!!



Mam odmienne zdanie,a że wyjątki się zdarzają to nikt nie poradzi,jak wszędzie.
G
Gość
W dniu 24.02.2010 o 16:10, Gość napisał:

Popieram w 100 % a nasza klasa zeszła na psy. Na początku było nawet ciekawie ale po czasie ten portal stał się narzędziem które służy do pokazywania czego to ja nie mam w domu czym to ja nie jeżdżę ( jakim autem) na jakie ja to imprezy nie chodzę, albo ile to ja mam znajomych (np ponad 1000 z czego znam tylko góra 100) pozdrawiam PS kiedyś miałem NK potem tylko fikcyjne konto a teraz nie mam nic bo zorientowałem się ze to strata czasu...



Te kilkaset znajomych na NK ,to efekt garowania w tej samej klasie ha haaaaaaa !!!
G
God of War
Maksymalna liczba znajomości jaką człowiek jest w stanie aktywnie utrzymywać to 150 osób - to są badania jakiegoś doktorka, a moim zdaniem nawet tyle znajomości jest niezmiernie ciężko aktywnie utrzymywać, że nie wspomnę już o ponad 200, 500 czy 1000 - żenua, popisówka czy jak to nazwać, nie wiem? Nasza Klasa...jaka była idea tego portalu, a jaki jest efekt to widzi raczej każdy. Mimo to fajnie być w kontakcie ze starymi znajomymi, szczególnie jak dzielą setki czy tysiące kilometrów.
D
Dorrriska
Ale klimat się wytworzył... Przecież z NK jest jak z krótkimi czy długimi włosami, jak z glanami lub adidasami, jak rodzajem słuchanej muzyki, jak z gatunkiem ulubionych filmów. Każdy nosi się jak chce, każdy ubiera się jak chce, każdy ogląda, słucha, loguje się gdzie chce. Dlaczego znów pojawia się atak na tych, którzy akurat wybrali sobie logowanie na NK? Kompletnie tego nie rozumiem. ja nie komentuję, nie krytykuje tych, którzy loguja się na grach, na giełdzie, na czymkolwiek! Ludzie! Dajmy sobie luz i dajmy w końcu ludziom wolność! Przecież póki tylko wchodze na NK, póki oglądam i komentuje zdjęcia tych, kŧórzy na to pozwoli to o co chodzi! Szkoda tylko, ze NK robi się tematem zastępczym dla naprawdę ważnych społecznie spraw! Może tymi bysmy sie zajęcil i może ten pan, kimkolwiek jest, ten Mieszko może zająłby się bezrobociem, znalazł panaceum na wszystkie społeczne bolączki?
G
Gość
W dniu 24.02.2010 o 14:07, [email protected] napisał:

A cóż to byli za "przyjaciele" skoro utraciliście kontakt? Przyjaciel to ktoś wyjątkowy i nie nadużywajmy tego słowa. Z przyjacielem nie traci sie kontaktu, no chyba że go uprowadzą lub straci pamięć NK festiwal próżności i przekrzykiwanie sie chwalipięt, ale skoro ktoś to lubi ..... Pozdrawiam


Popieram w 100 % a nasza klasa zeszła na psy. Na początku było nawet ciekawie ale po czasie ten portal stał się narzędziem które służy do pokazywania czego to ja nie mam w domu czym to ja nie jeżdżę ( jakim autem) na jakie ja to imprezy nie chodzę, albo ile to ja mam znajomych (np ponad 1000 z czego znam tylko góra 100) pozdrawiam PS kiedyś miałem NK potem tylko fikcyjne konto a teraz nie mam nic bo zorientowałem się ze to strata czasu...
4DAE2B
może samo założenie nk jest ok, ale te zdjęcia...np: ledwo narodzonych dzieci, jeszcze najlepiej z fleszem, niedługo ktoś wystawi zdjęcie z poczęcia takiego biedaka, albo kompromitujące zdjęcia własnych dzieci, ktoś gdzieś kiedyś pisał o tym, jak to znajomy wystawił zdjęcie 8-letniego syna nago w kąpieli czy jakoś, no błagam, gdzie jakas przyzwoitość i prawo do prywatności tych dzieciaków. Jeszcze lepszy przykład, co powiedzieć o prawie 30-letniej kobiecie, która wychodząc za mąż wystawia zdjęcia: obrączek, pierścionka zaręczynowego, próbnej fryzury na ślub, salę, w której będzie wesele, zdjęcia z drogi do i z kościoła, plus masa zdjęć z wesela, ślubu no i oczywiście "przecudna" sesja pary młodej- czy można być na Polskie warunki jeszcze bardziej próżnym i zakochannym w sobie? Dla mnie to jest śmieszne
G
Gość
W dniu 24.02.2010 o 13:47, ~niki~ napisał:

Ja mam konto na NK ....fajnie jest popisac z ludzmi ktorych sie wieki nie widzialo,kazdy zyje swoim zyciem,praca,domem,dziecmi....A tu po tylu latach spotkac sie w tej samej paczce co sie latalo 15 lat temu tez jest trudno mi sie udalo i cieszy mnie to ze ten portal jest...choc kazdy ma swoje zdanie ale jesli komus sie nie podoba zawsze jest opcja usunac konto i nie pisac bzdur.....Pozdrawiam



nk jest dobre.spotkałem wielu znajomych po latach tak jak ta Pani wyzej pisze mozna wylaczyc wszystkie opcje ja tak zrobilem i tylko pisze z dawnymi znajomymi nie obchodza mnie jakies nowe zdjecia dodawane

POTWIERDZAM POPIERAM
M
Miller
Witam
Tak to już jest,że portale społecznościowe w większej lub mniejszej części przestają pełnić swoje pierwotne
funkcje. Zauważcie jednak,że dzięki nim jest możliwy kontakt z ludźmi,którzy są gdzieś dalej-telefonem nie da się wszystkiego zobrazować.
Mam tam konto-po to,aby mieć jakikowliek kontakt z ludźmi,których znam osobiście,ale nie mogę się spotkać
Owszem,widzę niektórych zachowujących się jak dzieci-to ich sprawa.
Może więc lepiej spojrzeć na drugą stronę medalu,a nie przedstawiać tylko tą gorszą....
Pozdrawiam
;**
ja tam lubie nasza klase hihi
Dodaj ogłoszenie