Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Lubuskie 2015. Firma Maro z Krzeszyc włącza się do gry

Redakcja
- Nasza firma zamawia u producenta stalowe podpory, na których  osadzamy zbiornik. Może on stać na zewnątrz - tłumaczy  Roman Matuszewski,  właściciel firmy Maro z Krzeszyc.
- Nasza firma zamawia u producenta stalowe podpory, na których osadzamy zbiornik. Może on stać na zewnątrz - tłumaczy Roman Matuszewski, właściciel firmy Maro z Krzeszyc. Maro
Roman Matuszewski z firmy Maro w Krzeszycach w ubiegłym roku dostał nagrodę za przydomową oczyszczalnię. Teraz do plebiscytu zgłosił produkt przeznaczony specjalnie dla rolników.

To może być kolejny przebój firmy, która cały czas udoskonala swoje produkty i rozszerza ofertę. W ubiegłym roku kapituła plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie doceniła wysoką jakość przydomowej oczyszczalni ekologicznej w systemie CBR i przyznała za nią drugą nagrodę w kategorii produkty przemysłowe. - Wcześniej wystawialiśmy m.in. zbiornik na szambo - mówi Roman Matuszewski. - Teraz, mimo, że mamy już nowe modele oczyszczalni, chcemy pokazać produkt przeznaczony specjalnie dla rolników. 

Mowa o zbiorniku do magazynowania i przechowywania RSM. Właściciele pól uprawnych doskonale wiedzą, o co chodzi, niewtajemniczonym należy się wyjaśnienie. RSM to płynny nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Rolnicy coraz częściej rezygnują z granulatu na rzecz tego płynnego preparatu. Jest on szybszy i skuteczniejszy w działaniu, daje się równomiernie rozprowadzić na polu i co ważne jest tańszy.

- Rolnicy kupują RSM jesienią. Wtedy cena nawozu jest praktycznie 40 proc. niższa niż wiosną, gdy jest na niego duże zapotrzebowanie i problem, żeby go dostać - wyjaśnia R. Matuszewski.

Nawóz trzeba jednak przechować do wiosny w specjalnych pojemnikach, które nie mogą zawierać elementów metalowych. - Roztwór jest bardzo agresywny, powoduje korozję  - tłumaczy nasz rozmówca. - Dlatego nasze zbiorniki są zrobione z laminatu poliestrowo-szklanego, materiału bardzo odpornego i wytrzymałego, z którego produkuje się m.in. jachty i łodzie. Montujemy do nich specjalnie sprowadzone plastikowe zawory.

- RSM jest cięższy od wody o jakieś 40 proc. Wszystko musi być bardzo wytrzymałe i stabilne. Dlatego nasza firma zamawia u producenta stalowe podpory, na których  osadzamy zbiornik. Może on stać na zewnątrz - dodaje R. Matuszewski.  

Zbiornik z laminatu to autorski pomysł firmy z Krzeszyc. W sprzedaży do tej pory dostępne były zbiorniki metalowe wykładane gumą. - Są one jednak dwa razy droższe od naszych - mówi Matuszewski. - Co ważne mamy wszystkie wymagane atesty i dajemy 10 lat gwarancji - dodaje.

Nasz plebiscyt to dobra okazja do zaprezentowania swoich wyrobów i usług naszym Czytelnikom. Doskonale o tym wie Kinga Dotka, właścicielka Centrum Diagnostyki Słuchu Cedis-Med działa w Gorzowie, która po raz kolejny ubiega się o nagrodę. W tej edycji zgłosiła diagnostyczne badanie słuchu metodą ABR,  które może być przeprowadzone także w nocy, u pacjenta w domu.

Z okazji do promocji chce ponownie skorzystać także zielonogórski Koncept - producent mebli pod wymiar. Po raz drugi wystartuje w konkursie Ekoganik, sklep z ekologicznymi produktami z Zielonej Góry. 

Do zgłaszania swoich propozycji zapraszamy producentów i usługodawców, ale mogą to również zrobić Czytelnicy, podmioty gospodarcze, organizacje, instytucje czy stowarzyszenia. Poszukujemy dobrych produktów i usług! Wszystkie konkursowe produkty zaprezentujemy na kilku stronach naszej gazety oraz w  internecie.

Kapituła oceni zgłoszenia w 11 grupach: mięso i wędliny, pieczywo, artykuły spożywcze ekologiczne, artykuły spożywcze – przetwórstwo i pozostałe, usługi budowlane, medyczne, turystyczne i SPA, usługi pozostałe, produkt przemysłowy, nauka – innowacyjne kierunki w szkolnictwie oraz kultura i rozrywka – imprezy cykliczne. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymają certyfikaty jakości oraz nagrody w postaci kampanii reklamowych o wartości 10 tys. zł.

O ocenę konkursowych propozycji poprosimy też Czytelników. Będą oni mogli  wybrać trzy najlepsze. Nagrodami będzie promocja  o wartości 30, 20 i 10 tys. zł, w zależności od zajętego miejsca.

Na zgłoszenia czekamy do  22 października. Od 5 listopada do 4  grudnia potrwa głosowanie Czytelników.  24 listopada  uczestnicy  zaprezentują jurorom swoje produkty i usługi. Laureatów poznamy w grudniu .

Do pracy w kapitule zaprosiliśmy:

  • Elżbietę Polak - marszałek województwa,
  • Katarzynę Osos, wojewodę
  • Jadwigę Błoch – prezes Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „LO­TUR”, 
  • Grzegorza Wi­denkę - prezesa oddziału Polska Press Grupa  w Zielonej Górze,
  • Tomasza Gier­czaka - Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej,
  • Bogdana Karwowskiego - Wojewódzkiego Inspektora Inspektoratu Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych,
  • Jerzego Korolewicza - prezesa Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej,
  • Janusza Jasińskiego - przewodniczącego OPZL,
  • Krzysztofa Hnata – prezesa Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze,
  • Zenona Bambrowicza, prezesa Lubus­kiej Izby Budownictwa,
  • Dariusza Frejmana, prezesa Radia Zachód 
  • Renatę Pękalę - dyrektor reklamy ,,GL”.

TUTAJ ZNAJDZIESZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I WYŚLESZ GO PRZEZ INTERNET

Zgłoszenia można wysyłać także mailem na adres: [email protected], wpisując w temacie  „Nasze Dobre Lubuskie  2015 - zgłoszenie”. Wzór formularza znajduje się w załączniku (obok zdjęcia).

 

partnerzy plebiscytu nasze dobre lubuskie 2015

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska