Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Lubuskie 2018. Arcydzieła ze szkła i korzeni mogą być ozdobą w każdym domu. Roots Decor Michała Sukiennika powalczy o nagrodę

red.
Powiedzieć, że przybywa uczestników konkursu Nasze Dobre Lubuskie 2018, to nic nie powiedzieć. Ich liczba rośnie lawinowo. A jakie zgłaszają produkty czy usługi?! Cudne. Dziś o kompozycjach szklanych na korzeniach.

Co wydaje się najważniejsze w biznesie? Oczywiście pomysł. A jak już prowadzi się go na określonym poziomie, najważniejszy jest koncept na rozwój, na utrzymanie się na fali, na oryginalność. I z takimi właśnie zamysłami spotykamy się od lat w konkursie GL „Nasze Dobre Lubuskie”.

Zgłaszane produkty i usługi są bardzo ciekawe, niepowtarzalne, zachwycające i smaczne. Nie można więc dziwić się, że kapituła konkursu przyznaje tytuły z ogromną radością. Stały się one już prawdziwą marką, z pewnością otwierają wiele biznesowych drzwi. Dajcie sobie szansę na pozyskanie marki NDL. Na zgłoszenie produktu lub usługi czekamy do 22 października .

Dzisiaj przedstawiamy kompozycje szklane na korzeniach, czyli dekoracje szklane tworzone za pomocą płynnego szkła, które wylewane jest wprost na korzeń. Takie cuda robi Roots Decor Michała Sukiennika. Firma z Międzyrzecza jest jedyną w Polsce i Europie produkującą tego typu dekoracje. Praktycznie cały rynek opanowali wytwórcy z Bali i Indonezji. Roots Decor działa zaledwie od roku, dokładnie od maja 2017 r. – Ale pierwsze prace ze szkłem na korzeniach były wykonywane już w 2015 roku – mówi Michał Sukiennik. Firma pracuje na rodzimych gatunkach drzew, m.in. na korzeniach sosny, olchy, buku i dębu.

Jak wpada się na taki biznesowy pomysł? – Trzy lata temu miałem trochę więcej czasu i zajmowałem się, bardzo hobbys-tycznie, akwarystyką. Ale do tego stopnia, że korzenie zajmowały mi dwie piwnice w bloku. Bo też przynosiłem coś z każdego wyjścia do lasu czy na spacer. I coś trzeba było z tym zrobić. A że żyjemy w dobie Internetu, to któregoś dnia przemknęła mi na ekranie taka kompozycja szklana na korzeniu z roślinami. Pomyślałem, że to świetny sposób na wykorzystanie korzeni, oprócz samej akwarystyki – opowiada M. Sukiennik.

Pojawił się pomysł, trzeba więc był spróbować go zrealizować. Potrzebna była wiedza o obróbce szkła, potrzebne były maszyny. Żeby zdobyć wiedzę, właściciel przejechał pół Polski. Rozmawiał z fachowcami, na przykład o tym, jak rozwiązać problemy techniczne, choćby te związane z nieregularnymi kształtami szkła i rożnymi naprężeniami tam panującymi, przez co bardzo często szkło pękało przy cięciu.

Kompozycje w firmie Roots Decor powstają przy użyciu roztopionego szkła, które jest dmuchane i nakładane bezpośrednio z pieca hutniczego na korzeń . Następnie wszystko jest chłodzone, by zachować formę korzenia w szkle i żeby całość do siebie pasowała. - Ale czym byłyby same kompozycje bez tych korzeni – uśmiecha się M. Sukiennik. – Te najładniejsze i zdrowe pozyskujemy ze starych stawów i brzegów jezior, rzek, ponieważ są już naturalnie zaimpregnowane i w dodatku pięknie wyrzeźbione przez wodę i robaczki. Ale mimo to dodatkowo wszystkie korzenie szczotkujemy, czyścimy z resztek organicznych i zwęglonej części po rozgrzanym szkle, impregnujemy, poziomujemy lub też łączymy w jakieś bardziej skomplikowane kompozycje.

Roots Decor współpracuje z renomowanymi kwiaciarniami i salonami meblowymi w Polsce.

Czekamy na świetne produkty czy usługi z firm dużych, średnich czy małych. Chcemy pokazywać to, co robicie, z czego jesteście dumni. Na zgłoszenia czekamy do 22 października.

TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O KONKURSIE I ANKIETĘ ZGŁOSZENIOWĄ

Zobacz, jak w ubiegłym roku wyglądała prezentacja firm:

Partnerzy konkursu


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska