Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Lubuskie 2020 – poznaj partnerów plebiscytu

Aleksandra Korn
Aleksandra Korn
Hanna Nowicka, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., podczas gali plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2019
Hanna Nowicka, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., podczas gali plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2019 Mariusz Kapała
Poznajcie firmy, które wsparły nas w organizacji plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2020. To dzięki nim mogliśmy przygotować tegoroczną, XIII edycję konkursu.

Trudny czas pandemii pokrzyżował wielu z nas snute latami plany, a nawet zwykłą codzienność. Mimo niespokojnego czasu z jakim przyszło nam się zmierzyć, nie ustajemy w wysiłkach mających na celu promowanie lubuskich przedsiębiorców i owoców ich myśli oraz pracy. W plebiscytowej akcji prezentujemy oraz nagradzamy atrakcyjne produkty, które stworzono u nas, w Lubuskiem. Właśnie dlatego w konkursie mogą wziąć udział wyłącznie podmioty gospodarcze zarejestrowane lub mające oddziały na terenie naszego regionu, a ich produkt wytwarzany jest tutaj, w województwie lubuskim.

– Jest wiele powodów, dla których warto wspierać lubuskich przedsiębiorców oraz gospodarkę regionu. To na rynku lokalnym przedsiębiorstwa najczęściej sprzedają swoje produkty i usługi, zaopatrują się w materiały produkcyjne oraz tworzą nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia poziomu bezrobocia. Lokalny charakter firm powoduje także, że ich rozwój przekłada się automatycznie na rozwój całego regionu, a tym samym wzrost jego konkurencyjności, co z kolei wpływa pozytywnie na poziom życia mieszkańców naszego województwa – zauważa Hanna Nowicka, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Oni wsparli tegoroczną, XIII edycję plebiscytu

Organizacja przedsięwzięcia jakim niewątpliwie jest plebiscyt Nasze Dobre Lubuskie nie byłaby możliwa bez wsparcia partnerów, którzy co roku patronują naszemu prestiżowemu konkursowi. Tegoroczną, XIII już edycję plebiscytu wsparły: Enea Operator, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Lubuski Fundusz Pożyczkowy działający w strukturach Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze.

– Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od 2014 roku uczestniczy – jako partner – w plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie. Dzięki temu możemy promować wśród lubuskich przedsiębiorców nasze różnorodne działania, które przyczyniają się zarówno do rozwoju firm, jak również rozwoju regionu. W strukturach ARR S.A. od wielu lat działa Lubuski Fundusz Pożyczkowy, którego celem jest finansowe wspieranie przedsiębiorców realizujących inwestycje na terenie województwa lubuskiego, których efektem jest wzmocnienie potencjału gospodarczego firm, wzrost ich konkurencyjności oraz tworzenie nowych miejsc pracy – dodaje Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Hanna Nowicka.

Wsparcie naszego plebiscytu, a co za tym idzie – lubuskich przedsiębiorców i ich inicjatyw, to również misja firmy Enea Operator.

– Enea Operator jest polskim dystrybutorem energii elektrycznej. Działamy na terenie sześciu województw, w tym również na terenie województwa lubuskiego. Zostaliśmy partnerem plebiscytu NDL 2020, aby wspierać rodzimych przedsiębiorców z naszego obszaru koncesyjnego, a także oferowane przez nich usługi, szczególnie teraz w okresie pandemii, kiedy polska gospodarka, polskie firmy tego wsparcia najbardziej potrzebują – zaznacza Danuta Tabaka, Rzecznik Prasowy Enei Operator, Kierownik Biura Public Relations i Komunikacji, po czym dodaje:

– W Polsce konkurencja we wszystkich obszarach gospodarki jest ogromna. Często z tego powodu najtrudniej jest zaistnieć na rynku niewielkim firmom, dysponującym mniejszymi budżetami niż ich globalni konkurenci. Często jest tak, że mali przedsiębiorcy oferują bardzo wartościowe, nowoczesne, a nawet wręcz innowacyjne towary, usługi i produkty. Takie inicjatywy jak ten plebiscyt są bardzo ważne. Umożliwiają bowiem lokalnym wytwórcom pokazanie się na polskim rynku, dają ogromną możliwość promocji i szansę na rozwój. Enea Operator jako lokalny dostawca energii elektrycznej od zawsze wspiera rozwój społeczności lokalnych i przedsiębiorców.

Jak co roku w organizacji plebiscytu mogliśmy liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, którego patronat jest dla nas potwierdzeniem, że taki konkurs jest w naszym regionie potrzebny. Samorząd województwa od lat dba o promocję lubuskich firm, zwłaszcza tych, które zajmują się produkcją wyrobów spożywczych.

Dziedzictwo kulinarne naszego regionu jest bowiem niezwykle bogate. Lubuskie to tygiel kulturowy, a to oznacza także tygiel w jadłospisie. Dziś na liście lubuskich produktów tradycyjnych jest już ponad 80 pozycji. Te smaki powinna poznać cała Polska, bo naprawdę są tego warte. Możemy z dumą stwierdzić, że lubuska wieś jest dzisiaj prawdziwą spiżarnią zdrowej żywności. W regionie ważna jest nie tylko uprawa zbóż. Jesteśmy zagłębiem drobiu, jaj, truskawek, szparagów czy rzodkiewki. Samorząd wojewódzki współpracuje i wspiera lokalnych producentów. Powstało Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, które m.in. w czasie pandemii zorganizowało akcję „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”. W tym roku piątą rocznicę istnienia obchodzi Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze. Urząd zorganizował konkurs „Tradycyjne Lubuskie”, region przystąpił do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Lokalni producenci promowani są też podczas wydarzeń organizowanych przez urząd marszałkowski, jak choćby święto województwa, kongresy gospodarcze czy Konwent Marszałków Województw RP.

Partnerzy plebiscytu
Partnerzy plebiscytu
Nasze Dobre Lubuskie 2020
Nasze Dobre Lubuskie 2020
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska