Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Lubuskie 2020 – zapraszamy na galę finałową online

Aleksandra Korn
Aleksandra Korn
Wideo
od 16 lat
Pomimo trudnego czasu naznaczonego pandemią koronawirusa, „Gazecie Lubuskiej” udało się zorganizować XIII edycję plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie. W konkursowe szranki stanęło aż 14 firm z regionu prezentujących wytwory działalności produkcyjnej, jak i usługowej. Zobaczcie film, który jest podsumowaniem oraz uroczystym zwieńczeniem tegorocznej edycji plebiscytu.

Konkurs w nowej odsłonie

– Baliśmy się, że tegoroczna edycja konkursu nie odbędzie się i staniemy przed smutną wizją, że plebiscyt, który przecież ma już kilkanaście lat tradycji, w tym roku będzie miał przerwę. Ale jednak jest sukces, konkurs zachował swoją ciągłość – podsumował Grzegorz Widenka, Prezes Oddziału Polska Press w Zielonej Górze.

I rzeczywiście. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, partnerów plebiscytu oraz samych przedsiębiorców zgłaszających swój udział w konkursie, tegoroczna inicjatywa Nasze Dobre Lubuskie z sukcesem przechodzi do historii.

To wydanie konkursu różniło się od poprzednich jego edycji. Przede wszystkim, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników plebiscytu, zasadnicze zmiany nastąpiły w kwestii prezentacji produktów i usług oraz samego wręczenia nagród.

Mimo przeciwności losu udało się zachęcić lubuskie firmy do udziału i nagrodzić te regionalne wytwory, które cechowały się oryginalnością lub czerpały z tradycji.

– Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie. Mam nadzieję, że państwa firmy będą nadal trwały na rynku lubuskim i będą się wciąż rozwijać – podsumowała Brygida Grzybowicz, Kierownik Delegatury w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, członek Kapituły Nasze Dobre Lubuskie 2020.

Plebiscyt na nowych zasadach

Przypomnijmy, że w tym roku zamiast pokazu produktów przed Kapitułą, każdy z uczestników wypełniał szczegółowy formularz, który w maksymalny sposób opisywał zgłoszone do konkursu wytwory działalności. Członkowie jury, poza ankietami, otrzymali również zdjęcia i reklamy graficzne produktów oraz usług. Wypełnione zgłoszenia wraz z załącznikami Kapituła poddała następnie ocenie.

Jak przyznali członkowie jury, wybór najlepszych regionalnych produktów i usług nie był łatwy, bowiem wiele z nich odznaczało się innowacyjnością, wzbudzało ciekawość i świadczyło o kreatywności lubuskich wytwórców.

– Wybór laureatów był dla nas wyzwaniem, bowiem zgłoszone firmy, ich usługi i produkty są niezwykle atrakcyjne, ciekawe. Co więcej, jest wiele nowych firm na rynku, a to zawsze wymaga od Kapituły bacznego przyglądnięcia się im i wystawienia solidnej oceny – dodała Brygida Grzybowicz.

Nasi laureci

Przypomnijmy, że nagrodzonymi w tegorocznej edycji Nasze Dobre Lubuskie 2020 są:

  • Kategoria „Produkt spożywczy/gastronomia” – firma Ollen-POL Sp. z o.o. za swój koncentrat OMEGA 3+6+9 Ollen-POL (I miejsce).
  • Kategoria „Produkt przemysłowy/nowoczesne technologie” – „KROMET” sp. z o.o. za bramę do dezynfekcji oraz Streamsoft Sp. z o.o. Sp. K. za system ERP, Streamsoft Verto (obie firmy zostały uhonorowane przez Kapitułę nagrodą główną).
  • Kategoria „Usługi” – firma ZOOM Wojciech Smykowski za oprogramowanie ZOOM AR (I miejsce), Wydawnictwo Bajaland Krzysztof Pietras za „Bajkę Powitajkę” (II miejsce) oraz SSG PL Szymon Siuda za usługi Pałacu i Folwarku Brzeźnica (III miejsce).

Również czytelnicy „Gazety Lubuskiej” wyłonili i nagrodzili swoich faworytów, a są wśród nich:

  • Firma SSG PL Szymon Siuda za usługi Pałacu i Folwarku Brzeźnica (I miejsce).
  • OPTYK GADOMSKI za usługę SHOW ROOM – BEZPIECZNY OPTYK (II miejsce).
  • WOMAG HOME Sp. z o.o. sp. k. za swoją ofertę nieruchomości i kompleksowych realizacji pod klucz (III miejsce).

– Bardzo dziękuję wszystkim firmom za zaangażowanie. Pamiętajmy, że zarówno mniejsze, jak i większe firmy mają duży wpływ na innowacyjność i rozwój naszego województwa. Dziękujemy za Państwa udział w tegorocznej edycji Nasze Dobre Lubuskie – podsumował Stanisław Tomczyszyn, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego.

Gala online

Tegoroczna gala Nasze Dobre Lubuskie z pewnością przejdzie do historii. Wszystko dlatego, że i ona musiała przybrać nową formułę – zamiast uroczystego spotkania połączonego z wręczeniem dyplomów i eleganckich statuetek, organizatorzy konkursu zmontowali film, w którym nie zabrakło gratulacji i wzruszeń. Wszystko tak, jak podczas prawdziwej uroczystości, z jednym wyjątkiem! Tegoroczną galę można podziwiać w domowym zaciszu i przy filiżance kawy, mając zapewnione maksimum bezpieczeństwa.

Wszystkim laureatom, a także uczestnikom plebiscytu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia gali finałowej.

Partnerzy plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2020
Partnerzy plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2020

ZOBACZ TAKŻE:

Fotowoltaika, czyli energia ze słońca, tematem debaty online „Gazety Lubuskiej”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska