Nasze Dobre Lubuskie 2022 - usługi. Poznaj jedną z czterech kategorii konkursu

Artykuł sponsorowany Nasze Dobre Lubuskie
Trwa nabór zgłoszeń w prestiżowym konkursie "Gazety Lubuskiej" o znak jakości i kampanie reklamowe u jednego z największych wydawców medialnych w kraju. Szukamy produktów i usług, które ze względu na swoją jakość i popularność wśród konsumentów stanowią wzór godny do naśladowania. Sprawdź, jakie produkty w tej kategorii otrzymały znak jakości w ubiegłych latach.
Nasze Dobre
Lubuskie 2018

W 2018 roku znak jakości Nasze Dobre Lubuskie w kategorii Usługi zdobył klub rock and rolla akrobatycznego Mega Dance z Zielonej Góry. Ich usługa została opisana jako coś, co zapewnia wszechstronny rozwój, dobrą zabawę oraz profesjonalne szkolenie z zakresu sportu i tańca dla dzieci od sześciu lat, młodzieży i osób dorosłych, 40 plus. Przez 25 lat tańca akrobatycznego w tym klubie na różnych poziomach nauczyło się około 700 osób. Jego wychowankowie mają na koncie wiele tytułów mistrzów świata i kraju.

Drugą lokatę przyznano opiece nad osobami starszymi, którą to usługę zgłosiła spółdzielnia socjalna z Zielonej Góry, prowadząca pierwszy w mieście prywatny dom opieki dla seniorów „Alternatywy”. Opieką i wyżywieniem objęte są osoby, które z różnych przyczyn nie mogą zostać same w domu.

Trzecie miejsce przypadło projektowaniu graficznemu biżuterii i drukowaniu jej w 3D, a także odlewaniu metali szlachetnych, zakuwaniu kamieni szlachetnych czy grawerowaniu, które wykonuje firma Złotnik Ziobrowski z Międzyrzecza.

Nasze Dobre
Lubuskie 2019

I miejsce w 2019 roku zdobyły usługi turystyczno-kulinarne, które prowadzi Grażyna Dereń z gospodarstwa Dereniówka w Lubiechni Wielkiej. Dereniówka ma na koncie siedem produktów regionalnych wpisanych na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Grażyna Dereń nie kryła zaskoczenia z nagrody. - Jestem zaszczycona, wszak o pierwszym miejscu marzy chyba każdy. To też świadczy o tym, że prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego, warsztatów i dbanie o kulinarne dziedzictwo to była dobra decyzja. Po prostu idę w dobrą stronę - stwierdziła ucieszona.

Równorzędne drugie miejsca przyznano: Lekcjom wideo online z lektorem na platformie JAGOEnglishOnline.com Ośrodka Jago z Zielonej Góry i regeneracji filtrów DPF i katalizatorów - P.W. Marwis Marcin Wiśniewski z Zielonej Góry.

III miejsce zajęło Centrum Okulistyczne OCULISTIC z Zielonej Góry.

Wyróżnieniem obdarowano usługę Keep the Line - formację tańczącą rock’n’rolla akrobatycznego w kategorii Ladies ze Sportowego Klubu Tanecznego Mega Dance z Zielonej Góry.

Nasze Dobre
Lubuskie 2020

Firma ZOOM Wojciech Smykowski za oprogramowanie ZOOM AR otrzymała I miejsce.
ZOOM AR to oprogramowanie (w formie aplikacji i/lub widgetu) instalowane lub uruchamiane na smartfonach lub tabletach do prezentacji dowolnych przedmiotów w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Mówiąc ściślej po zainstalowaniu aplikacji lub uruchomieniu na stronie internetowej widgetu ZOOM AR dowolna osoba zobaczy na ekranie swojego smartfona lub tabletu obraz z aparatu a na nim dowolne produkty w realnej rzeczywistości, "umieszczone" w wybranym przez siebie miejscu - w rzeczywistych proporcjach i kolorystyce - np. stojące w pokoju na podłodze (w przypadku mebli), wiszące na ścianie lub suficie (np. lampy) lub stojące na tarasie lub na trawie w ogrodzie (np. donice, pergole).

Wydawnictwo Bajaland Krzysztof Pietras za „Bajkę Powitajkę” - II miejsce.
"Bajka Powitajka” to innowacyjna na skalę regionu i kraju pięknie wydana książka o dziecku, które przeżywa zwykłe dni i niezwykłą przygodę w rodzinnym mieście. Książka została po raz pierwszy wydana w Zielonej Górze, jako „Zielonogórska Bajka Powitajka”. Wyjątkowość książki polega na tym, że:
· rośnie z dzieckiem: od kontrastowych obrazków dla niemowląt, poprzez krótkie pojedyncze zdania, nawiązujące do ilustracji dla 1-2 latków i nieco dłuższe proste treści dla parolatka, po głębszy przekaz dla 7-8 latka;
· jest spersonalizowana (w książce pozostawiono puste miejsca na wpisanie imienia dziecka i bliskich);
· została przemyślana pod kątem rodzin niepełnych (mama występuje tylko w rozdziale o narodzinach dziecka, w kolejnych rozdziałach pozostawiono puste miejsce na wpisanie dorosłego, który się opiekuję dzieckiem: taty, cioci, babci);
· książka nikogo nie rani (bohater książki nie biega, nie skacze. Wszystkie przygody przeżywa we śnie, na skrzydłach ptaka). W ten sposób bohaterami książki mogą zostać również dzieci które miały mniej szczęścia: jej fabuła nie zrani żadnego malucha, ani jego bliskich.
· nie tylko bawi i wzrusza, ale też uczy i wspiera budowanie świadomych postaw obywatelskich oraz identyfikacji z miastem. W zielonogórskiej wersji bajki bohater spaceruje m.in. po deptaku i Wagmostawie, lata na skrzydłach sroki nad Palmiarnią, Starym Kisielinem i pałacem w Zatoniu;
· pozwala na łatwą zmianę miejsca akcji dla innych miast. Wystarczy na przykład zamienić występującą w „Zielonogórskiej Bajce Powitajce” sroczkę na gołębia, bachusika zastąpić koziołkiem, by przeżywać przygody w Poznaniu. Znacznie obniża to koszty wydań dla różnych miast;
· zawiera innowacyjne, autorskie strony albumowe, na których można nakreślić sylwetkę malucha w kolejnych etapach rozwoju. Album nie narzuca dyscypliny. Można go uzupełniać w dowolnym momencie.
· została pięknie zilustrowana przez artystkę pochodzącą ze Świebodzina;
· jest wydana na wysokiej jakości papierze, w twardej, szyto-klejonej oprawie, gwarantuje długie użytkowanie.
· budzi entuzjazm pedagogów i psychologów, ale też włodarzy gmin i miast.

SSG PL Szymon Siuda za usługi Pałacu i Folwarku Brzeźnica natomiast zajęło trzecią lokatę.
Na terenie folwarku posiadają dwa w pełni odrestaurowane budynki, w których mieszczą się pokoje gościnne oraz samodzielne apartamenty. Funkcjonuje również sala multifunkcyjna wyposażona między innymi w projektor oraz ekran projekcyjny. To klimatyczne miejsce na zorganizowanie szkoleń, konferencji czy kameralnych spotkań do 25 osób.
Bliskość przyrody, przypałacowy park, czyste powietrze stanowią doskonałą odskocznię od miejskiego zgiełku.
Niebawem zostanie uruchamiane zaplecze gastronomiczne, aby móc obsłużyć imprezy okolicznościowe w sali oraz w plenerze, dzięki czemu Pałac może wzbogacić swoją dotychczasową ofertę. W planach jest również organizacja różnego typu warsztatów tematycznych, eventów itp.

Nasze Dobre
Lubuskie 2021

W ubiegłym roku w kategorii Usługi nagrodzone zostały usługi hydroterapii, fizykoterapii i terapii manualnej w Centrum Rehabilitacji Zwierząt DOLBIA.
Centrum Rehabilitacji Zwierząt Dolbia w Zielonej Górze świadczy usługi związane z rehabilitacją zwierząt (psów i kotów). Centrum oferuje hydroterapię w bieżni wodnej Hydro Physio oraz w basenie z wodą ozonowaną, przeznaczonym do rehabilitacji zwierząt.
W centrum Dolbia wykonywane są zabiegi fizykalne na urządzeniach firm Astar i BTL. Pacjenci ćwiczą na specjalnie przygotowanej sali fitness. Firma oferuje również usługi rehabilitacji stacjonarnej dla zwierząt wymagających stałej opieki. W centrum można skorzystać także z usług w celu poprawy samopoczucia oraz kondycji fizycznej i psychicznej czworonoga.

KLIKNIJ I WYPEŁNIJ
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

W tegorocznej edycji konkursu nadal czekamy na zgłoszenia. Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie www.gazetalubuska.pl/ndl

__________

Informacji o konkursie udzielamy:
telefonicznie - 510 026 991
(pon-pt w godz. 9-15)
mailowo - [email protected]

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska