Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Lubuskie. Przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń

Redakcja
Ośrodek wczasowy Kormoran w Niesulicach do plebiscytu zgłosił usługi turystyczne.
Ośrodek wczasowy Kormoran w Niesulicach do plebiscytu zgłosił usługi turystyczne. O.W. Kormoran
Do 30 października przedłużony został termin nadsyłania zgłoszeń do Naszego Dobrego Lubuskiego. Tymczasem przedstawiamy kolejne produkty i usługi, które mają szansę zdobyć znak jakości.

„Wasz wypoczynek, nasza satysfakcja” - usługi pod takim hasłem zgłosiła do plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie firma Olimp. Oferuje ona wypoczynek w ośrodku Kormoran w Niesulicach, nad jeziorem Niesłysz.
- Mamy 102 komfortowo wyposażone drewniane domki, położone w lesie. Jednorazowo możemy przyjąć ok. 400 osób - mówi nam Eugeniusz Chamarczuk. - Nasi goście mają do dyspozycji plażę i bezpieczne kąpielisko. Przez cały sezon zatrudniamy ratowników WOPR - dodaje.  

Ośrodek dba o bogatą ofertę kulturalną, ma także wiele propozycji dla miłośników czynnego wypoczynku. - Jest u nas wypożyczalnia rowerów górskich, kajaków, łodzi, jachtów, rowerów wodnych, desek windsurfingowych, boisko do siatkówki i koszykówki -wylicza nasz rozmówca. - Pomyśleliśmy też o dzieciach, które mogą spędzić ciekawie czas w Klubie Młodego Wczasowicza. Ośrodek organizuje również pikniki firmowe, kolonie i zielone szkoły.  

W kategorii usług turystycznych konkurencją dla ośrodka z Niesulic będzie  z pewnością Pałac Wiechlice - Hotel i SPA.

O znak jakości powalczy też produkt regionalny rodem z Zielonej Góry. Piwo Zielonogórskie z minibrowaru Haust to następca piw jasnych, które były produkowane w mieście od ponad 200 lat.
- Do wytworzenia tego piwa używamy tylko czterech składników: wody, słodu jęczmiennego wysokiej jakości, drożdży dolnej fermentacji i polskiego chmielu - mówi Urszula Mocek, współwłaścicielka browaru. - Piwo Zielonogórskie, to jasne piwo typu pils, dosyć mocno goryczkowe, charakteryzujące się przyjemnym słodowo - chmielowym smakiem i aromatem. Jest dosyć lekkie i orzeźwiające, dobrze gasi pragnienie. Sprzedajemy je przede wszystkim u nas, trafia też do warszawskich hurtowni i pubów - dodaje.

Browar Haust w Zielonej Górze - leżakownia
Tak wygląda leżakownia w minibrowarze Haust (fot. Haust)

Z dwoma produktami wystartuje w  konkursie Magnolia z Lubska. To  Blok Lubuski i  wafelek Mulatek. Ich smak znają chyba wszyscy mieszkańcy naszego regionu, są one produkowane od lat.
Mamy także kolejne propozycje z branży medycznej. Niepubliczny Diagnostyczno-Leczniczy ZOZ VERUS z Zielonej Góry zgłosił najwyższej jakości  implanty dentystyczne, a  Gabinet Stomatologiczny Anny Rudzkiej-Szajder  usługi wykonywane przez cyfrowy robot stomatologiczny.

Wciąż poszukujemy dobrych produktów i usług, które powstają w naszym regionie! Przedłużyliśmy termin na podjęcie decyzji  o przystąpieniu do plebiscytu do 30 października.

Do zgłaszania swoich propozycji zapraszamy producentów i usługodawców, ale mogą to również zrobić Czytelnicy, podmioty gospodarcze, organizacje, instytucje czy stowarzyszenia. Poszukujemy dobrych produktów i usług! Wszystkie konkursowe produkty zaprezentujemy na kilku stronach naszej gazety oraz w  internecie.

Kapituła oceni zgłoszenia w 11 grupach: mięso i wędliny, pieczywo, artykuły spożywcze ekologiczne, artykuły spożywcze – przetwórstwo i pozostałe, usługi budowlane, medyczne, turystyczne i SPA, usługi pozostałe, produkt przemysłowy, nauka – innowacyjne kierunki w szkolnictwie oraz kultura i rozrywka – imprezy cykliczne. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymają certyfikaty jakości oraz nagrody w postaci kampanii reklamowych o wartości 10 tys. zł.

O ocenę konkursowych propozycji poprosimy też Czytelników. Będą oni mogli  wybrać trzy najlepsze. Nagrodami będzie promocja  o wartości 30, 20 i 10 tys. zł, w zależności od zajętego miejsca.

Na zgłoszenia czekamy do  22 października. Od 5 listopada do 4  grudnia potrwa głosowanie Czytelników.  24 listopada  uczestnicy  zaprezentują jurorom swoje produkty i usługi. Laureatów poznamy w grudniu .

Do pracy w kapitule zaprosiliśmy:

  • Elżbietę Polak - marszałek województwa,
  • Katarzynę Osos, wojewodę
  • Jadwigę Błoch – prezes Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „LO­TUR”, 
  • Grzegorza Wi­denkę - prezesa oddziału Polska Press Grupa  w Zielonej Górze,
  • Tomasza Gier­czaka - Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej,
  • Bogdana Karwowskiego - Wojewódzkiego Inspektora Inspektoratu Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych,
  • Jerzego Korolewicza - prezesa Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej,
  • Janusza Jasińskiego - przewodniczącego OPZL,
  • Krzysztofa Hnata – prezesa Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze,
  • Zenona Bambrowicza, prezesa Lubus­kiej Izby Budownictwa,
  • Dariusza Frejmana, prezesa Radia Zachód 
  • Renatę Pękalę - dyrektor reklamy ,,GL”.

TUTAJ ZNAJDZIESZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I WYŚLESZ GO PRZEZ INTERNET

Zgłoszenia można wysyłać także mailem na adres: [email protected], wpisując w temacie  „Nasze Dobre Lubuskie  2015 - zgłoszenie”. Wzór formularza znajduje się w załączniku (obok zdjęcia).

 

partnerzy plebiscytu nasze dobre lubuskie 2015

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska