Nasze ulubione sporty narodowe, czyli sezon na Owsiaka

  Nasze ulubione sporty narodowe, czyli sezon na Owsiaka

  Iwona Zielińska

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Moim zdaniem mamy dwa podstawowe sporty narodowe. Pierwszy to piłka nożna. Drugi to chęć „dowalenia” bliźniemu, który ma inne poglądy niż my, wyznaje inne wartości niż my, żyje inaczej niż my, podziwia inne autorytety niż my itd.
  Nasze ulubione sporty narodowe, czyli sezon na Owsiaka
  Pierwszy wyzwala emocje pożądane: radość, smutek, zaangażowanie, euforię, poczucie więzi nawet w obliczu klęski. Drugi, rozpowszechniany i utrwalany głównie dzięki Internetowi i telewizjom wszelakim, wynika z zawiści, zazdrości, głupoty, braku empatii, czyli umiejętności zrozumienia innych ludzi oraz zdolności współodczuwania z nimi ich emocji, braku tolerancji.

  Oczywiście nie jest to nic nowego, bo jak świat światem tak się działo. Na nasze szczęście nie każdy należy do tej grupy wyczynowców.

  Internet sprawił, że natura ludzka stanęła w wyjątkowo mocnym świetle jupiterów i mocniej widać nasze słabości. Trzeba to zaakceptować, bo każdy z nas je ma..

  Niestety, mimo tej oczywistości, ja nie mogę jakoś sobie wytłumaczyć i wczuć się w emocje i intencje tych, którzy dają przykład nienawiści skierowanej przeciwko radości i dobru.
  Owsiakową Orkiestrę znają wszyscy Polacy już od 27 lat. Przez niemal cały ten okres było to wielkie ogólnopolskie styczniowe święto, tak też będzie w najbliższą niedzielę. Owsiak i jego Fundacja spowodowała, że setki tysięcy ludzi w całym kraju wychodziło na ulice by wrzucić swój grosik do puszki na potrzeby słabszych i chorych, dzieci i seniorów. Członkami zespołu Świątecznej Orkiestry jest już ponad 120 tysięcy osób, w kraju i nie tylko.

  WOŚP, czyli Polacy, przez 26 lat grania zebrała 951 mln złotych, które wydano na 59 700 urządzeń medycznych ratujących życie. Orkiestra informuje m.in.: na okoliczność wad słuchu przebadaliśmy już ponad 5 800 000 noworodków. 219 oddziałów neonatologicznych wyposażyliśmy w 464 urządzenia Infant Flow! To najlepszy wynik w Europie! Stworzyliśmy 19 centrów, ratując wzrok 8 680 wcześniakom. To tylko fragment efektów działań WOŚP.

  Nie przeszkadza to jednak określonej, a może nieokreślonej grupie ludzi by przed zbliżającym się kolejnym finałem znowu atakować Owsiaka. Zaczęło się to kilka lat temu od nagłaśnianych procesów, kogo obrażał Owsiak, a kto obrażał Owsiaka i szukania w ramach Fundacji przekrętów – skończyło się na grzywnach o naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Dziś Owsiak sam ogłasza „zarabiam ok. 10 tysięcy na rękę”.

  Hejt na Owsiaka wylewa się sezonowo. Najczęściej latem przed byłym z nazwy Przystankiem Woodstock i właśnie w styczniu przed finałem świątecznej orkiestry

  Najświeższy to „ największy szkodnik zdrowia i chorych”. Napisał to kolejny biedny zawistnik ( a jest ich chmara), który chwali NFZ, że to on ratuje Polaków a nie Orkiestra.

  Idąc tak prostym tokiem rozumowania powinno się polikwidować wszystkie inne organizacje charytatywne i społeczne, ja np. Caritas, który na co dzień pomaga potrzebującym, bo jest to podstawowym obowiązkiem instytucji państwa, które funkcjonują dzięki podatkom Polaków.

  Myślę, że nie będę starała się rozumieć, czemu tacy jesteśmy. Zacytuję sobie tekst Wojciecha Młynarskiego: Róbmy swoje,/…/ Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie robiąc swoje, kochani,Róbmy swoje.

  Zielona Góra. Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala Uniwersyteckiego. WIDEO:
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo