Zamknij

Gazeta Lubuska

Naturalna apteczka – 13 środków pierwszej pomocy bez chemii, które zawsze warto mieć pod ręką

W apteczce warto umieścić nie tylko tradycyjne leki chemiczne, ale również środki naturalne. Dobrze jest stosować je w pierwszej kolejności zwłaszcza

ROSSandHELEN photoqraphers/123RF

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/15] Następne

Naturalna apteczka – 13 środków pierwszej pomocy bez chemii

W apteczce warto umieścić nie tylko tradycyjne leki chemiczne, ale również środki naturalne. Dobrze jest stosować je w pierwszej kolejności zwłaszcza w początkach problemu i przy niezbyt silnych objawach infekcji czy urazu.

Wiele z naturalnych środków można kupić w drogerii czy na stacji benzynowej albo niewielkiej aptece, inne są dostępne w sklepach z naturalnymi produktami lub internecie. Dobrze więc zaopatrzyć się w nie zawczasu, wybierając produkty o możliwie najlepszej jakości, m.in. bez chemicznych dodatków czy z minimum substancji pomocniczych, stosowanych powszechnie w suplementach diety, z mniejszą ilością cukru, a najlepiej bezcukrowe.

Na skuteczność naturalnych środków można liczyć przy zastosowaniu właściwych ich dawek w odpowiednio długim czasie. Z tego powodu przy zakupie suplementów diety dobrze jest szukać preparatów standaryzowanych na określoną zawartość czynnych związków, co jest wyraźnie podane na etykiecie.

Środki naturalne przydadzą się nie tylko poza domem, ale także na co dzień. Ich używanie pomaga nie tylko rozprawić się z problemem, ale również ograniczyć skutki uboczne związane z przyjmowaniem farmaceutyków, a dzięki temu zmniejszyć liczbę kolejnych dolegliwości, które również będą wymagać leczenia.

Sprawdź, jakie produkty pomogą przy częstych problemach zdrowotnych, przy których ważne jest szybkie podjęcie leczenia.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy