Nauczyciele chcą innego dyrektora

Beata IgielskaZaktualizowano 
- Nie mamy nic wspólnego z decyzjami dyrektora! Pomóżcie nam bronić dobrego imienia! - apelują nauczyciele gimnazjum w Skwierzynie.

Nauczyciele skontaktowali się z nami telefonicznie. - Odcinamy się całkowicie od sposobu zarządzania szkołą. Nie chcemy, by identyfikowano nas z błędami, jakie popełnia dyrektor - mówili i zaproponowali spotkanie.

O decyzjach ich dyrektora Wojciecha Wrzaka piszemy od kilku miesięcy, ostatnio 13 listopada ("Szkoła znów bez pieniędzy"). Przypomnijmy, dyrektor popadł w konflikt z rodzicami, bo nie zorganizował zajęć wyrównawczych i sterował wyborami do Rady Rodziców. Skargę na niego kuratorium oświaty uznało za zasadną.

Nie chcą tego szefa

Na spotkanie z nami przyszło 25 z 32 etatowych nauczycieli. - Artykuły w "GL" były obiektywne, ale teraz dużo osób utożsamia nas ze źle zarządzaną szkołą. A my ciężko pracujemy - tłumaczyli pedagodzy (nazwiska do wiadomości redakcji).

.

Jako dowód pokazali długi spis sukcesów i wyniki egzaminu gimnazjalisty powyżej średniej krajowej. - Dyrektor tego nie docenia, nawet nie podziękuje. Nie dba o promocję szkoły, nie dokształca się. Od kilku lat nas wysyła na szkolenia dla dyrektorów - wyliczali pedagodzy.

Otwarcie przyznali, że od dawna źle im się współpracuje z szefem. - On w ogóle nie żyje szkołą. Mamy głowy pełne pomysłów, które są utrącane. Dyrektor nie był zainteresowany pozyskaniem pieniędzy Unii na zajęcia dla uczniów, chociaż mu to proponowaliśmy, bo zrobiliśmy odpowiednie kursy - żalili się nauczyciele. Stwierdzili, że chcą zmiany dyrektora, by móc normalnie pracować.

Mówi, że ich docenia

Dyrektor Wrzak był zdziwiony zarzutami. Jego zdaniem, współpraca nie układa się tylko z kilkoma osobami. - Może czasem nie podziękuję za coś, bo jestem zapracowany, ale nauczyciele dostają nagrody z okazji święta edukacji. Ostatnio to było aż 26 osób. Co roku występuję o nagrody burmistrza i kuratora - tłumaczył W. Wrzak. Przyznał, że szkoła nie pozyskała funduszy unijnych, ale uznał, że to nauczyciele nie chcieli pisać wniosków.

W wysyłaniu pracowników na dyrektorskie kursy W. Wrzak nie widzi nic złego. - Za kilka miesięcy idę na emeryturę, więc lepiej, żeby to nauczyciele wykorzystali wiedzę ze szkoleń - stwierdził dyrektor.

O zdanie w tej wprawie spytaliśmy władze oświatowe. Wicekurator Ferdynand Sańko i kierujący gminną oświatą Andrzej Śniadecki wiedzą o konflikcie, ale z prywatnych rozmów. - Dopóki nauczyciele nie zgłoszą oficjalnej skargi, nie możemy nic zrobić - twierdzą zgodnie.

polecane: Dzwonią do Ciebie te numery? Nie odbieraj!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 36

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Bez przesady, takie kiermasze się odbywają w każdej szkole i nikt z tego nie robi wielkiego HALO. Nowa pani przewwdonicząca Rady Szkoły chyba przesadza z promowaniem swojej osoby.

R
RODZIC
W dniu 08.12.2007 o 12:36, sisi napisał:

O jaki kiermasz chodzi? To była jakaś bibka z okazji odejścia dyrektorka:)?


To trzeba czytać plakaty i ogłoszenia, które wisiały na mieście i było również na portalu skwierzyńskim! Nie była to żadna "bibka", tylko prawdziwy kiermasz świąteczny na sali gimnastycznej od 9.00 do 13.00, w którym brały udział wszystkie klasy, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast, ozdób, potraw szły dla danej klasy. Przyszli zaproszeni goście, ludzie z miasta, była muzyka, śmiech i prawdziwa uczta dla żołądka. Impra super!!!Można było zjeść kutię, makaron z makiem, kapustę zapiekaną z grzybami i hit przewodniczącej rodziców,ostrą zupę po węgiersku.Wszyscy pomagali, udzielali się, zachęcali do kupna, rozmawiali, śmiali się, było po prostu świetnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dało się odczuć atmosferę świąt, rozluźnienia i radości. A na wspomnienia o byłym dyrektorze nie było czasu, bo bez przerwy coś się działo i tak właśnie miało być i było. Chwała wszystkim organizatorom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
s
sisi
W dniu 07.12.2007 o 13:59, Gość napisał:

wspaniały kiermasz, świetna atmosfera, mili nauczyciele i jednym słowem: można było zrobić to wcześniej. Szkoła poradziła sobie sama bez dyrektora Wrzaka. nauczyciele stanęli na wysokości zadania,rada rodziców również. Był śmiech, zadowolenie, luźna atmosfera i prawdziwie świąteczny nastrój!!!Oby tak dalej!!O jaki kiermasz chodzi? To była jakaś bibka z okazji odejścia dyrektorka:)?
G
Gość

wspaniały kiermasz, świetna atmosfera, mili nauczyciele i jednym słowem: można było zrobić to wcześniej. Szkoła poradziła sobie sama bez dyrektora Wrzaka. nauczyciele stanęli na wysokości zadania,rada rodziców również. Był śmiech, zadowolenie, luźna atmosfera i prawdziwie świąteczny nastrój!!!Oby tak dalej!!

L
LL

Współczuję temu nowemu dyreltorowi, ktokolowiek to będzie. Chociaż z drugiej strony gorzej już być nie mogło, więc może podniesie ta szkołę z upadku!

R
RODZIC
W dniu 27.11.2007 o 14:35, matka napisał:

Myślę że nie ma co dzielic nauczycieli na tych, co się od czegoś odcięli czy nie i tego oceniać. najważniejsze, żeby dobrze im się pracowało i żeby się między sobą dogadywali, bo wiem z dobrze poinformowanego źródła że w gimnazjum było i jest z tym różnie.


To prawda,nauczyciele powinni zrozumieć że przede wszystkim są nauczycielami. Uczą nasze dzieci i ich złe samopoczucie nie może się odbijać na uczniach. Powinni dołożyć wszelkich starań, aby się dogadać i współpracować. Brakuje w tej szkole życzliwości i uśmiechu. Uczniowie powinni być zachęcani częściej przez wychowawców do aktywnej pracy na rzecz klasy i szkoły, nie mówię tutaj o prymusach, ale o uczniach przeciętnych. I to co mi się nie podoba u niektórych nauczycieli, to fakt, że zbyt rzadko wstawiają punkty dodatnie, zbyt rzadko chwalą. A wystarczy że raz uczniowie się zrażą i ciężko wtedy odzyskać autorytet.Nie może to być szkoła, w której system kar jest na pierwszym miejscu. Przecież, jeśli dziecko przewini można mu zadać pracę na rzecz klasy czy szkoły nie wstawiając punktów karnych. Należałoby przemyśleć system oceniania z zachowania w tej szkole, jest to bardzo ważne. Dlaczego jeden nauczyciel za tą samą wykonaną pracę stawia 5 pkt, a inny 1 pkt lub wcale. Nie może tak być. Powinni też wychowawcy bardziej popracować, jak zachęcić więcej rodziców do współpracy. Nowa ustawa właśnie mówi o tym. Młodzież, która przychodzi z podstawówki jest nauczona, że podczas imprez klasowych są rodzice, a tutaj w większości klas zginął ten zwyczaj. Nauczyciele tak jakby odcięli się od rodziców i nauczyli ich, że w gimnazjum nie wskazana jest ich pomoc, bo dadzą sobie radę sami, a sama wywiadówka nie wystarczy na kontakt z rodzicami!Do niektórych rodziców trzeba wyciągnąć rękę, poprosić o pomoc w organizacji imprez klasowych. Czas zmienić te zwyczaje, a na pewno kontakt z rodzicami będzie lepszy, a i Wam drodzy nauczyciele będzie lżej. Pan dyrektor Wrzak ogłosił, że z dniem 31 stycznia idzie na emeryturę. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, a przed nauczycielami nowe wyzwania i wybór nowego dyrektora, który zespoli wszystkich nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim będzie autorytetem dla uczniów POWODZENIA
(Anonimowy)

jezeli to jest prawda w calosci to ja ja jestem swieta.. nie wiecie nei piszczcie co nam jest i ile mielismy we krwi czego kolwiek.. tazke zegnam..

G
Gość
W dniu 27.11.2007 o 14:35, matka napisał:

Myślę że nie ma co dzielic nauczycieli na tych, co się od czegoś odcięli czy nie i tego oceniać. najważniejsze, żeby dobrze im się pracowało i żeby się między sobą dogadywali, bo wiem z dobrze poinformowanego źródła że w gimnazjum było i jest z tym różnie.Ale bedzie lepiej:)
l
lokalny obserwator
W dniu 26.11.2007 o 17:40, aaaa napisał:

a co maja finase do spraw merytorycznych?


a może zerknąc do arytykułu o kamerach w szkołach z 27.11.07?
m
matka
W dniu 27.11.2007 o 06:43, RODZIC napisał:

Życzę dyrektorowi pomyślnej operacji i pobytu w szpitalu tak odległym. Jako rodzic cieszę się że wreszcie dużymi krokami gimnazjum wraca do normalności. Przed nauczycielami sporo pracy, aby się pozbierać po ostatnich wydarzeniach, ale na pewno dacie sobie radę! Współczuję tylko tej garstce nauczycieli, która się odcięła od większej grupy. Mam tylko nadzieję że nie odbije się to na naszych dzieciach. Bądźcie więc mili i uśmiechnięci, a na pewno wszystko jakoś się ułoży. Życzę wam tego z całego serca.Myślę że nie ma co dzielic nauczycieli na tych, co się od czegoś odcięli czy nie i tego oceniać. najważniejsze, żeby dobrze im się pracowało i żeby się między sobą dogadywali, bo wiem z dobrze poinformowanego źródła że w gimnazjum było i jest z tym różnie.
j
ja25

Brawo dla Głosu za odwagę, za to że nie boję się pisać prawdy. Kto trzeżwy wsiada do samochodu z pijanym kierowcą? tylko drugi pod wpływem alkoholu, taka jest prawda. Normalny i trzezwy pasażer wzywa POLICJĘ. Często stoję na tym przystanku i ja i moje dziecko, aż strach pomyśleć co by się stało gdyby w tamtej chwili ktoś czekał na autobus...taka jest prawda, smutna ale prawdziwa: PRZEZ GŁUPICH CWANIAKÓW MAMY TAKIE WYPADKI.

j
ja25

Uważam że nic nie ubarwiają, kto rozsądny wsiada do samochodu gdzie kierowca jest "na gazie"? Trzeba mieć coś w głowie albo z głową...Częst stoję na tym przystanku i ja, i moje dziecko, i az strach pomyśleć co by było gdyby taki wariat zabił kogoś. A pasażerka jakby była normalna to zrobiłaby wszystko żeby tego imbecyla powstrzymać od kierowania. Najlepiej dzwoniąc w porę na POLICJĘ!!!!!!!

R
RODZIC

Życzę dyrektorowi pomyślnej operacji i pobytu w szpitalu tak odległym. Jako rodzic cieszę się że wreszcie dużymi krokami gimnazjum wraca do normalności. Przed nauczycielami sporo pracy, aby się pozbierać po ostatnich wydarzeniach, ale na pewno dacie sobie radę! Współczuję tylko tej garstce nauczycieli, która się odcięła od większej grupy. Mam tylko nadzieję że nie odbije się to na naszych dzieciach. Bądźcie więc mili i uśmiechnięci, a na pewno wszystko jakoś się ułoży. Życzę wam tego z całego serca.

M
Marta

Tak naprawde osoba poszkodowana mowie o kobiecie powinna was posadzic o klamstwo jakie wypisujecie..sprostuje to piszac ze tylko kostke ma zlamana.Zawsze musicie cos ubarwic .

~mała~
W dniu 26.11.2007 o 20:39, Tola napisał:

A może to dyrektor ucieka przed problemem w chorobę? Bez przesady z tym współczuciem - z tego co wiem, czuje sie całkiem nieźle a zabieg ma zaplanowany akurat teraz gdy się zrobiła wokół niego gorąco.CO MA SZPITAL DO WIATRAKA?
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3