Nauka tańca online z Rafałem Maserakiem

Materiał informacyjny SDE
Udostępnij:
„Zatańcz razem z Rafałem Maserakiem” to cykl programów edukacyjno-rozrywkowych skierowanych nie tylko do najmłodszych widzów, ale także do całych rodzin i grup przyjaciół jako super alternatywa do aktywnego spędzania wolnego czasu. Cykl taneczny poprowadzi znany z wielu produkcji telewizyjnych, uczestnik 22 edycji i dwukrotny zwycięzca programu „Taniec z Gwiazdami”, tancerz międzynarodowej klasy „S” Rafał Maserak.

Dzięki prowadzącemu projekt tancerzowi Rafałowi Maserakowi, widzowie w niecodzienny - wirtualny sposób poznają najsłynniejsze tańce świata oraz poszerzą swoją wiedzę na temat odległych krajów ich zwyczajów i kultur. Każdy z odcinków przeniesie publiczność w inną stronę świata, a pod okiem jednego z najlepszych polskich tancerzy każdy będzie miał okazję poznać podstawowe kroki, pozycje taneczne oraz krótkie choreografie. Dzięki takiemu rozwiązaniu widzowie będą mogli choć przez chwilę poczuć się jak profesjonalni mistrzowie parkietu.

Nauka tańca online z Rafałem Maserakiem

Cykl programów „Zatańcz razem z Rafałem Maserakiem” to doskonała propozycja aktywnej formy rozrywki, spędzenia czasu w gronie rodzinnym, skierowana nie tylko do pasjonatów, ale także do osób, które chciałby rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Jest to również nietypowy i nowoczesny sposób wspólnego podróżowania i poznawania zwyczajów tanecznych z różnych zakątków świata.

Koncepcja stworzenia tanecznego cyklu edukacyjnego powstała podczas lockdownu. Ludzie zostali odcięci od wszelkich aktywności, nie tylko tanecznych, dlatego też postanowiłem wyjść im naprzeciw i dać możliwość nauki tańca w domu – mówi Rafał Maserak pomysłodawca i prowadzący cyklu warsztatów tanecznych.

Dzięki możliwościom cyfrowym jakimi dysponujemy, mogę dzielić się swoją wiedzą ze wszystkimi którzy kochają taniec i oczywiście mają dostęp do internetu – dodaje.
Odcinki zostały przygotowane w profesjonalnym multimedialnym studiu doubletree360.pl, wyposażonym w niezwykle nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu znacznie wyróżniają się na tle dotychczasowych programów edukacyjno-rozrywkowych, a także gwarantują doznania wizualne i jakość na najwyższym poziomie.

Projekt obejmie cykl odcinków edukacyjnych przygotowanych w formie krótkich warsztatów tanecznych. Poza nauką tańca dowiemy się również wielu ciekawostek na temat powstawania i pochodzenia najbardziej znanych tańców świata.

W tanecznym rytmie zaprosimy widzów na następujące odcinki tematyczne:

  1. Karnawałowa nauka Salsy! - podróż na Kubę i nauka Salsy
  2. Rock around the clock - odkrywamy amerykańską historię Rock’n’Rolla
  3. Cha cha
  4. Bollywood - magia nie tylko indyjskiego kina ale i tańca
  5. Brazylijska samba nie tylko na karnawał!
  6. Hiszpańska Corrida, Flamenco i Paso Doble
  7. Śladami Greka Zorby - podróż po greckich wyspach i nauka Sirtaki
  8. Polka - polska czy jednak czeska?!

Już w pierwszym odcinku „Karnawałowa nauka Salsy” Rafał Maserak zabierze widzów w wirtualną podróż na Kubę. Dzięki animacjom multimedialnym dowiemy się więcej o zwyczajach i kulturze tego kraju, a także posłuchamy jak i kiedy powstała gorąca Salsa.

W kolejnej, dydaktycznej części warsztatów, poza podstawowymi pozycjami i krokami widzowie nauczą się ćwiczeń, dzięki którym poprawią sprawność ruchową, koordynację ciała, wrażliwość muzyczną oraz rytmikę. Całą choreografię będzie można przećwiczyć ponownie w dowolnym czasie z grupą przyjaciół, rodziną i to bez wychodzenia z domu.

Scenariusz każdego z odcinków został dopasowany do umiejętności i możliwości odbiorców w każdym wieku i ma na celu przede wszystkim zachęcenie do wspólnej aktywności fizycznej, zabawy i integracji wszystkich pokoleń.

Pierwsze odcinki nauki tańca można już zobaczyć na stronie www.maserak.pl.
Serdecznie zapraszamy do tańca wszystkich zainteresowanych.

Nauka tańca online z Rafałem Maserakiem

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.Projekt otrzymał wsparcie finansowe, ze środków dla jednostek prowadzących działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca.


 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Nauka tańca online z Rafałem Maserakiem - Polska Times

Dodaj ogłoszenie