Nie było łatwo, ale koszykarze Stelmetu Enei BC pokonali najsłabszą w lidze Polpharmę [ZDJĘCIA]

Cezary Konarski, zdjęcia Mariusz Kapała
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra wygrali dziewiąty mecz w Energa Basket Lidze. Mariusz Kapała
Zielonogórska twierdza - hala CRS - wciąż niezdobyta w Energa Basket Lidze! W starciu z koszykarzami Stelmetu Enei BC Zielona Góra poległ już szósty rywal. Tym razem zielonogórzanie po trudnym spotkaniu pokonali (93:84) najsłabszy zespół rozgrywek Polpharmę Starogard Gdański.

Skazywani na pogrom koszykarze Polpharmy okazali się trudną przeprawą dla Stelmetu. Choć gospodarze prowadzili przez cały mecz, spokojnych chwil mieli niewiele. Rywale, którzy w tym sezonie wygrali tylko jeden mecz napsuli sporo krwi faworytom.

Mecz rozpoczął się brzydko. Zawodnicy obu drużyn potrzebowali kilku akcji, by rozbudzić się i znaleźć drogę do kosza rywali. Najlepiej z poszukiwaniami poradził sobie Drew Gordon. Po jego kilku efektownych akcjach zielonogórzanie prowadzili 11:2. Była czwarta minuta meczu, a amerykański gracz miał na swoim indywidualnym koncie już dziewięć punktów. Zanosiło się na „odjazd” Stelmetu, a tymczasem dość długie tropienie lepszej gry po stronie gości, dały dobre efekty. Bo po tym, jak Kamau Stokes zdobył w siódmej minucie pięć punktów, na tablicy wyników był remis 15:15. Kolejny remisowy rezultat (17:17) okazał się jednak ostatnim korzystnym wynikiem dla Polpharmy.

W drugiej kwarcie, chwalonego wyżej Drew Gordona przebił Tony Meier. Na jego 11 „oczek” zdobytych w niespełna cztery minuty złożyły się m.in. trzy „trójki”. Dobrze punktował też Ivica Radić, a gdy Ludwig Hakanson w 17. min trafił oba rzuty osobiste gospodarze odjechali rywalom na 15 punktów (45:30). Tak wysoką przewagę Stelmet miał jeszcze tylko raz (47:32), a na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu miejscowych 54:45.

W kolejnej odsłonie spotkania zielonogórzanie niby kontrolowali grę (po kilku celnych rzutach m.in. Drew Gordona prowadzili różnicą 13 punktów), ale coraz częściej i groźniej zaczęli „kąsać” goście. Kibice obejrzeli m.in. show Michała Kołodzieja, który po dwóch trafieniach (3+2) w 28. min sprawił, że w szeregach jego drużyny mocniej odżyły nadzieje na korzystny wynik. Było już tylko 67:60. Przewaga gospodarzy topniała jednak przede wszystkim nie dlatego, że rywale znacznie poprawili skuteczność, a wynikała bardziej z gorszej gry w obronie Stelmetu. Zawodnicy Polpharmy lepiej też zbierali piłki pod koszami.

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra świetnie walczyli z Polpharmą Starogard Gdański, a kibice wspaniale wspierali ich na trybunach hali CRS. Zielonogórzanie wygrali (93:84) ósmy mecz z rzędu w Energa Basket Lidze. Zobaczcie na zdjęciach, jak dobrze im kibicowaliście.RELACJA Z MECZU: Nie było łatwo, ale Stelmet pokonał najsłabszą w lidze Polpharmę [ZDJĘCIA]ZOBACZ TEŻ: Tak kibicowaliście, gdy Stelmet pokonał Asseco Gdynia [ZDJĘCIA]POLECAMY: Stelmet ma nowego koszykarza. Ostatnio grał w Hiszpanii

Ale to było dobre! Tak nieśliście koszykarzy do wygranej z P...

Dziesięć punktów przewagi zielonogórzan przed ostatnią kwartą wskazywały jednak na to, że Stelmet powinien ze spokojem sięgnąć po kolejną wygraną. Spokojnego finiszu jednak nie było, bo przyjezdni wykorzystali nieskuteczność gospodarzy. W efekcie dwukrotnie zbliżyli się na cztery punkty (76:72, 78:74). Jeszcze w 28. min przegrywali ledwie 82:87 i może gdyby sami nie popełniali tak wielu błędów…

Trwa głosowanie...

Jak długo jeszcze Stelmet będzie wygrywał we własnej hali?

STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA – POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI 93:84
KWARTY: 23:19, 31:26, 20:19, 19:20.
STELMET ENEA BC: Gordon 18, Zyskowski 17 (2), Meier 15 (3), Hakanson 12 (2), Thomasson 2 oraz Ponitka 19 (2), Radić 8, Zamojski 8, Koszarek 2, Witliński 0.
POLPHARMA: Gołębiowski 16 (1), Prahl 15, Paliukenas 6 (1), Wilkins 6, Williams 4 oraz Stokes 17 (3), Kołodziej 15 (1), Załucki 3 (1), Dzierżak 2, Motylewski 0.

OBEJRZYJ: Piotr Żyto nowym trenerem Stelmetu Falubazu.

Piłkarskie Gwiezdne Wojny - turniej Falubaz Cup 2019.

Falubaz Cup 2019. Radosny futbol najmłodszych w Drzonkowie. ...

Kluby żużlowe szykują się do startu rozgrywek ligowych. PGE Ekstraliga ruszy 12 czerwca, miesiąc później jej zaplecze. W okresie transferowym wiele zespołów zostało wzmocnionych, nie tylko w najwyższej klasie, bo spory ruch był też między klubami pierwszoligowymi.Zobaczcie na kolejnych zdjęciach, które transfery były, naszym zdaniem, najciekawsze przed nowym sezonem >>>>

Żużlowe transfery. Ci zawodnicy pojadą w nowych klubach PGE ...

Zielonogórzanka Adrianna Strzałka, reprezentantka grupy F-16 Falubaz Girls, zajęła trzecie miejsce w konkursie Miss Startu PGE Ekstraligi 2019.

Miss Startu. Zielonogórzanka Adrianna Strzałka wśród laureat...