MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie chcą tirów

DARIUSZ DUTKIEWICZ
Nie ma zgody gminy na rozbudowę stacji paliw w centrum mista.

Od kilku miesięcy trwa akcja protestacyjna międzychodzian zamieszkujących ulice wokół stacji benzynowej przy ul. Daszyńskiego. Do władz miejskich trafiły dwa listy protestacyjne, w których kilkuset obywateli wypowiedziało się przeciwko projektowanej przez koncern Orlen rozbudowie stacji. Mieszkańcom pobliskich bloków chodzi przede wszystkim o ewentualną utratę miejsc parkingowych.

Nie chcą tirów

Według wiceburmistrza Krzysztofa Michalskiego, w grę wchodziły trzy koncepcje. Pierwsza zakładała modernizację stacji na dotychczas zajmowanym terenie. Według drugiej, Orlen mógłby kupić od gminy tereny, na których miał powstać m.in. całodobowy sklep. Trzecia koncepcja zakładała likwidację stacji benzynowej w centrum miasta i przeniesienie jej poza rogatki. Z największym oporem spotkała się wizja rozbudowy stacji. Wynika to m.in. z obaw mieszkańców Międzychodu, że z tak usytuowanej placówki mogliby korzystać także kierowcy tirów zmierzających trasą poznańską w kierunku Drezdenka.

Mogą kupić

W piątek komisja budżetowa rady gminy pozytywnie zaopiniowała koncepcję, według której miasto nie wyraża zgody na rozbudowę stacji benzynowej wokół terenów, na których obecnie funkcjonuje. - Władze zaproponują spółce Orlen, by zmodernizowała stację na ulicy Daszyńskiego w miejscu, które obecnie zajmuje. Zaproponujemy też Orlenowi, że może kupić od gminy dwie działki, na których może powstać stacja paliw - mówi K. Michalski.
Jako jedno z miejsc ewentualnej lokalizacji został wskazany teren w Gorzyniu, zaraz za przejazdem kolejowym. Drugim miejscem miałby być obszar za rogatkami miasta, po prawej stronie trasy Międzychód - Drezdenko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska