Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie przegap tych imprez w Nowej Soli i okolicach

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Warto będzie w najbliższym czasie zasiąść na widowni np. w Nowosolskim Domu Kultury
Warto będzie w najbliższym czasie zasiąść na widowni np. w Nowosolskim Domu Kultury Eliza Gniewek-Juszczak
„Bardzo przyjemnie jest żyć” to tytuł koncertu Katarzyny Żak, z którym aktorka odwiedzi Nowosolski Dom Kultury w niedzielę. W ciągu najbliższych dwóch tygodni nie zabraknie różnych imprez. Gdzie warto pójść?

Nowa Sól
Okazja spotkania z pitbullem
Nowosolski Dom Kultury zaprasza na film pt. „Pitbull. Niebezpieczne Kobiety.” Młode policjantki, „Zuza” i „Jadźka” dołączają do Pitbulla. Dziewczyny oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu. Film można zobaczyć w dniach 3-4 grudnia.

Nowa Sól
Wystąpi Katarzyna Żak
„Bardzo przyjemnie jest żyć” to tytuł koncertu Katarzyny Żak, z którym aktorka odwiedzi Nowosolski Dom Kultury. K. Żak jest aktorką teatralną i telewizyjną, znaną z wielu seriali takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Początek występu w niedzielę, o godz. 16.00. Bilet 25 zł.

Gmina Otyń
Czy Mikołaj dojedzie saniami?

Na Rynku w Otyniu odbędą się Gminne Mikołajki. Czekać będzie wiele atrakcji m.in. Kiermasz Mikołajkowy, koncert Katarzyny Pusowskiej wraz z przyjaciółmi oraz główna atrakcja – Mikołaj z prezentami dla dzieci. Impreza odbędzie się w niedzielę, w godzinach 13.00 – 16.00.

Kolsko
Czas na kiermasz

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom SPES organizuje Kiermasz Bożonarodzeniowy. Pierwsza część w sobotę w kaplicy w Ujściu, a następnie w salce w Kolsku w dniach 3, 4, 17 i 18 grudnia. Kiermasz odbędzie się też w Konotopie w dniach 4 i 18 grudnia. Będzie można kupić ręcznie wykonane bombki i wiele innych ozdób świątecznych.

Nowa Sól
Czas na film

W dniach 9-11 grudnia, w godz. 18.30 w NDK można obejrzeć „Przełęcz ocalonych”. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii.

Kożuchów
Wspólne bieganie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kożuchowie organizuje Bieg Mikołajkowy. Impreza połączona ze spotkaniem przy ognisku odbędzie się 10 grudnia, o godzinie 12.00. Biegacze, którzy zdecydują się wystartować w zawodach powinni zgłosić swój akces do 9 grudnia poprzez formularz internetowy dostępny na stronie www.super-sport.com.pl/zapisy lub też osobiście w dniu zawodów. Organizatorzy oprócz dobrej zabawy zapewniają także kiełbaski oraz ciepłą grochówkę dla wszystkich uczestników imprezy.

Sława
Zatańcz zumbę

W dniach 10-11 grudnia odbędzie się III Mikołajkowe Zumbogranie. Celem jest zebranie pieniędzy dla Julii Kubickiej i Adama Łuczaka, którzy potrzebują środków na rehabilitację.

Sława
Rozmowy o podróżach

Ostatnie w tym roku spotkanie z podróżnikami w Sławie odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia, o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Sławie. Gośćmi będą Anna i Marcin Sowińscy, którzy pochodzą z południa Polski, ze Śląska oraz Podkarpacia. Najczęściej podróżują rowerami i po górach. W ubiegłym roku zakończyli 10-miesięczną rowerową podróż po Ameryce Północnej, podczas której odwiedzili Kanadę, USA, Meksyk oraz Kubę.

Nowa Sól
Rocznica ogłoszenia stanu wojennego

We wtorek, 13 grudnia, o godzinie 18.30 w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy odbędzie się składanie wiązanek i zniczy przy krzyżu oraz modlitwy w intencji ofiar stanu wojennego.

Nowa Sól
Warsztaty prezentowe

Nowosolska Akademia Rozwoju zaprasza na świąteczne warsztaty prezentów. Na początek decupage - świąteczne lampiony. Początek w sobotę, trzeciego grudnia, w godzinach 11.00-14.00 w świetlicy gimnazjum nr 3, przy ul. Kasprowicza 8 w Nowej Soli. Koszt materiałów na osobę wynosi 25 zł. W środę, o godzinie 16.30 w tym samym miejscu odbędzie się scrapbooking – świąteczne kartki. Koszt materiałów 20,00 zł na osobę. Natomiast 17 grudnia od godziny 11 będzie można wspólnie wykonywać drewniane gwiazdki i inne świąteczne drewniane elementy. Koszt 25 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska