Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nie żyje ppłk Artur Filipowicz, dowódca 151. batalionu lekkiej piechoty WOT w Skwierzynie

(sndr)
Nie żyje ppłk Artur Filipowicz.
Nie żyje ppłk Artur Filipowicz. opublikowane za: Facebook Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak
Ppłk Artur Filipowicz był doświadczonym oficerem. Zmarł nagle w czwartek 3 lutego 2022 roku.

Ppłk. Artur Filipowicz był dowódcą 151. batalionu lekkiej piechoty w Skwierzynie, który wchodzi w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od dawna był związany z Ziemią Lubuską.

W latach od 1992 do 2019 był dowódcą plutonu, baterii, szefem sztabu dywizjonu, oficerem Sekcji Szkolenia w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej. - Doświadczony oficer - z wykształcenia przeciwlotnik. Po 27 latach służby w wojskach operacyjnych podjął się dowodzenia Skwierzyńskim 151blp - informuje 17 WBZ.

- Priorytetem był dla niego kontakt z ludźmi. Zawsze powtarzał swoim żołnierzom, że wypowiadając słowa roty przysięgi wojskowej: „Ja Żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam! - to trzeba zachowywać się, jak trzeba”. Podczas szkoleń motywował żołnierzy: „jeżeli jest łatwo, to jest nudno”. Lubił podejmować wyzwania i wiele wymagał - przede wszystkim od siebie. Ostatnie święta Bożego Narodzenia spędził ze swoimi żołnierzami na służbie na granicy polsko - białoruskiej - poinformował rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnych.

Za służbę i jej oddanie, za gotowość do działania i stworzenie od podstaw - i późniejsze dowodzenie - 151. batalionem lekkiej piechoty WOT, ppłk Filipowiczowi podziękował na swoim profilu na Facebooku wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

- Serdecznie dziękuję za Jego ogromne zaangażowanie w walkę z koronawirusem, za sprawną ewakuację DPS-u w Zielonej Górze i codzienne wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Dziękuję za to, że zawsze wspierał organizację państwowych uroczystości i był gotowy do szukania rozwiązań w sytuacjach kryzysowych - napisał wojewoda Djaczak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska