Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niebezpieczne drogi w powiecie sulęcińskim. Gdzie jest najwięcej wypadków i gdzie uważać? Sprawdź!

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Większość z wypadków spowodowana jest brawurą i nadmierną prędkością.
Większość z wypadków spowodowana jest brawurą i nadmierną prędkością. archiwum GL
Na jakie fragmenty dróg należy zwrócić szczególną uwagę w powiecie sulęcińskim i gdzie zdjąć nogę z gazu? Na tych drogach najczęściej dochodzi do wypadków! W wypadkach są ranni, giną ludzie.

Porównaliśmy policyjne dane dotyczące wypadków na terenie powiatu sulęcińskiego z 2019 i 2020 roku. W obydwu latach najniebezpieczniejszą trasą w tym regionie okazała się droga krajowa numer 22, przebiegająca w powiecie sulęcińskim od Waldowic, przez Krzeszyce i Słońsk aż do zachodniej granicy. W roku 2019 miało na tym odcinku miejsce dziewięć wypadków, nie było wówczas ofiar śmiertelnych. Rok później były o dwa wypadki więcej, zginęła jedna osoba.

Polecamy również:

Niebezpieczne krajówki

Kolejną z niebezpiecznych tras w powiecie jest droga K 92, która przechodzi przez Torzym i Boczów - w roku 2019 na odcinku przebiegającym przez powiat miały miejsce trzy wypadki, w roku 2020 dwa.

Droga K 22 i K 92 to są drogi krajowe idące od granicy. Ruch na nich jest nieporównywalnie większy niż na drogach wojewódzkich, stąd też takie dane - tłumaczy starsza sierżant Klaudia Biernacka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Zobacz też wideo: Krzeszyce. Poważny wypadek. Bus poczty wjechał pod forda. Dwie osoby ranne. Lądowało LPR

Prędkość - główna przyczyna wypadków

Rzeczniczka podkreśla, że główną z przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość, jak w całej Polsce, tak i w powiecie sulęcińskim. Może mieć ona tragiczne skutki, w szczególności przy wjeździe na skrzyżowanie.

Dojeżdżając do skrzyżowania mamy skrócony czas na reakcję. Zła kalkulacja może kosztować zdrowie, a nawet życie

- dodaje Biernacka. I zwraca uwagę na przecięcie drogi krajowej 22 z powiatową 1278 F. Jadąc krajówką można niebezpiecznie przycisnąć pedał gazu, ponieważ droga jest w dobrym stanie technicznym, bez zakrętów na długim odcinku. Przecina się ona z trasą Sulęcin-Kołczyn, tworząc jedne ze skrzyżowań, na którym należy wyjątkowo uważać. Jednak, co zaznacza rzeczniczka, do wypadków dochodzi na całych długościach dróg.

Zły stan dróg i mrozy nie pomagają

Kierowcom życia nie ułatwia też stan techniczny nawierzchni. - Droga z Wielowsi do Zarzynia jest kręta, wiedzie przez las, na dodatek jest wąska i dziurawa. Żeby dwa samochody się minęły jeden z nich musi zjechać na pobocze. Poza tym często wychodzi tam zwierzyna - mówi nam Maciej Sczaniecki, mieszkaniec powiatu sulęcińskiego.

Polecamy również:

A zimowa aura jedynie dodaje problemów. Podczas mrozów wielu z kierowców skarżyło się na drogę wojewódzką nr 136, a dokładniej na jej odcinek pomiędzy wsiami Wędrzyn i Glisno. Pan Maciej potwierdza tę tezę, dodając jeszcze jeden przykład - Najbardziej niebezpieczne są drogi lokalne, bo są słabo utrzymywane zimą, poza tym mają zły stan nawierzchni oraz trudne, niebezpieczne zakręty, np. droga z Trzemeszna do Świebodzina.

Czy istnieje jedno remedium na niebezpieczne drogowe sytuacje? Zapewne nie, choć policja jak mantrę powtarza: Prędkość, prędkość i jeszcze raz prędkość! Dostosowana do warunków drogowych, atmosferycznych i umiejętności kierowcy.

Polecamy wideo: Szaleńcza ucieczka przed policją i rozbity radiowóz. Padły strzały!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska