Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niecałe pół godziny z Zielonej Góry jest piękny pałac. Będzie można do niego wejść

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Oto pałac w Bogaczowie, gm. Nowogród Bobrzański, powiat zielonogórski. Obiekt otacza siedmiohektarowy park, w którym rosną 200-letnie platany, daglezje, cisy i dęby. Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>
Oto pałac w Bogaczowie, gm. Nowogród Bobrzański, powiat zielonogórski. Obiekt otacza siedmiohektarowy park, w którym rosną 200-letnie platany, daglezje, cisy i dęby. Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>Pałac Bogaczów
26 kilometrów od Zielonej Góry położony jest pałac, który po latach opuszczenia przeżywa swoją nową młodość. Podczas remontu zadbano o szczegóły obiektu i otaczający park. Podczas dnia otwartego będzie można to miejsce obejrzeć.

Lubuskie pałace. Pałac Bogaczów

W sobotę, 24 września, od godz. 14 będzie można zwiedzać Pałac Bogaczów. Właściciel zaprasza na dzień otwarty.

- Otwieramy drzwi dla wszystkich odwiedzających. Wraz z naszymi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które umilą Wam dzień! - czytamy w zaproszeniu.

Będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu NAJ z Zielonej Góry. Wystąpi grupa rekonstrukcyjna, która pomoże poznać historię Bogaczowa.

- Tego dnia będziecie mogli poćwiczyć strzelanie z łuku, wybijanie monet, a nawet obejrzeć pokaz walk rycerskich. Ranczo u Johna w Tarnawie uatrakcyjni ten dzień możliwością przejazdu bryczką - wyliczają atrakcje organizatorzy. - Zadbamy również o najmłodszych. Dzieciaki na pewno nie będą się nudzić.

Zobaczcie niesamowite zdjęcia pałacu:

Oto pałac w Bogaczowie, gm. Nowogród Bobrzański, powiat zielonogórski. Obiekt otacza siedmiohektarowy park, w którym rosną 200-letnie platany, daglezje, cisy i dęby. Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>

Niecałe pół godziny z Zielonej Góry jest piękny pałac. Będzi...

Dzień otwarty. Będzie strefa gastronomiczna

Zaplanowano dla dzieci dmuchańce, malowanie twarzy, watę cukrową. Animacje dla dzieci będzie prowadził Pan Clown. Będzie też gastronomia.

- Na łasuchów czekają ciasta, ciasteczka i inne słodkości od Andżeliki Opalińskiej, a także domowe ciasta i kawa serwowana przez panie ze Stowarzyszenia Miłośników Bogaczowa - zapraszają organizatorzy.

Będą też lody, potrawy z grilla, grochówka i bogaczowskie pierogi.
Źródło: Pałac Bogaczów

Zobacz, jak dojechać z Zielonej Góry:

Z historii pałacu w Bogaczowie

- Metryka pałacu w Bogaczowie sięga XVI wieku, kiedy miał prawdopodobnie formę pro­stej budowli na rzucie prostokąta. W XVII wieku został gruntownie przebudowany w du­chu baroku - pisze Elżbieta Liczner w książce Zamki, dwory i pałace województwa lubuskiego, cytowana na portalu Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Z tego źródła dowiadujemy się też, że neobarokowy dwukondygnacyjny pałac w Bogaczowie jest częściowo podpiwniczony, nakryty dachem mansardowym, urozmaiconym „wolimi okami”. A wbudowanie klatki schodowej pomiędzy skrzydła budynku, umiejscowionych po bokach fasady zatarło układ budynku na planie litery „U”.
Siedziby mieli tutaj po II wojnie światowej: Zarząd Lasów, PGR, Technikum Rolnicze oraz przez 10 lat Państwowy Dom Dziecka.
Źródło: LWKZ

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska