MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niedziela Miłosierdzia Bożego. Transmisja mszy z Rokitna o: 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Każda msza z Rokitna zaczynać się będzie od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
Każda msza z Rokitna zaczynać się będzie od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Anna Kaczmarz
19 kwietnia to w tym roku Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Polsce wciąż obowiązują obostrzenia związane z uczestnictwem w nabożeństwach. Zapraszamy więc do oglądania mszy z sanktuarium w Rokitnie.

Pierwsza niedziela po Wielkanocy od 20 lat to w Kościele Niedziela Miłosierdzia Bożego. Została ustanowiona w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II.
Miłosierdzie Boże to największy z przymiotów Boga. Polega on na przebaczaniu grzesznikom. Znaczenie Miłosierdzia Bożego, zdaniem katolików, zostało objawione przez Jezusa za pośrednictwem św. Faustyny Kowalskiej. Za jej sprawą w Kościele rozpowszechniła się jedna z modlitw – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W tym roku Niedziela Bożego Miłosierdzia przypada 19 kwietnia. To już szósta kolejna niedziela, w trakcie której z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa wszyscy wierni nie mają możliwości swobodnego uczestnictwa w mszy świętej. W świątyniach – bez względu na ich powierzchnię – wciąż może przebywać maksymalnie pięciu wiernych (nie licząc posługujących). W związku z tym większość wiernych „uczestniczy” w mszy za pośrednictwem mediów.

W GL od 15 marca – dzięki uprzejmości Lisek.pl – transmitujemy msze święte z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Przekaz z rokitniańskiej bazyliki udostępniamy także w tę niedzielę. Msze będą odprawiane o:

  • 9.00
  • 10.30
  • 12.00
  • 15.00
  • 18.00

Każda z mszy rozpoczynać się będzie od Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Od poniedziałku 20 kwietnia obostrzenia w kościołach zostaną nieco poluzowane. Liczba wiernych w świątyniach będzie uzależniona od powierzchni kościoła. Na każde 15 mkw. będzie przypadała jedna osoba. Jeśli więc powierzchnia wynosi 300 mkw., w mszy będzie mogło uczestniczyć 20 osób.

Czytaj również:
Transmisje z mszy w internecie. Wiara w Boga nie gaśnie. Widać to… na Facebooku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska