Niepodległa. Piórem i pędzlem malowana. Polska Twoja i Moja....

  Niepodległa. Piórem i pędzlem malowana. Polska Twoja i Moja. Inauguracja projektu Niepodległa w Lubuskim Teatrze [WIDEO]

  Redakcja

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  "Niepodległa. Piórem i pędzlem malowana. Polska Twoja i Moja" to projekt eksponujący postaci poetów, dziennikarzy i artystów malarzy, którzy w swych działach w szczególny sposób wyrażają słowem i obrazem wolność wypowiedzi twórczej.
  Rozpoczynający się właśnie długi weekend w całej Polsce obfituje w wydarzenia związane z rocznicą Powstania Listopadowego i uroczystymi obchodami 100-lecia niepodległości Polski. Większość z nich jest jednoznacznie zaakcentowana akcentami patriotycznymi upamiętniającymi wydarzeniami z 1918 roku, które oswobodziły Polskę po 123 latach zaborów.

  Czytaj również: Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Co dzieje się w Zielonej Górze? Sprawdźcie! [INFORMATOR]

  Pomiędzy 10 a 12 listopada jest jednak również szereg wydarzeń niezwiązanych bezpośrednio z obchodami Święta Niepodległości, ale akcentujący swoją treścią wolność każdego obywatela naszego kraju. Zielona Góra już dziś (9 listopada) od takiego właśnie wydarzenia rozpocznie najbliższe biało czerwone świętowanie wolności.

  "Niepodległa. Piórem i pędzlem malowana. Polska Twoja i Moja" to projekt eksponujący postaci poetów, dziennikarzy i artystów malarzy, którzy w swych działach w szczególny sposób wyrażają słowem i obrazem wolność wypowiedzi twórczej. Projekt otwiera o godzinie 19.00 uroczysty koncert z udziałem Krzysztofa Kiliańskiego, Mariusza Lubomskiego, Magdaleny Łazar Massier, zielonogórsko -gorzowskiego zespołu Biała Ćma i innych. Dla miłośników sztuk wizualnych w "Stańczyku" została przygotowana wystawa złożona z wybranych dzieł bohaterów projektu.

  Najważniejszą jej częścią jest jednak wydawnictwo, w którym autorzy przybliżają sylwetki "Niepokornych, Marzycieli i Akademików". Twórców, którzy dzięki swojej wrażliwość nie tylko chłoną otaczający ich świat, ale i poprzez niebanalną twórczość i charyzmatyczny charakter ów świat również oddziałują. Współtworzą go i wzbogacają według własnego, niepowtarzalnego klucza do wolności wyrazu.

  W książce "Niepodległa. Piórem i pędzlem malowana. Polska Twoja i Moja" mamy więc niezwykłą prezentację osób, które z racji swej niepokornej natury do tj. pory w żadnych ramach ująć się nie pozwalały.

  Projekt jest współfinansowany przez Miasto Zielona Góra w ramach konkursu ofert z dziedziny Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia