Nietoperek k. Międzyrzecza. Tragedia na strzelnicy. Nie żyje kobieta. Na miejscu pracuje prokuratura

Tomasz RusekZaktualizowano 
Teren strzelnicy jest zamknięty. Tomasz Rusek
Mamy informacje o zabójstwie na terenie strzelnicy w Nietoperku koło Międzyrzecza. Według naszych informacji ofiar mogło być więcej... Na miejscu pracują śledczy.

Wstępne informacje, jakie podał nam rzecznik prokuratury Okręgowej w Gorzowie Roman Witkowski, są takie: na terenie prywatnej strzelnicy w Nietoperku doszło do zabójstwa. Od postrzału zmarła kobieta. Sprawca próbował uciec ale został złapany - to nie są potwierdzone informacje - przez męża ofiary. Do niego też sprawca ponoć próbował strzelać. - Dlatego wstępnie przyjmujemy, że mamy do czynienia z zabójstwem i usiłowaniem zabójstwa - dodaje R. Witkowski. Grozi za to dożywocie.

Strzelnica w Nietoperku to popularny, prywatny obiekt. Aktualnie na miejscu pracują śledczy i nie ma tam wstępu.

Ludzie płaczą i wpadają sobie w ramiona

Jesteśmy na miejscu zdarzenia (godz. 15.00). Strzelnica jest zamknięta. Na miejsce zjeżdżają się samochody, prawdopodobnie z bliskimi ofiary. Ludzie wpadają sobie w ramiona, są zapłakani. Teren jest ogrodzony i pilnowany przez policję. Nie można się dostać bliżej niż na kilkadziesiąt metrów.

Z daleka udało nam się dostrzec ekipy techniczne śledczych. Osoby, które spotkaliśmy nieopodal strzelnicy wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Według tego co usłyszeliśmy mężczyzna podejrzany o zabójstwo najpewniej brał udział w strzelaniu pod opieką swojej przyszłej ofiary.

Teren jest ogrodzony taśmą. Strzelnica znajduje się tuż przy s3 między Międzyrzeczem a MRU.

Najgłośniejsze morderstwa w Lubuskiem w ostatnich latach [ZDJĘCIA]

Zobacz też wideo: Tragiczna bójka w Sulęcinie. Nie żyje 51-letni mężczyzna

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-16T02:51:16 02:00, Gość:

Znam zabojc niestety i zawsze wydawał się, inny'' ale nigdy nie sądziłem że jest zdolny do czegoś takiego. Był nawet w zakładzie psychiatrycznym z tego co słyszałem.

Dlaczego on to zrobił

G
Gość

To tam już niema strzelnicy wojskowej(transporterowej) ?

G
Gość

Znam zabojc niestety i zawsze wydawał się, inny'' ale nigdy nie sądziłem że jest zdolny do czegoś takiego. Był nawet w zakładzie psychiatrycznym z tego co słyszałem.

I
Ischuas
2019-06-14T19:01:03 02:00, PL:

Niestety, ale ten świat nie był, nie jest i nigdy nie będzie doskonały! Kilka dni temu pod Szczecinem w wypadku drogowym zginęło 6 osób, w tym 5 osobowa rodzina z trójką dzieci... Proszę nie wykorzystywać tego zabójstwa do walki o jeszcze większe rozbrojenie narodu polskiego. Miliony ofiar w polskiej historii są argumentem za tym, abyśmy my, Polacy, posiadali broń palną. Oczywiście nie na zasadzie broni dla każdego, ale po spełnieniu zasadnych i równych dla wszystkich warunków. Aby to co się wydarzyło na Wołyniu czy w Powstaniu Warszawskim nigdy więcej się nie powtórzyło!

Wreszcie głos rozsądku

E
Ed
2019-06-15T09:46:44 02:00, Gość:

Osobiści z życiu nie zgodzę się z prawem do posiadania broni przez "każdego" .Społeczeństwo nie dorosło do tego czego ta tragedia jest dowodem.Już posiadanie bez zezwolenia wiatrówki jest jak widać nadużyciem przez ogromną rzeszę ludzi .Strach pomyśleć ilu niewinnych ludzi przypłaciło by za te przyzwolenie zdrowiem lub jak tutaj życiem.

To teraz skonfrontuj swój komentarz z faktem że broń czarnoprochowa w Polsce jest dziś dostępna na takiej samej zasadzie jak wiatrówki i może mieć nią każdy.

E
Ed
2019-06-14T19:01:03 02:00, PL:

Niestety, ale ten świat nie był, nie jest i nigdy nie będzie doskonały! Kilka dni temu pod Szczecinem w wypadku drogowym zginęło 6 osób, w tym 5 osobowa rodzina z trójką dzieci... Proszę nie wykorzystywać tego zabójstwa do walki o jeszcze większe rozbrojenie narodu polskiego. Miliony ofiar w polskiej historii są argumentem za tym, abyśmy my, Polacy, posiadali broń palną. Oczywiście nie na zasadzie broni dla każdego, ale po spełnieniu zasadnych i równych dla wszystkich warunków. Aby to co się wydarzyło na Wołyniu czy w Powstaniu Warszawskim nigdy więcej się nie powtórzyło!

2019-06-14T20:53:23 02:00, Gość:

Tobie juz z pewnoscia nawet na kapiszonynie dal vym pozwolenia

2019-06-14T21:07:13 02:00, Gość:

Popieram Komentarz Gościa. Ludzie mający owczy i maniakalny pęd do broni są największym zagrożeniem dla współobywateli. Porównanie z Wołyniem świadczy o braku znajomości historii.

A twój komentarz świadczy o braku rozumienia historii.

G
Gość

Osobiści z życiu nie zgodzę się z prawem do posiadania broni przez "każdego" .Społeczeństwo nie dorosło do tego czego ta tragedia jest dowodem.Już posiadanie bez zezwolenia wiatrówki jest jak widać nadużyciem przez ogromną rzeszę ludzi .Strach pomyśleć ilu niewinnych ludzi przypłaciło by za te przyzwolenie zdrowiem lub jak tutaj życiem.

G
Gość

Wyrazy współczucia dla rodziny....

G
Gość

Benis rotflmfpao

s
sts

Straszna tragedia. Kasia wraz z mężem prowadzili świetną strzelnicę tworząc tam super atmosferę. na zawody do nich zawsze jeździła spora grupa strzelców sportowych. A co do broni, to sam ją posiadam i na strzelnicy sportowej czuję się zawsze bezpiecznie, bo wiem, że przebywają tam osoby, które, aby otrzymać pozwolenie na broń przeszły badania psychologiczne i psychiatryczne, a także są osobami niekaranymi i należą do klubu sportowego (takie są warunki, aby zdać egzamin uprawniający do posiadania broni.). W tym wypadku niestety był to klient komercyjny strzelnicy, czyli osoba, która nie ma pozwolenia na broń i nie była zweryfikowana. To najbardziej niebezpieczna część pracy strzelnicy komercyjnej, bo dosłownie każdy, kto zapłaci za wypożyczenie broni i amunicji oraz pracę instruktora może otrzymać do ręki broń. Niestety zdarza się, że wykorzystują to szaleńcy, albo desperaci.

G
Gość
2019-06-14T19:01:03 02:00, PL:

Niestety, ale ten świat nie był, nie jest i nigdy nie będzie doskonały! Kilka dni temu pod Szczecinem w wypadku drogowym zginęło 6 osób, w tym 5 osobowa rodzina z trójką dzieci... Proszę nie wykorzystywać tego zabójstwa do walki o jeszcze większe rozbrojenie narodu polskiego. Miliony ofiar w polskiej historii są argumentem za tym, abyśmy my, Polacy, posiadali broń palną. Oczywiście nie na zasadzie broni dla każdego, ale po spełnieniu zasadnych i równych dla wszystkich warunków. Aby to co się wydarzyło na Wołyniu czy w Powstaniu Warszawskim nigdy więcej się nie powtórzyło!

2019-06-14T20:53:23 02:00, Gość:

Tobie juz z pewnoscia nawet na kapiszonynie dal vym pozwolenia

Popieram Komentarz Gościa. Ludzie mający owczy i maniakalny pęd do broni są największym zagrożeniem dla współobywateli. Porównanie z Wołyniem świadczy o braku znajomości historii.

G
Gość
2019-06-14T19:01:03 02:00, PL:

Niestety, ale ten świat nie był, nie jest i nigdy nie będzie doskonały! Kilka dni temu pod Szczecinem w wypadku drogowym zginęło 6 osób, w tym 5 osobowa rodzina z trójką dzieci... Proszę nie wykorzystywać tego zabójstwa do walki o jeszcze większe rozbrojenie narodu polskiego. Miliony ofiar w polskiej historii są argumentem za tym, abyśmy my, Polacy, posiadali broń palną. Oczywiście nie na zasadzie broni dla każdego, ale po spełnieniu zasadnych i równych dla wszystkich warunków. Aby to co się wydarzyło na Wołyniu czy w Powstaniu Warszawskim nigdy więcej się nie powtórzyło!

Tobie juz z pewnoscia nawet na kapiszonynie dal vym pozwolenia

P
PL

Niestety, ale ten świat nie był, nie jest i nigdy nie będzie doskonały! Kilka dni temu pod Szczecinem w wypadku drogowym zginęło 6 osób, w tym 5 osobowa rodzina z trójką dzieci... Proszę nie wykorzystywać tego zabójstwa do walki o jeszcze większe rozbrojenie narodu polskiego. Miliony ofiar w polskiej historii są argumentem za tym, abyśmy my, Polacy, posiadali broń palną. Oczywiście nie na zasadzie broni dla każdego, ale po spełnieniu zasadnych i równych dla wszystkich warunków. Aby to co się wydarzyło na Wołyniu czy w Powstaniu Warszawskim nigdy więcej się nie powtórzyło!

I
Igor

Straszna tragedia

Dodaj ogłoszenie