Nila i Vader mogą zostać Twoimi najlepszymi przyjaciółmi

Akcja specjalna Karma wraca
OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
Decyzja o adopcji czworonoga nigdy nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili. Adopciaki to zwierzęta, które potrzebują sporo cierpliwości i miłości, by na nowo odnaleźć się w otoczeniu. Psiaki trafiające do schroniska bardzo często niosą na swoich małych łapach bagaż doświadczeń, których sprawcą prawie zawsze jest nieodpowiedzialny człowiek.

Niestety, psiaków oczekujących na nowego, kochającego człowieka jest w schroniskach bardzo dużo. “Gazeta Lubuska” wraz z Partnerami akcji “Karma wraca” stara się choć odrobinę poprawić codzienność podopiecznych Schroniska “Azorki” w Gorzowie Wielkopolskim i OTOZ Animals Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, przekazując pieniądze na zakup karmy i środków czystości. Liczymy również, że wśród czytelników naszej gazety znajdą się osoby, które postanowią obdarować milusińskich nowym domem.

Nila

NILA
OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze

Trafiła do zielonogórskiego schroniska 24.09.2021 r. z gminy Szprotawa. Wyglądała na zadbaną suczkę, dlatego cały czas wierzymy, że wróci do swojego opiekuna, a jej pobyt w schronisku jest zwykłą pomyłką, spowodowaną ucieczką suni. Nila uwielbia kontakt z ludźmi, zarówno wspólne spacery, jak i wzajemne czułości. Lubi sobie pogadać, kiedy człowiek się oddala lub zatrzymuje podczas spaceru na dłuższą chwilę. Zdecydowanie jej żywiołem jest ruch i szkoda czasu na pozostawanie w jednym miejscu. Jest bardzo malutka, sięga do połowy łydki. Nie wykazuje agresji do ludzi, na psy spotkane na spacerach również nie reaguje agresją, raczej jest ich ciekawa.

Vader

Vader
Schronisko “Azorki” w Gorzowie Wielkopolskim

Ten czteroletni przystojniak został uratowany z dramatycznego schroniska w Radysach, w którym przeżył prawdziwe piekło. Do schroniska w Gorzowie Wielkopolskim trafił półtora roku temu. Pobyt ten zaowocował cudowną przemianą Vadera, nauczył się na nowo ufać ludziom. Z racji swojej postury jest silnym, a do tego energicznym psiakiem. Potrzebuje stanowczego i wymagającego opiekuna, który w jasny sposób pokaże mu jakie zasady panują w domu. Ze względu na swoją siłę lepiej byłoby mu w domu, w którym nie ma dzieci i innych zwierząt. Bagaż przykrych doświadczeń Vadera jest bardzo duży, dlatego potrzebuje człowieka, który krok po kroku, systematycznie będzie zdejmował z psich barków złe wspomnienia.

Ty też możesz pomóc

Pamiętajmy – karma wraca, dajesz dobro – otrzymujesz dobro. Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz za naszym pośrednictwem przekazać pieniądze na potrzeby bezdomnych zwierząt, napisz do nas: [email protected], oddzwonimy do Ciebie i opowiemy, jak możesz pomóc.

Partnerzy akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska