Nowa impreza na kulturalnej mapie Zielonej Góry. I we...

  Nowa impreza na kulturalnej mapie Zielonej Góry. I we współpracy z FilmFestival Cottbus

  (kali)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  To Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi - Maklak - Machalica! Impreza odbędzie się 11-14 czerwca br.
  - Co roku chcemy pokazywać filmy, w których występują aktorzy w jakiś sposób związani z Zieloną Górą - mówi Andrzej Buck. - Teraz będzie do Maciej Kozłowski, Zdzisław Maklakiewicz i Henryk Machalica. Choć odgrywali role pierwszoplanowe, my skupimy się na tych drugoplanowych.
  Odbędzie się też konkurs filmu akcji. Katarzyna Jungowska pokaże swój film "Po piąte nie odchodź" i zaprosi na rozmowy z aktorkami tego obrazu.
  Nie zabraknie spotkań z innymi gośćmi, którzy napisali książki m.in. z córką Zdzisława Maklakiewicza, autorką pozycji "Maklak". Napisała ją, gdy znalazła w starym pianinie zapiski aktora... Dzięki temu poznała wiele, wcześniej nieznanych szczegółów z jego życia.

  Matura 2015: Język Angielski. PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE

  Spotkamy się też z Grażyną Szapołowską, autorką trzech książek, ostatnia to "Zapomniałam o tobie", Markiem Piekarczykiem, liderem TSA, jurorem programu "The voice of Poland". Natomiast Bronisław Cieślak przedstawi lekturę o serialu "07 zgłoś się". Wśród zaproszonych gości będzie też Piotr Polk, który da specjalny koncert, a także Wojciech Pszonika, Adam Woronowicz...
  Zaplanowano też pokazy teatralne. A wszystko to w różnych częściach miasta, w sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego, klubie Cicha Kobieta, w rozstawionych namiotach.

  Impreza jest możliwa dzięki dotacjom Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. A także dzięki współpracy z Film Festival Cottbus. W poniedziałek podpisano z przedstawicielami z Niemiec stosowną umowę.

  Film Festival Cottbus odbędzie się w tym roku już po raz 25! Impreza jest świętem kina Europy Wschodniej: dziesiątki premier, liczne sekcje i pula nagród rzędu 80 tys. euro. Do tego ok. 20 tys. widzów. FFC wymieniany jest w Niemczech wśród najważniejszych festiwali filmowych, tuż po Berlinale. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 3 do 8 listopada.

  Matura 2015: Angielski (ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA)  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.