eg
Już po raz 36 rozegrany został Pólmaraton Solan, memoriał Romana Terlikowskiego. Na starcie stanęło 540 zawodniczek i zawodników, w tym pięcioro Kenijczyków z grupy Benedek Team. Wygrał Kibire Moses Kipruto w czasie 1.08,46. Niemal równocześnie na metę wpadł za nim Tuei Hosea Kiplagat. Jako trzeci na podium zameldował się Adam Draczyński z Nowej Soli (ubiegłoroczny zwycięzca) z czasem 1.10,59, a czwarty także Kenijczyk Rotich Mark Kipchumba. 5. był Artur Gułaj (Legnica), 6 m. zajął Adam Marysiak (Astra N. Sól), 7. Michał Fedorczak (Wosiek N.Sól), 8. Łukasz Hryciuk (Dębno). Wśród kobiet najszybsza była Kenijka Matebo Ruth Chemisto (1.16,53.10 m. open), druga jej koleżanka Kimutai Hellen Jepkosgei (19 open), a trzecia Wioletta Paduszyńska (Gorzów, 23 open). Czwarta była Sandra Nowak (Astra N. Sól), a piąta Kamila Pogoda (Team Draczyński N. Sól). 6. Wioletta Oleksyk (Żary), 7. Justyna Juchniewicz-Pogorzelska (Kożuchów) i 8. Magdalena Samotyja (Modrzyca). Znakomita pogoda i świetna organizacja (MOSiR Nowa Sól i Rada Miasta) sprawiły, że zawody przebiegały sprawnie i szybko. Wielu uczestników pobiło swoje rekordy życiowe. Syn patrona biegu Grzegorz Terlikowski (Zieleniewo, zachodniopomorskie) zajął 22 miejsce w dobrym czasie 1.24,06. Po pierwszym okrążeniu biegacze skwapliwie korzystali z punktów ochłody (kurtyna wodna i napoje) przygotowanych przez MZGK.WIDEO: Półmaraton Solan trzy lata temu... Edward Gurban